Home
Projekty:

 
Zápis do 1. ročníku ZŠ pro školní rok 2019/2020

se koná ve středu 3. dubna 2019 od 12 do 17 hodin a ve čtvrtek 4. dubna 2019 od 8.30 do 11.30 hodin v budově základní školy v Rudě nad Moravou. Celý článek ...

 
Co nového ve škole
Školní letecký den

Memoriál Stanislava Žižky - proběhl v pondělí 28. června na polním modelářském letišti v Bartoňově. Jen škoda, že se někteří členové našeho modelářského kroužku nemohli zúčastnit. I tak byl počet modelů dostatečný.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích:

Volná házedla - hodnotila se celková doba letu ve třech úspěšných kolech. Tuto kategorii vyhrál Daniel Kozák.

RC modely - bodovalo se zvládnutí základní pilotáže + volitelný akrobatický prvek. Vítězem kategorie se stal Jiří Cékr

Čestným účastníkem byl i momentálně nejstarší aktivní modelář na okolí pan Jiří Ruský. Svého času "Mistr ČSSR v A3 házedlech". I dnes se od něj můžou kluci učit, jak se háže házedlo. Dosahoval téměř trojnásobných časů než ostatní soutěžící. Děkujeme mu za účast, ale i za hlavní cenu - házedlo pro vítěze této kategorie.

Video, jak lítá elektroJET F - 15 Eagle a ostatní fotografie hledejte ve fotogalerii.

Poděkování patří i všem sponzorům, kteří nám věnovali krásné ceny. Za všechny je to modelářský obchod Satria a ostatní... 
Den s LČR

39 žáků 3.-8.ročníku naší školy bylo odměněno za svou celoroční práci v přírodovědném kroužku, přírodovědných projektech nebo za úspěšné umístění v přírodovědné korespondenční soutěži zajímavou akcí. Zúčastnili se Dne s LČR, který se letos konal
v pátek 25.června u chaty Wolfka u sv.Trojice. Děti se zde od lesních pedagogů dozvěděly mnoho zajímavého o práci v lese, zjistily, jak se kácí strom, jak vypadají myslivecké zbraně, zamířily si na “černou”, zastřílely ze vzduchovky, na ruce jim poseděl dravec, pohladily si výra velkého, zjistily, jak těžké je zatroubit mysliveckou fanfáru. Na lesní stezce poznávaly obyvatele lesa, lesní značky, pobytová znamení
i lebky zvěře, dozvěděly se, co lesu škodí. Vydařenou akci jim budou připomínat nejen pěkné dárky, které od LČR dostaly, ale i dvě ptačí budky, které si společně s lesníkem vyrobily pro ptáčky u naší školy. Více fotografií na http://picasaweb.google.cz/
113182820900777095205/DenSLCR.

Děkujeme!

 
Dopravní výchova

Dne 4. června navštívil třídy na 1. stupni zástupce policie. V jednotlivých ročnících seznámil děti zajímavou formou s chováním a bezpečností chodců i cyklistů v silničním provozu. Naši žáci předvedli teoreticky i prakticky znalost dopravních značek i důležitých telefonních čísel. Odměnou jim byla nejen dopravní pexesa, ale především zajímavá beseda.

 

 
Týden dopravní výchovy

Ve dnech od 21.4.2010 do 28.4.2010 proběhl na naší škole pro žáky pátých až devátých ročníků projekt „Týden dopravní výchovy“. V jednotlivých předmětech si žáci osvojovali a opakovali vědomosti a informace týkající se různých oblastí dopravní výchovy. Procvičovaly se dopravní předpisy, křižovatky, dopravní značky, první pomoc při úrazech, vybavení a opravu kola. Týden vyvrcholil ve středu 28.4. jízdou zručnosti na asfaltovém hřišti za školou. Zde měli žáci za úkol projet připravenou trať s různými překážkami v co nejlepším čase  a pokud možno bez trestných bodů. Jízda zručnosti se vyhodnotila společně s testem, který psali všichni žáci. Celkem se jízdy zručnosti zúčastnilo 58 závodníků. Z každé kategorie postoupili 4 žáci do okrskového kola, kde reprezentovali naši školu. Z kategorie I.(5. a 6. třída) postoupili : Brostík Luděk(6.B), Brükner Patrik(5.B), Hrubá Veronika(6.B) a Žišková Veronika(6.B). Z kategorie II. (7. až 9. třída) postoupili : Rýznar Jan(9.B), Juránek Michal(9.A), Kašparová Martina(8.A) a Ohlídalová Vlasta(7.B).

