Home
Projekty:
There are no translations available.

Modernizace a rozvoj technické výchovy Gramotnosti inovativně
Šablony II ZŠ Ruda n.M OPVVV (MŠMT) IKAP
Školní mléko Ovoce do škol
Bezbariérovost v ZŠ Ruda n.M. MMR Podpora výuky plavání
Sportuj ve škole

Sdělení ke změně vzdělávání
-
Zadání domácí práce pro žáky je umístěno v záložkách jednotlivých tříd a je denně aktualizováno.

Co nového ve škole
Odborná exkurze 8.A - pila Hostice
There are no translations available.

V pondělí 20. 1. 2020 se žáci 8.A zúčastnili v rámci předmětu praktické činnosti odborné exkurze, která proběhla na pile pana Šimka v Hosticích. Exkurzi jsme zahájili u pásové pily, kde se kulatina rozřezávala podélně na trámy a fošny. Poté se nás ujal pan Šimek, který nám ukázal další stroje na zpracování dřeva, sklady řeziva a uložení řeziva. Rámová pila nebyla momentálně v provozu a tak jsme si prohlédli rozmítací pilu na ořezávání okrajů desek a zkracovací řetězovou pilu. V další hale žáky zaujala zvláště výroba různých druhů palet, kde pracovnice používaly zkracovací pily, elektrické vypalovačky na označování palet a pneumatické pistole na zarážení hřebíků. Vedle hlavní haly jsme si prohlédli zásobník, do kterého se odváděly piliny a hobliny od všech strojů. Jako poslední jsme si prohlédli sušičku dřeva, ve které byly narovnány palety dřeva na vysušení.                                Milan Mazák

 
Vánoční turnaj ve florbalu
There are no translations available.

Ve dnech 12. a 13. prosince 2019 se konal vánoční turnaj žáků, které chodí do kroužku florbalu. Ve čtvrtek si zahráli žáci 3. - 5. tříd a v pátek 1.-2. tříd. Družstva byla tvořena náhodně, podle vylosování čísla a zahrál si každý tým s každým. Hráči k zápasům přistupovali zodpovědně a s patřičnou bojovností, odpoledne si všichni užili. Odměnou byl každému diplom, drobný dárek i sladká odměna.

Ivana Danielová

 
Vánoční turnaj ve stolním tenise
There are no translations available.

Ve čtvrtek 19. prosince 2019 se uskutečnil vánoční turnaj ve stolním tenise pro žáky 5. a 6. tříd. Turnaje se zúčastnilo celkem 13 hochů. Žáci byli rozděleni do dvou výkonnostních skupin, ve kterých si hráči zahráli systémem každý s každým, na dva vítězné sety. Ve skupině začátečníků bylo 6 účastníků. Skupina byla velmi vyrovnaná. Vítězem se stal Šimon Morong, který vyhrál všechny svoje utkání. Na 2. místě skončil Lukáš Podhorný a na 3. místě Štěpán Šimek. Ve skupině pokročilých se hrálo stejným systémem a soutěžilo zde 7 hráčů. Na 1. místě se umístil Dominik Klimeš, který vyhrál všechny svoje utkání. Na 2. místě skončil Petr Diviš a na 3. místě Otto Bednář. Všichni účastníci obdrželi pěkné ceny od sponzorských firem stavebniny Dek a Čeps, a.s.

Milan Mazák

 
Výtvarná soutěž "ZPOMAL PROSÍM"
There are no translations available.

V průběhu října a listopadu proběhlo krajské kolo dětské literární a výtvarné soutěže "ZPOMAL PROSÍM". Žáci z prvního a druhého stupně naší školy se zúčastnili výtvarné soutěžě, která měla téma "Nepřiměřená rychlost v silničním provozu". Čtyři žákyně naší školy dosáhly vynikajících úspěchů a postoupili do republikového finále v Liberci. Z prvního stupně naší školy obsadila 1. místo Michaela Dvořáková ze 3.A. Na 2. místě se umístila Tereza Dvořáková ze 4.A a na 5. místě se umístila Lucie Vitásková z 1.A. Z druhého stupně nejlepšího výsledku dosáhla Denisa Špačková z 6.C, která se umístila na krásném 2. místě. Pěkné ceny předala děvčatům za přítomnosti paní ředitelky příslušnice Policie ČR.                                                              Milan Mazák

 
Vážené paní učitelky, páni učitelé, žákyně a žáci,
There are no translations available.

čeká nás období vánočních svátků spojených s vánočními prázdninami. Je čas ohlédnout se za končícím kalendářním rokem. Ve škole se změnila spousta věcí, kromě nových spolužáků a nových pedagogických pracovníků nově máme učebnu pro volitelný předmět příprava pokrmů a pěstitelství, ve třídách nové lavice a židle, čtyři výkonné interaktivní tabule, praktický nábytek ve školní družině a mnoho dalších pomůcek, her a vybavení. Budova je nově vymalována a na chodbách je nainstalována vkusná výzdoba. Uplynulý rok byl v mnohém jiný a hodně aktivní. Zažili jste průběžný i pobytový lyžařský výcvik, vyjížďky na raftech, zhlédli jste filmová, divadelní i muzikálová představení, strávili jsme společně den na koupališti, chodili po horách, sportovali a navštívili muzea a jiná zajímavá místa. Byli jste úspěšní ve sportovních, recitačních, jazykových, vlastivědných a jiných soutěžích či olympiádách. Škola však především poskytuje vzdělání a proto nám všem jde o to, aby z našich žáků byli šikovní, soběstační, úspěšní a vzdělaní lidé.

Za to všechno patří veliký dík všem zaměstnancům školy, ale i vám žákům.

