Home
Projekty:
There are no translations available.

Modernizace a rozvoj technické výchovy Gramotnosti inovativně
Šablony II ZŠ Ruda n.M OPVVV (MŠMT) IKAP
Školní mléko Ovoce do škol
Bezbariérovost v ZŠ Ruda n.M. MMR Podpora výuky plavání
Sportuj ve škole
 
Zápis do 1. ročníku ZŠ pro školní rok 2020/2021
There are no translations available.

se koná ve čtvrtek 2. dubna 2020 od 12 do 17 hodin a v pátek 3. dubna 2020 od 8.30 do 11.30 hodin v budově základní školy v Rudě nad Moravou. Celý článek. Schůzka rodičů před zápisem.

Dne 24. března 2020  od 14:30 hodin se uskuteční „Den otevřených dveří“pro žáky budoucích 6. ročníků na školní rok 2020/2021 Celý článek. Žádost o přestup. Dotazník k přestupu.

 
Co nového ve škole
Výtvarná soutěž "ZPOMAL PROSÍM"
There are no translations available.

V průběhu října a listopadu proběhlo krajské kolo dětské literární a výtvarné soutěže "ZPOMAL PROSÍM". Žáci z prvního a druhého stupně naší školy se zúčastnili výtvarné soutěžě, která měla téma "Nepřiměřená rychlost v silničním provozu". Čtyři žákyně naší školy dosáhly vynikajících úspěchů a postoupili do republikového finále v Liberci. Z prvního stupně naší školy obsadila 1. místo Michaela Dvořáková ze 3.A. Na 2. místě se umístila Tereza Dvořáková ze 4.A a na 5. místě se umístila Lucie Vitásková z 1.A. Z druhého stupně nejlepšího výsledku dosáhla Denisa Špačková z 6.C, která se umístila na krásném 2. místě. Pěkné ceny předala děvčatům za přítomnosti paní ředitelky příslušnice Policie ČR.                                                              Milan Mazák

 
Vážené paní učitelky, páni učitelé, žákyně a žáci,
There are no translations available.

čeká nás období vánočních svátků spojených s vánočními prázdninami. Je čas ohlédnout se za končícím kalendářním rokem. Ve škole se změnila spousta věcí, kromě nových spolužáků a nových pedagogických pracovníků nově máme učebnu pro volitelný předmět příprava pokrmů a pěstitelství, ve třídách nové lavice a židle, čtyři výkonné interaktivní tabule, praktický nábytek ve školní družině a mnoho dalších pomůcek, her a vybavení. Budova je nově vymalována a na chodbách je nainstalována vkusná výzdoba. Uplynulý rok byl v mnohém jiný a hodně aktivní. Zažili jste průběžný i pobytový lyžařský výcvik, vyjížďky na raftech, zhlédli jste filmová, divadelní i muzikálová představení, strávili jsme společně den na koupališti, chodili po horách, sportovali a navštívili muzea a jiná zajímavá místa. Byli jste úspěšní ve sportovních, recitačních, jazykových, vlastivědných a jiných soutěžích či olympiádách. Škola však především poskytuje vzdělání a proto nám všem jde o to, aby z našich žáků byli šikovní, soběstační, úspěšní a vzdělaní lidé.

Za to všechno patří veliký dík všem zaměstnancům školy, ale i vám žákům.

Přeji Vám krásné Vánoce a v novém roce hodně zdraví, štěstí, humoru i nadhledu a především příjemně strávený čas v Základní škole Ruda nad Moravou.

Helena Pavelková, ředitelka školy

 
Výchovný koncert
There are no translations available.

"Zuška má talent" Tak se nazýval úvodní slogan bloku krátkých představení, prostřednictvím kterých sebe a svoji tvorbu prezentovali žáci ZUŠ Zábřeh. Tato hudební, taneční a jiná vystoupení měli možnost 12.12 shlédnout žáci šestých a sedmých ročníků naší školy v Kulturním domě města Zábřeh.

Prezentace schopností žáků ZUŠ byla v mnohých případech velmi působivá a jistě i inspirativní. Odvezli jsme si pěkný kulturní zážitek.

 
Mikulášský turnaj v Šumvaldu
There are no translations available.

Ve středu 4. prosince se naše basketbalistky zúčastnily již tradičního turnaje v Šumvaldu. Ačkoli obhajovaly prvenství z předchozích dvou ročniků, jednoznačným favoritem turnaje byly dívky z Libiny.

