Home
Co nového ve škole
Zájezd do Veké Británie

Další fotografie

 
Projekt IKAP

V polovině února 2019 se naše škola zapojila společně s SŠŽTS Šumperk do projektu IKAP, který je zaměřen na rovný přístup ke vzdělání s ohledem na lepší uplatnitelnost na trhu práce. Realizací projektu by mělo být dosaženo zvýšení zájmu žáků škol o polytechnické vzdělávání v Olomouckém kraji. Do projektu se zapojili žáci z osmých ročníků, ve volitelném předmětu technická praktika.  V průběhu druhého pololetí žáci pod vedením učitele a mistrů ze střední školy zhotovují výrobky z různých druhů materiálů a s některými novými nástroji, se kterými se doposud v dílně nesetkali. Prvním výrobkem bylo sluníčko z tvrdého dřeva. Žáci si podle šablony nakreslili sluníčko, vyřezali a povrchově upravili včetně nástřiku a domalování. Po dokončení svého výrobku žáci připravili dalších 25 sluníček pro žáčky, kteří nastoupí po prázdninách do 1. ročníku. Projekt pokračuje dalším výrobkem, kterým bude domek z plechu ve tvaru vajíčka.

 
VÝSLEDKY PYTHAGORIÁDY 2018/2019

V dubnu se uskutečnilo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda pro 5., 6., 7. a 8. ročník. Zde jsou vypsáni žáci, kteří zadané úkoly zvládli nejlépe. Všem děkujeme za účast.

 

5. ROČNÍK: (36 účastníků)

1. místo: Klimeš Dominik, 5. B (11 bodů)

 

2. místo: Bednář Otto, 5. B (9 bodů)

 

3. – 5. místo: Vlčková Marta, 5. A (6 bodů)

Gronychová Adéla, 5. B (6 bodů)

Kamlar Václav, 5. A (6 bodů)

 

6. ROČNÍK: (40 účastníků)

1. - 2. místo: Baslerová Veronika, 6. B (9 bodů)

Šilarová Pavlína, 6. A (9 bodů)

 

3. – 5. místo: Jílovcová Adéla, 6. A (7 bodů)

Nováková Michaela, 6. A (7 bodů)

Šupová Sára, 6. B (7 bodů)

 

6. – 8. místo: Dvořák Martin, 6. B (6 bodů)

Hejl Matěj, 6. B (6 bodů)

Tříska Alexandr, 6. A (6 bodů)

 

7. ROČNÍK: (33 účastníků)

1. místo: Homola Petr, 7. A (11 bodů)

 

2. – 4. místo: Ceh Adam, 7. A (7 bodů)

Maša Lukáš, 7. A (7 bodů)

Pecko Filip, 7. A (7 bodů)

 

5. – 7. místo: Gronychová Anežka, 7. A (6 bodů)

Smrčková Veronika, 7. A (6 bodů)

Vlková Alena, 7. B (6 bodů)

 

8. – 10. místo: Aplová Eliška, 7. B (5 bodů)

Víšek Jan, 7. B (5 bodů)

Všetíček Adam, 7. A (5 bodů)

 

8. ROČNÍK: (30 účastníků)

1.-2. místo: Šimek Miroslav, 8. A (9 bodů)

Vosiková Melánie, 8. B (9 bodů)

 

3. místo: Kamlarová Zuzana, 8. B (8 bodů)

 

4. místo: Sebera Jiří, 8. B (7 bodů)

 

(Klára Krumpová, 7. A)

 

 
Maxipes Fík

Dne 26. 4. 2019 měli žáci možnost shlédnout divadelní představení „Maxipes Fík“ v KD Zábřeh.

Maxipes Fík během hodinového představení zažil mnohá dobrodružství. Procestoval svět, stal se kapitánem na lodi, setkal se s Eskymákem i s domorodcem z Afriky. Po dlouhé cestě plné zážitků se vrátil domů za Ájou.

I my jsme se z divadla vrátili plni pozitivních dojmů.

 
Vybíjená dívek 6. tříd - 2. místo

Ve středu 24. dubna se do tělocvičny na Hlucháku sjelo 10 týmů z celého okresu, aby se utkaly o titul přeborníka okresu ve vybíjené dívek 6. tříd. Nenechte se zmást, že v našem týmu bylo 5 páťaček. To byl krok z nouze, protože mezi šesťaškami nebyl o vybíjenou zájem. Proto byl tým doplněn našimi úspěšnými páťačkami, které 21. května čeká v Prostějově společně s jejich spoluhráči z řad kluků krajské kolo otevřené II. kategorie. A postup do republikového kola není nereálným cílem!