Přeji Vám krásné Vánoce a v novém roce hodně zdraví, štěstí, humoru i nadhledu a především příjemně strávený čas v Základní škole Ruda nad Moravou.

Helena Pavelková, ředitelka školy

 
Vánoční odpoledne ve družině
There are no translations available.

Ve čtvrtek 19. prosince 2019 jsme si předvánoční čas s dětmi ve všech odděleních školní družiny zpestřili zpěvem koled u vánočního stromečku a hrami. Děti ve spojovačce kreslily stromeček, skládaly vánoční puzzle, lovily kapry na udici, skládaly věž z kostek. Také si zasportovaly, skákaly gumu, přes švihadlo, ve dvojici proběhly slalomem, házely míčkem na cíl. Užili jsme si příjemné odpoledne.

Ivana Danielová

 
Literární soutěž
There are no translations available.

Literární soutěž probíhala od 1.října do 15. prosince. V tomto období žáci postupně posílali své literární výtvory Mgr. Marii Baslerové.  Zúčastnili se žáci 1. a 2. stupně. Celkem 60 příspěvků, převládala próza nad poezií. Komise měla velice těžké rozhodování a vyhodnocování příspěvků. Úroveň zaslaných prací byla vysoká. Porotu zaujaly povídky, ale i básně.

Vyhodnocení:

Třída: 2.-3.

1. Julie Vodičková

2. Anna Marie Kubíčková

3. Roman Fritsch, Tomáš Fritsch

 

Třída: 4.-5.

1. Tereza Kiffelová

2. Viktorie Káčerková, Karolína Bednaříková

3. Veronika Kubíčková

 

Třída: 6.-7.

1. Talianová Barbora

2. Eliška Wolfová

3. Eliška Václavková

 

Třída: 8.-9.

1. Tereza Drongová, Tereza Petrželová

2. Anežka Gronychová

3. Michaela Mazáková, Klára Krumpová, Eliška Matýsová

 

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům gratulujeme!

Tereza Petrželová, Tereza Drongová 9. B

 
SOUSTŘEDĚNÍ HUDEBNÍHO KROUŽKU
There are no translations available.

 

Žáci hudebního kroužku se již dlouho dopředu těšili na soustředění ve Štědrákové Lhotě. Dne 7. 11. 2019 se konečně dočkali a vyjeli si na výlet autobusem pod sjezdovku.

Počasí přálo - sluníčko svítilo a hřálo, a tak si před zpíváním zatančili a zahráli hry na louce.

V teplé společenské místnosti restaurace v Skiareálu Panorama si opět zazpívali a vyzdobili trička s motivem hudebního kroužku Melodia.

Posilnili se svačinkou s perníkovými mufiny a horkou čokoládou se šlehačkou, a mohli dále pokračovat v nácviku písní.

Všem čas rychle uběhl.  Vše má nejenom začátek, ale i konec. Po ukončení soustředění se museli přemístit na zastávku autobusu. Cestou si vyprávěli své zážitky a dojmy ze setkání. Byli nadšeni s průběhem celého odpoledne.

Kotrašová I.

 
4. třída v knihovně a muzeu
There are no translations available.

Dne 12. 12. 2019 se třída 4. A vydala na exkurzi do Šumperka. Navštívili jsme městskou knihovnu. Paní knihovnice si pro nás připravila zajímavosti o vánočních zvycích a tradicích v České republice a zmínila i Vánoce v jiných zemích. Interaktivní formou si děti rozšířily znalosti o Vánocích.

Poté jsme se přesunuli do šumperského muzea, kde probíhala výstava Zmatené peníze. Žáci viděli některá platidla z minulosti a hlavně se vyřádili v imitaci obchodu, stavění kostek ve tvaru peněz, řešení rébusů a mohli si i vyzkoušet kostým zpěváka, který si kdysi vydělával na živobytí, atd.

 
RoboTrip 2019
There are no translations available.

Dne 11. prosince 2019 se náš školní robotický tým zúčastnil soutěže malých robotů „RoboTrip 2019“, první ze série moravských robotických soutěží. Pořadatel SPŠ a SOU Uničov, využil prostor Katedry technické a informační výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. 200 soutěžících se 140 roboty ze všech úrovní škol Moravy Slovenska a Polska se rozdělili podle disciplín do šesti kategorií. Soutěžili jsme v kategorii sledovačů čáry a SUMO.

Kategorii Lego SUMO začal Pavel Směšný zkoušet teprve letos. Od září stavěl robota, který bude odpovídat soutěžním pravidlům. Na konec se mu jej podařilo vykrmit starými díly z Lega tak, že měl téměř maximální povolenou hmotnost. Program nakonec řešil, až těsně před soutěží. Na nějaké taktické finty nezbyl čas. V jeho kategorii bylo 35 robotů. Nakonec se mu podařilo vítězně prolézt vyřazovacím pavoukem, až do bojů o 3. místo. Tady se potkal právě z mistrem světa z Gymnázia Zábřeh. Po dvou porážkách obsadil 4. místo.

Na jednoduché trati sledovačů čáry ze stavebnice Lego nám soutěžili mezi 35 roboty 2 týmy. Naši nováčci Matěj Hönig a Matěj Doležal si odpajdali na jednoduché trati pro 27. místo a Tomáš Novotný s Janem Kotrašem obsadili 20. místo.

Náš tým zkušených robotiků Jan Zajíc, Matouš Bartůšek se sledovačem čáry řízeným mikroprocesorem se pustil do nejtěžší tratí, ve snaze obhájit loňské prvenství. Nakonec nezdar ve čtvercovém obrazci druhé dráhy je posunul na 3. místo.

Soutěžícím, pořadatelům a všem našim příznivcům děkuji za pěknou soutěž.

Fotky ze soutěže

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 3 of 58
« < April 2020 > »
M T W T F S S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3