Nejdříve jsme s přehledem porazily Troubelice, ve druhém utkání jsme však poměrně snadno podlehly Libině. Podobně se vedlo i domácím dívkám a tak po čtyřech utkáních již bylo jasné, že Libina zvítězí a Troubelice skončí poslední. Kdo však bude druhý a kdo třetí, o tom rozhodlo utkání našich dívek s domácími. Po velkém boji utkání skončilo vítězstvím domácích o jediný koš a tak se Šumvald mohl radovat z druhého místa v turnaji.

V utkání se naplno projevily naše největší nedostatky - špatná střelba a chyby v obraně. Máme tedy do konce ledna, kdy se v Libině koná okresní finále, na čem pracovat a co zlepšovat, protože tam nás bude čekat čtveřice kvalitních soupeřů - vedle domácího týmu obhájce prvenství z Mohelnice a dva šumperské týmy.

 
Moje zdraví
There are no translations available.

Ve dnech 11. 11. 2019 a 29. 11. 2019 se celý první stupeň zúčastnil interaktivní přednášky na témata: Moje zdraví, Zdravé nakupování, Správná výživa hrou. Přijela k nám lektorka, paní Keprtová, která vede výukový program Zdravá 5. Formou her a soutěží děti přijaly zásady správné výživy naprosto spontánně a přirozeně. Nakonec byly odměněny plakátky a hrou Monopoly, kterou má každá třída k dispozici. Žáci i učitelé si Zdravou 5 velice pochvalovali.

Autor: Mgr. Soňa Krestová

 
4. třída v knihovně a muzeu
There are no translations available.

Dne 12. 12. 2019 se třída 4. A vydala na exkurzi do Šumperka. Navštívili jsme městskou knihovnu. Paní knihovnice si pro nás připravila zajímavosti o vánočních zvycích a tradicích v České republice a zmínila i Vánoce v jiných zemích. Interaktivní formou si děti rozšířily znalosti o Vánocích.

Poté jsme se přesunuli do šumperského muzea, kde probíhala výstava Zmatené peníze. Žáci viděli některá platidla z minulosti a hlavně se vyřádili v imitaci obchodu, stavění kostek ve tvaru peněz, řešení rébusů a mohli si i vyzkoušet kostým zpěváka, který si kdysi vydělával na živobytí, atd.

 
RoboTrip 2019
There are no translations available.

Dne 11. prosince 2019 se náš školní robotický tým zúčastnil soutěže malých robotů „RoboTrip 2019“, první ze série moravských robotických soutěží. Pořadatel SPŠ a SOU Uničov, využil prostor Katedry technické a informační výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. 200 soutěžících se 140 roboty ze všech úrovní škol Moravy Slovenska a Polska se rozdělili podle disciplín do šesti kategorií. Soutěžili jsme v kategorii sledovačů čáry a SUMO.

Kategorii Lego SUMO začal Pavel Směšný zkoušet teprve letos. Od září stavěl robota, který bude odpovídat soutěžním pravidlům. Na konec se mu jej podařilo vykrmit starými díly z Lega tak, že měl téměř maximální povolenou hmotnost. Program nakonec řešil, až těsně před soutěží. Na nějaké taktické finty nezbyl čas. V jeho kategorii bylo 35 robotů. Nakonec se mu podařilo vítězně prolézt vyřazovacím pavoukem, až do bojů o 3. místo. Tady se potkal právě z mistrem světa z Gymnázia Zábřeh. Po dvou porážkách obsadil 4. místo.

Na jednoduché trati sledovačů čáry ze stavebnice Lego nám soutěžili mezi 35 roboty 2 týmy. Naši nováčci Matěj Hönig a Matěj Doležal si odpajdali na jednoduché trati pro 27. místo a Tomáš Novotný s Janem Kotrašem obsadili 20. místo.

Náš tým zkušených robotiků Jan Zajíc, Matouš Bartůšek se sledovačem čáry řízeným mikroprocesorem se pustil do nejtěžší tratí, ve snaze obhájit loňské prvenství. Nakonec nezdar ve čtvercovém obrazci druhé dráhy je posunul na 3. místo.

Soutěžícím, pořadatelům a všem našim příznivcům děkuji za pěknou soutěž.

Fotky ze soutěže

 
Soutěž "Vůně dřeva"
There are no translations available.