Turnaje se kromě nás a pořádající 3. ZŠ Sumperk (Hluchák) zúčastnily ještě družstva základních škol VI. Šumperk (Šumavská), Bludov, Libina, Zábřeh B. Němcové, Zábřeh Školská, Mohelnice Vodní, Úsov a Dubicko, které byly rozlosovány do dvou pětičlenných skupin. Z obou skupin postupovaly 4 družstva do závěrečného play-off. Našemu týmu přiřkl los do skupiny Hluchák, Šumavskou, Úsov a Bludov.

Přestože se naše dívky nevyvarovaly při hře chyb, podařilo se nám všechna utkání ve skupině vyhrát a obsadit v pořadí skupiny 1. místo. Což byl dobrý vstup do play-off, protože druhou skupinu vyhrála Libina, náš obávaný soupeř, loňský účastník republikového finále, a díky hracímu systému jsme na Libinu mohli narazit až ve finále.

Ve čtvrtfinále nás čekal 4. tým z druhé skupiny, ZŠ Školská Zábřeh. V utkání jsme jasně zvítězili, i když náš výkon byl katastrofální, plný chyb. Ale soupeř byl naštěstí katastrofálnější. V semifinále nás potom čekal znovu Hluchák, který jsme ve skupině porazili poměrně jasně 13:5. Ale každý den není posvícení. Po prohraném prvním poločase se nám ve druhém poločase podařilo srovnat skóre a utkání muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém naše dívky již neponechaly nic náhodě.

A tak jsme se mohli těšit na našeho finálového soupeře. Ale ouha! Není to Libina, ale náš soupeř ze skupiny - Bludov, který Libinu porazil v semifinále. A hned od začátku si vyšlápl i na nás. Ani jsme se nestačili rozkoukat a prohrávali jsme 1:5. Naštěstí dívky, které zbyly v poli, podaly velmi statečný výkon a do poločasové přestávky jsme šli za stavu 4:5. Ve druhé půli jsme srovnali skóre a v poslední minutě jsme dokonce šli do vedení. To jsme bohužel neudrželi, a tak nás i ve finále čekalo po remíze prodloužení. A v tom byl o jeden zásah úspěšnější náš soupeř!

Ačkoli tato porážka děvčata hodně mrzela, zvláště když si uvědomily fakt, že soupeře pustily do trháku vlastními chybami, je tento výsledek v konkurenci 10 družstev nádherný a naše dívky si za předvedený výkon zaslouží velkou pochvalu.

Konečné pořadí turnaje:

1. Bludov
2. Ruda nad Moravou
3.-4. Libina
Šumperk Hluchák
5.-8. Úsov
Mohelnice Vodní
Zábřeh B. Němcové
Zábřeh Školská
9.-10. Šumperk Šumavská
Dubicko
 
Robotická soutěž JedoBot 2019

V  pátek 10. května se žáci naší školy zúčastnili robotické soutěže JedoBot pořádané SPŠ Jedovnice. Soutěž měla vysokou organizační i technickou úroveň. Na dráze i v ringu se potkalo na 50 robotů týmů z 15 základních a středních škol. Přes počáteční dopravní komplikace, se nám podařilo v krásné sportovní hale rozkoukat a roboti začaly jezdit podle našich představ. Největším sítem v pořadí bylo druhé kolo z překážkou. Nakonec si robot "Pomeranč" Julie Novákové 9.B a Veroniky Havlíčkové 9.A dojel pro 3. místo. Předběhli je jen kluci z Přerova. Naše dvojice Matouš Bartůšek a Jan Zajíc 8.A s robotem "Buldozer" opět soutěžili v kategorii středních škol. Přes technické problémy nakonec zvítězili.

Chystáme se na mezinárodní soutěž do Prahy, tak nám držte palce.  Další fotky ze soutěže.

 
LITERÁRNÍ EXKURZE DO PŘEROVA

Ocitli jsme se v 17. století, v době Jana Ámose Komenského. Seděli jsme ve starých třídách, pozorně naslouchali výkladu a někteří z nás si vyzkoušeli třeba klečení na hrachu.

3. 5. 2019 jel 7. ročník na literární exkurzi do Přerova. Vyjeli jsme v 8 hodin ráno od zámku a měli namířeno do Muzea Jana Ámose Komenského.

