Home
Projekty:

 
VYÚČTOVÁNÍ TĚLOCVIČNY

Žádám všechny nájemce tělocvičen, aby provedli vyúčtování užívání tělocvičen za 1. pololetí roku 2019 do 27. 6. 2019 v pokladně školy.K vyúčtování je nutné předložit rozpis užívání, na základě kterého bude vystavena faktura na platbu v hotovosti nebo platbu platebním příkazem.  Je možné i platit hotově.Rovněž je nutné vrátit vypůjčený klíč od vchodu.
Pracovní doba pokladny:     denně od 7:00 do 13:30 hodin (po domluvě i jindy).
Domluvy a dotazy na tel. 583 236 330

 
Co nového ve škole
Raftem na Moravě s 9. A

Pondělní slunečné ráno 24. 6. 19 jsme se připraveni sešli na místním nádraží. Všichni deváťáci s nabalenými batohy byli natěšeni na přicházející zážitek. S doprovodem učitelů jsme se vlakem dopravili do Postřelmova. Přesně tam na nás čekali vřelí a ochotní instruktoři. Po rychlém občerstvení následovala krátká instruktáž o zacházení a chování na vodě. Rozdali jsme si vesty a už jsme nesli rafty na vodu.

Začátek naší cesty byl nejistý, ale postupně jsme získávali jistotu a začali si pořádně užívat. Hodina plavby utekla a my si zasloužili přestávku. Rafty jsme vytáhli na břeh a zašli do nedalekého obchodu. Odpočatí jsme mohli pokračovat v cestě. Zkušenější jsme nejen pádlovali, ale už i závodili a navzájem na sebe cákali vodou. Užívali jsme si poslední výlet natolik, že druhá část cesty byla snad ještě kratší než ta první. Takže už jen zbývalo vrátit vybavení a vytáhnout rafty.

Pořádně jsme se rozloučili s instruktory a s vodáckým pozdravem odcházeli na vlak. Dojeli jsme zpět do Postřelmova a krátkou cestou došli do našeho tábořiště. Následovala pro některé z nás opravdu těžká úloha - postavit stany. Díky vzájemné spolupráci jsme ale postavili všechny stany a za odměnu jsme se mohli osvěžit v Moravě. Po krátké pauze jsme se rozhodli zahrát si pár her. Naše nadšení stouplo,  když se k nám přidala i paní učitelka Raková. Krásný slunečný den plný zážitků jsme zakončili táborákem. Opékali jsme špekáčky a v doprovodu kytary a zpěvu jsme si užívali chvíle se svou třídou. Pozdě večer jsme se rozhodli spát. Ne všichni však ve svém stanu- byli tu i odvážlivci, kteří spali tzv. pod širákem.

Ráno po probuzení všech našich spolužáků jsme si pobalili věci i stany. Zasloužená snídaně v podobě domácí buchty od paní učitelky byla opravdu vynikající. Vydali jsme se na prohlídku hrobky v Postřelmově, kde se k nám přidali i páťáci z místní školy. Prohlídka byla zajímavá a poučující díky paní učitelce a panu průvodci z Postřelmova. Následoval oběd a poté se unavení deváťáci vydali na nádraží a mohli jet domů. Myslím, že za všechny zúčastněné mohu říci, že náš poslední výlet byl opravdu dokonalý.

Veronika Kozáková, 9. A

 
Čokoládová tretra.

10. 6. 2019 se na stadionu v Olomouci konalo čtvrtfinále atletického klání nazvaného Čokoládová tretra . Bojovalo se o postup na slavný atletický závod Zlatá tretra v Ostravě. Závodu se zúčastnily stovky dětí z Olomouckého kraje a mezi nimi i 16 žáků naší školy. Závodilo se v bězích na 100 m, 200 m a 300 m v různých věkových kategoriích. V běhu na 100 m si nejlépe vedla Julie Vodičková z 1. A, která v konkurenci 71 závodnic skončila na krásném 13. místě.

Medaile nám zacinkala zásluhou Báry Bednářové z 5.B. Ta ve vloženém závodě v hodu raketkou ( náhrada oštěpu v dětských kategoriích) obsadila 3. místo. Na stupních vítězů jí blahopřála reprezentantka ČR Šárka Kašpárková, mistryně světa v trojskoku a rovněž Jiří Mužík ( medailista mistrovství Evropy v běhu na 400m překážek).