V pátek 6. 12. 2019 se na odloučeném pracovišti SŠŽT Šumperk v Rapotíně uskutečnila praktická soutěž pro žáky základních škol ve výrobě dřevěného výrobku. Výrobkem byla dřevěná bedýnka na ovoce. Soutěže se zúčastnili žáci osmých ročníků navštěvující volitelný předmět technická praktika. Každý žák měl při výrobě k dispozici potřebné nářadí, materiál a výrobní výkres. Za dohledu dílenského mistra měli žáci za úkol vyrobit co nejhezčí bedýnku na ovoce. Na konečném výrobku se hodnotil vzhled, přesnost, praktičnost a celkové opracování. Odborná porota poté vybrala 3 nejhezčí výrobky žáků, kteří postoupili do druhého kola, které se uskuteční v únoru 2020. Na 1. místě se umístil Jaroslav Janků z 8.A, na 2. místě se umístila Romana Zvárová z 8.A  a na 3. místě se umístila Alena Vlková z 8.B. Žáci byli oceněni dárkovými taškami od firmy Fortex.                           Milan Mazák

 
Exkurze třídy 8.B - pila p. Šimek - Hostice
There are no translations available.

V pondělí 2. prosince 2019 se žáci 8.B zúčastnili odborné exkurze, která proběhla na pile pana Šimka v Hosticích. Pan Šimek nás provedl celým areálem a ukázal nám stroje na zpracování dřeva, sklady řeziva a uložení řeziva. Dále jsme si prohlédli sušičku dřeva, která se opravovala a žáci se mohli podívat i dovnitř sušičky. Na rámové pile žáci viděli řezání stromů na různé druhy řeziv, dále řezání okrajů desek rozmítací pilou a materiály potřebné k další úpravě dřeva. Během praktických ukázek a prohlídky ostatních prostor dílny vysvětloval žákům jednotlivé postupy. Žáky zaujala zvláště výroba palet, kde pracovnice používaly pneumatické pistole na zarážení hřebíků. Vedle hlavní haly jsme si prohlédli velkou nádobu, do které se odvádějí piliny a která má objem 180 m3. Na závěr jsme si prohlédli velkou pásovou pilu.                                                               Milan Mazák

 
Olympiáda v českém jazyce
There are no translations available.

Olympiáda v českém jazyce 46. ročník, 2019/20

Školní kolo – I. kategorie

jméno

třída

gramatika

sloh

celkem

pořadí

Reichlová Josephina

9. B

29

20

49

1.

Mazáková Michaela

9. B

27

20

47

2.

Kašparová Eliška

9. A

26

20

46

3.

Vosiková Melánie

9. B

25

20

45

4.

Kamlarová Zuzana

9. B

24

20

44

5.

Kašparová Jana

9. B

23

20

43

6.

Poprach David

9. B

23

18

41

7.

Bín Daniel

9. B

22

17

39

8.

Kuncová Markéta

9. B

20

19

39

8.

Vaňková Monika

9. B

22

16

38

9.

Drozdová Nela

9. B

19

19

38

9.

Kašparová Tereza

9. A

18

20

38

9.

Homola Petr

8. A

18

15

33

10.

Aplová Eliška

8. B

10

18

28

11.

Březinová Michaela

9. B

20

5

25

12.

Vlková Alena

8. B

16

7

23

13.

Matýsová Eliška

8. A

18

5

23

13.

Pospíšilová Adéla

8. B

7

15

22

14.

Kamlarová Tereza

9. B

15

5

20

15.

Bednářová Klára

8. B

11

7

18

16.

Gronychová Anežka

8. A

13

5

18

16.

Strýček Samuel

8. B

11

5

16

17.

Kouřil Radek

8. B

11

5

16

17.

Drongová Kateřina

8. B

8

7

15

18.

Diviš Pavel

8. B

9

5

14

19.

Beranová Daniela

8. A

7

7

14

19.

Žišková Alexandra

8. A

5

4

9

20.

Winter Martin

8. B

2

4

6

21.

Kubíčková Barbora

8. A

2

3

5

22.

 

Všem zúčastněným děkujeme a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

Do okresního kola postupují žákyně, které se umístily na 1. a 2. místě.

Výsledky vyhodnotily a zpracovaly vyučující jazyka českého : Mgr. Marie Baslerová, Mgr. Barbora Gvozdenović, Mgr. Alena Raková

V Rudě nad Moravou 27. 11. 2019

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 2 of 57
« < February 2020 > »
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1