Prošli jsme 3 třídy z různých období. Poté jsme si prohlédli výstavu Máj s Karlem Hynkem Máchou. A do třetice jsme se vydali za první manželkou Jana Ámose Komenského, která nás seznámila s životem svého muže.

Po cestě zpátky jsme se stavili v Glóbusu, kam jsme se všichni moc těšili. Odpoledne jsme se vrátili zpátky k zámku, a tímto naše exkurze bohužel končí.

K. Krumpová, 7. A

 
MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA 2018/2019

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA 2018/2019

Dne 9. 4. 2019 v 8:00 hod. se v Šumperku na „Komíně“ uskutečnilo okresní kolo matematické olympiády. Zúčastnili se jí žáci 6. a 7. ročníku. Úspěšným řešitelem se stal ten, který získal minimálně 9 bodů. Na postup do krajského kola museli účastníci ze 7. ročníku získat 18 bodů a z 6. ročníku 18-15 bodů. Všem děkujeme za účast.

6. ROČNÍK:

19. místo: Šilarová Pavlína, 6. A (6 bodů)

 

25. místo: Nováková Michaela, 6. A (3 body)

 

45. místo: Dvořák Martin, 6. B (0 bodů)

 

46. místo: Hejl Matěj, 6. B (0 bodů)

 

7. ROČNÍK:

10. místo: Krumpová Klára, 7. A (12 bodů, úspěšný řešitel)

 

14. místo: Homola Petr, 7. A (10 bodů, úspěšný řešitel)

 

26. místo: Gronychová Anežka, 7. A (4 body)

 

 

(Klára Krumpová 7. A)

 
Dopravní výchova na I. stupni ZŠ

Ve čtvrtek 25. dubna 2019 se uskutečnil projektový den dopravní výchovy pro žáky 1. až 5. ročníků naší školy. Po zahájení, které proběhlo na hřišti za školou, žáci během celého dne procházeli jednotlivá stanoviště s tématikou zaměřenou na dopravní výchovu. Plnili úkoly, jezdili na kolách a dalších jízdních prostředcích a zapojovali se do diskuzí k daným tématům. Celkem byly připraveny 4 stanoviště. Na prvním stanovišti - asfaltovém hřišti za školou, si žáci vyzkoušeli jízdu zručnosti na dopravním hřišti s různými překážkami. Cílem bylo projet na kole vytyčenou trasu v nejkratším čase a s nejmenším počtem chyb. Druhé stanoviště se nacházelo na školní zahradě. Zde žáci z 8.B prezentovali vybavení jízdního kola, dopravní předpisy pro jízdu na kole a druhy dopravních značek. Vhodně pokládanými otázkami naváděli své mladší spolužáky ke správným odpovědím. Třetí stanoviště bylo na dopravním hřišti v mateřské školce v Rudě nad Moravou. Tam žáci jezdili na kolech, koloběžkách, nejmenší na šlapadlech a odstrkovadlech. Učili se dodržovat dopravní značky, jezdili po správné straně silnice a dávali přednost chodcům na přechodech. To vše za dohledu třídních učitelek a učitelů. Čtvrté stanoviště bylo velmi rozsáhlé. Třídy se pohybovaly po naší obci, sledovaly dopravní značky, dopravní situace a odpovídaly na dotazy učitelů. Na konci celého dne proběhlo ve třídách vyhodnocení jízdy zručnosti a ukončení celého dne, které doprovázelo nádherné, skoro letní počasí.

 
Exkurze pila Ruda nad Moravou - 8.B

V pondělí 15. 4. 2019 se žáci 8.B v rámci předmětu praktické činnosti zúčastnili odborné exkurze, která proběhla na pile pana Kouřila v Rudě nad Moravou. V rámci exkurze žáci viděli v provozu různé stroje na zpracování dřeva, jak kulatiny, tak různých druhů řeziv. Na rámové pile si žáci prohlédli řezání stromů na trámy a desky, dále výrobu desek z tvrdých materiálů na podlahy, rozřezávání kulatiny pásovou pilou, krácení desek, ořezávání oblých krajů u desek, sušení nařezaných částí stromů a zpracování odpadů vzniklých při řezání dřeva. Během praktických ukázek dílenský mistr vysvětloval žákům jednotlivé postupy a operace s materiálem. Žáky zavedl i do brusírny řezných nástrojů. Na závěr exkurze si žáci prohlédli sklad výrobků připravených k expedici.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
« < Červenec 2019 > »
P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4