Helena Konopová

 
RoBoJ 2019

Dne 14. července 2019 jsme zúčastnili robotického festivalu na gymnáziu v Jeseníku.  Tentokrát jsme k soutěži sledovačů čáry Lego a mikroprocesor přibrali i další disciplínu Lego SUMO. Náš Robůtek Ruda, dvojice Pavel Směšný a Jakub Babor, se postavil proti ostříleným strojům Gymnázia Zábřeh v čele s  robotem "Plachetník," který je loňským mistrem světa. Tak alespoň sbírali zkušenosti a do arény přinášeli neočekávané okamžiky začátečníků, které zkušeným borcům alespoň zamotávali hlavu.

V kategorii sledovačů čáry Lego soutěžilo přes 30 robotů. Soutěžilo se jen na jedné dráze, bez možnosti tetování, s limitem sedmi pokusů. Očekávaní favorité kteří prošli pomyslným ohněm mezinárodní robotické soutěže v Praze možná překombinovali programy pro jednoduchou dráhu. Pomyslnou štafetu úspěchu převzal náš nejmladší tým Tomáš Novotný a Jan Kotraš, kterým se podařilo vybojovat pěkné 4. místo.

Sleovače s mikroprocesorem se pro malý počet robotů jel bez rozlišení věku. Tištěná dráha na mírně zvlněné fólii dělala problémy nejednomu ze strojů. Nakonec "Bludozer" Jana Zajíce si úspěšně vyrovnal cestu ke 3. místu.

Za reprezentaci školy všem účastníkům děkuji.

Fotografie ze soutěže

 
Pasování prvňáčků

V pondělních ranních hodinách 3. 6. 2019 se v první třídě rozlehl klid a děti trpělivě vyčkávaly příchod učitele. Co se mělo dít? Právě v tento den měly být pasováni na čtenáře.

Děti se dočkaly příchodu paní učitelky, která jim rozdala svačinky. Stále s úsměvem, svačinkami v rukou a několika slabikáři, se vydaly do místní knihovny, kde je uvítal Hop, Karkulka, Maková panenka a Pipi dlouhá punčocha. Všichni jim nešťastně oznámili, že musí splnit pár úkolů, aby vysvobodily krále Hynka.

Děti byly odvážné a úkoly přijaly s otevřenou náručí. A tak musely hádat jména pohádkových postav, odpovídat na hádanky, počítat různé druhy těstovin, jmenovat pohádkové dvojice a složit obrázek Makové panenky a jejího kamaráda Emanuela.

Po splnění úkolů děti čekala přestávka. Když se vrátily, radostně zjistily, že krále Hynka z

Hynčic již osvobodily. Král si tedy každého, včetně paní učitelky, předvolal, aby je mohl pasovat na čtenáře. Děti musely slíbit, že budou opravdu pilně číst. Jako vzpomínka a zároveň poděkování od krále děti dostaly knihu pohádek, šerpu, záložku do knihy a duhovou tužku.

Děti svou věrnost knihám zpečetily tím, že přečetly úryvek z jejich slabikářů. Pak už jen zbývalo rozloučit se a spolu s paní učitelkou se vrátit do školy. Děti byly nadšené a plné dojmů. Těšily se stejně jako my, až si přečtou kousek ze své nové knihy.

A my jim přejeme ve čtení hodně štěstí.

V. Kozáková, M. Roudenská,  9. A

Další fotky

 
Setkání partnerských škol v rámci projektu „Gramotnosti inovativně“

Čtvrteční dopoledne 6. 6. 2019 navštívily naši školu partnerské školy v rámci projektu Gramotnosti inovativně. Jedná se o SOU Třebechovice pod Orebem, SŠ automobilní Holice a SŠ Dobruška.

Po příjezdu obdrželi všichni zúčastnění menší svačinky a vyslechli si vřelé přivítání paní ředitelky Mgr. Heleny Pavelkové. Poté každá škola dostala dvě průvodkyně z devátých tříd a vydali se školou na stanoviště. S asistencí členů robotického kroužku si vyzkoušeli manipulaci s roboty, s basketbalovým týmem pod vedením pana učitele Poláka si zahráli míčovou hru a měli možnost vyrobit v našich dílnách drátěný hlavolam.

Po zvládnutí všech stanovišť přišla řada na oběd. Samozřejmě všichni  dostali odměnu za skvělou práci a snahu při plnění úkolů.

Následně se vydali na prohlídku Šumperka, kde byli slavnostně uvítáni panem starostou Mgr. Tomášem Spurným. Navštívili muzeum a po menší procházce odjeli domů.

 

 

Veronika Kozáková, 9. A

 
Výlet 7. A a 7. B do Brna

 

Dne 18. 6. 2019 jsme vyrazili na výlet do Brna. Vyjeli jsme už v 5:00 ráno s malým zpožděním, protože jeden žák přišel pozdě a paní učitelka ho chtěla uškrtit. Unavení z ranního vstávání a otravných spolužáků jsme po 3 hodinách konečně dorazili k brněnskému přístavišti, odkud jsme vypluli lodí směrem k hradu Veveří.

Na hradě na nás čekal program. Mohli jsme si třeba natisknout na látku vzor, namalovat sádrový odlitek, zkusit si práci kováře nebo i cirkusové triky.

Poté nás čekala prohlídka hradu s „velmi příjemnou“ paní. Poslechli jsme si přednášku o historii hradu, nábytku a obrazech.

Vrátili jsme se zpátky na nádvoří, kde pro nás bylo připraveno divadelní představení zvané ,,Cirkus“.

V dobré náladě jsme opustili hrad, nasedli znovu na loď a vypravili se tramvají do brněnské zoo.

Užívali jsme si 3 hodinový rozchod se zvířaty.  Žákům se hodně líbili syslíci nebo kůň převalský.

Vyčerpaní z celodenního chození jsme usedli do autobusu a vyrazili domů. Cestou jsme bohužel museli minout Mc´ Donald a KFC. Domů jsme dorazili kolem osmé hodiny večer. Výlet se všem moc líbil.

 

(Eliška Matýsová a Klára Krumpová - 7. A)

 
Sjíždění řeky Moravy

Dne 6. 6. 2019 se třída 5.A zúčastnila sjezdu řeky Moravy na raftech.

Z Rudy nad Moravou jsme se přesunuli vlakem do Postřelmova, kde nás uvítali členové společnosti, od které jsme měli zapůjčené rafty.

V polovině cesty jsme měli pauzu na svačinu a na koupání. Poté jsme pokračovali až do Lukavice nad Moravou, kde jsme si opekli špekáčky, rozloučili se s instruktory a pokračovali na vlakové nádraží. Vlakem jsme dorazili v odpoledních hodinách zpět do Rudy nad Moravou.

Všichni zúčastnění si tuto exkurzi neskutečně užili, mají spoustu zážitků. Také došlo se stmelení kolektivu.

Autor: Mgr. Soňa Krestová


 
DOBRODRUŽSTVÍ NA MORAVĚ

V pátek 24. května jsme vyrazili s některými spolužáky a učitelským doprovodem z Rudy vlakem do Postřelmova.

Po příjezdu už na nás u řeky Moravy čekali instruktoři z agentury Tydra s připravenými rafty. Dostali jsme záchrannou vestu, pádlo a potom, co nám vysvětlili, jak se máme chovat, jsme se nalodili na raft. Já jsem plula společně s Monikou, Pájou, Áďou a naším instruktorem Tomášem.

,,Holky zaberte!“ zavelel Tomáš a odrazili jsme se od břehu. Řeka Morava nás začala svým rychlým proudem unášet k našemu cíli. Když jsme podplouvali most, upozorňoval nás Tomáš :,,Teď musíme objet mělčinu, tak zaberte, jinak ztroskotáme.“ Zabrali jsme pádly ze všech sil a mělčině jsme se vyhnuli, ale bylo to jen o vlásek. Po tomto náročném manévru jsme bezpečně dorazili ke břehu. Z bezpečí pevniny jsme pozorovali, jak se korytem řeky řítí další raft. Vzhledem k jeho rychlosti nám bylo jasné, že ztroskotání je nevyhnutelné. ,,To nedá!“, vykřikl jeden ze spolužáků. A v sekundě se raft ocitl na kamenech. Všechny žáky okamžitě polil studený pot, protože na raftu, který ztroskotal, jely naše paní učitelky. Nakonec se však ukázalo, že jsme se strachovali zbytečně. Raft náraz vydržel, takže jsme si oddychli, že nás bude mít stále kdo učit.

Po krátkém odpočinku jsme se všichni znovu nalodili a bezpečně dopluli do cíle.

Výlet se mi moc líbil, nakonec vše dobře dopadlo a určitě bych si ho ráda zopakovala.

Simona Divišová, 6. A

 
Sportovní den pro žáky budoucích 6. tříd

Dne 11. 6. 2019 se na naší škole uskutečnil sportovní den pro budoucí šesťáky.

Sešli se zde žáci z Rudy nad Moravou, Hrabenova, Olšan a Bohdíkova.

Hned po příchodu na fotbalové hřiště za školou byli rozděleni do týmů podle tříd, do níž budou příští rok chodit.  Poté už jen stačilo rozdělit tým na dívky a chlapce a mohlo se začít.

Každý tým měli na starost tři deváťáci, kteří je vodili po různých stanovištích. Skupiny chodily po jednotlivých stanovištích.

Nejdřív se v areálu fotbalového hřiště utkali dívky ve hře zvané branball, což je hra podobná baseballu. Tam proti sobě bojovaly v jedné hře vždy jenom dvě skupiny, ta třetí mezitím skákala do dálky z místa.

Naopak dvě skupiny chlapců si v prostorách koupaliště zahrály přehazovanou, to je hra podobná volejbalu. Ta zbylá, třetí skupina, házela do dálky.

Dále následovala krátká svačina a poté program pokračoval dál. Tentokrát se skupiny vyměnily. Dívky šly do areálu koupaliště a chlapci zamířili na fotbalové hřiště.

Asi kolem jedenácté všichni skončili a šli se napít. Učitelky si zapsaly získané body a deváťáci nachystali věci pro další aktivitu. Tou byla štafeta. Jednotlivé skupiny byly za sebou v řadě a členové běhali z jednoho bodu do druhého a přenášeli určité slovo, které poslední člen v řadě zapisoval. Tato disciplína byla na čas.

Za všechny aktivity získávaly skupiny dívek i chlapců body a ty se poté podle týmů sčítaly.

Podle toho, co jsme za celý den vypozorovala, musím soudit, že boj mezi týmy byl velmi vyrovnaný. Každé skupině šla jiná aktivita a některé skupiny v ní značně vynikaly. A i přes to musí mít tato soutěž svého vítěze i poraženého. Na třetím místě skončila budoucí 6. C, na druhém místě 6. B a na prvním 6. A.

Veronika Havlíčková, 9. A

Další fotografie.

 
Exkurze jeskyně Na Pomezí a Jeseník

Exkurze V.B „Za krásami Jeseníků“očima Anety Danielové, Anety Vlčkové, Michaely Vinklerové, Adély Gronychové

Akce se konala 6. června 2019. Sraz jsme měli o půl osmé na rudském vlakovém nádraží. Cestovali jsme až na zastávku Jeskyně Na pomezí. Udělali jsme si přestávku a pan učitel šel mezitím vyřídit lístky do jeskyně. Přišel si pro nás průvodce a ukázal nám jeskyni. Byla to krása. V podzemí bylo jen 7 stupňů Celsia. Pán nám řekl také spoustu zajímavostí. Bylo tam například srdce, kterého jste se mohli dotknout levou rukou a něco si přát. Do roka a do dne se prý přání vyplní. Víte, co je stalaktit, stalagmit nebo stalagnát? My už ano! Po prohlídce jsme si mohli zakoupit různé suvenýry nebo turistické známky. Kdo měl hlad, mohl se nabaštit Potom jsme vyrazili na tříkilometrovou trasu k Medvědímu kameni. Pokochali jsme se nádhernou vyhlídkou do okolí. A znovu na cestu – 5 km do lázní v Jeseníku. Viděli jsme postupně cestou sedm pramenů a také jednu užovku a tři žáby. V lázních jsme se ochladili v brouzdalištích, prozkoumali místní obchůdky, dali jsme si zmrzlinu a nakoupili lázeňské oplatky. Počkali jsme na autobus, který nás dovezl na vlakové nádraží. A odtud vláčkem zpátky do Rudy. Celkem jsme ušli 11 kilometrů. Byl to super výlet!

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
« < Červen 2019 > »
P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30