V okrskovém kole v Mohelnici jsme v obou kategoriích obsadili čtvrtá místa. Nejlepším ze všech čtyřiceti účastníků se stal žák naší školy Jan Rýznar z 9.B.

Kompletní výsledková listina (pdf 185 kB).

 
Kouzelný den aneb čáry máry

 

Poslední dubnový den patřil na 1. stupni kouzlení a čarování.

Prvňáci četli ve Slabikáři o kouzelném domečku, který si nakonec nakreslili. Celý den se tak točil kolem těchto domečků.

Druháci se zaměřili především na knížku Malá čarodějnice a pracovali s některými texty z ní. Povídali si také o kouzlech v pohádkách a počítali kouzelné slovní úlohy.

Třeťáci se při svých činnostech zaměřili na čarodějné slovní druhy a ve skupinkách si sestavili názorné učební pomůcky, které na závěr prezentovali ostatním spolužákům. V angličtině se pak snažili popsat svoji nakreslenou čarodějnici.

V pátých třídách si žáci připomněli čarodějnické procesy na Šumpersku, v českém jazyku prováděli tajný čarodějnický rozbor, v matematice zase například rýsovali hrad pro čarodějnici.

Při všech „čarodějných činnostech“ museli žáci ve všech ročnících prokázat, že umí využít a zkombinovat svoje znalosti a dovednosti i při netradičních činnostech. Prokázali tak mnohé ze svých rozvíjejících se kompetencí.

 
TEACHERS OF MY SCHOOL

Na závěr školního roku se žáci 3.A rozhodli ověřit své prvotní znalosti z angličtiny. Rozdělili se do dvojic a vydali se uskutečnit anglické rozhovory s vyučujícími na naší škole. Jejich úkolem bylo zjistit o každém z vyučujících 10 informací a tyto informace potom zaznamenat do MAXI tabulky ve třídě. Na závěr celého projektu dvojice prezentovali svoje zkušenosti z rozhovoru před spolužáky ve třídě.

 
Ekoprojekty

Zajímavou formou doplnění vyučování našich žáků o ekosystémech byly dva červnové ekoprojekty. První z nich byl součástí školního výletu páťáků a využili jsme pro něj ekostezku na Ramzové. Provázel nás po ní pracovník lesní správy LČR v Javorníku  p.Matuška. Jeho vyprávění o lese, přírodních živlech, klimatických změnách i o práci lesníků a myslivců děti poslouchaly velmi pozorně, také jejich dotazy svědčily o tom, že už o lese mnoho vědí. Odměnou jim byly netradiční ekohry, které si pro ně připravila ing.Komárková z LČR v Šumperku.

S druhým ekoprojektem přijela do naší školy pracovnice Střediska ekologické výchovy Duha v Jeseníku ing.Hálová. Nejdříve vyhlásila výsledky 2.kola Přírodovědné korespondenční soutěže, kterého se zúčastnili žáci 3.,4. a 5.ročníku. Za své výrobky  z odpadového materiálu byli odměněni diplomy a hezkými cenami. A pak už se čtvrťáci a páťáci vrhli do plnění zajímavých úkolů projektu Voda – co v ní žije, co v ní roste.

 
Mc Donalds cup 23. 4. 2010 v Bludově

V pátek dne 23.4.2010, se vybraní žáci 1.- 3. ročníku naší školy zúčastnili prvního kola  celorepublikové soutěže o pohár McDonalds v minikopané. Hrálo se na umělé travnaté ploše u ZŠ Bludov. Turnaje se zúčastnily celky pořadatelské školy v Bludově, ZŠ Ruda nad Moravou a ZŠ Postřelmov. Fotbalisté ZŠ Hanušovice bohužel nedorazili, což bylo ke škodě turnaje. Zápasy bala odehrány  systémem každý s každým.

Turnaj proběhl za krásného jarního počasí. K vidění bylo mnoho pohledných fotbalových akcí a zajímavých okamžiků. Bylo zřejmé, že se mladí sportovci fotbalem baví a jsou pro tuto nejrozšířenější kolektivní hru doslova nadšeni. Příjemnou sportovní atmosféru doplnili i fan

oušci z řad místní základní školy, kteří dorazili v hojném počtu.

Naši sportovci vybojovali postup do okresního finále v Šumperku a tímto jim srdečně blahopřejeme.

Zleva: Smrčka Marek (2.roč.), Mazák Jan (1.roč.), Směšný Jakub (3.roč.), Mlček Matěj (3.roč.), Cekr Lukáš (2.roč.), John Petr (3.roč.), Pařenica Jan (3.roč.), Jílovec Patrik (2.roč.), Pavlů Dominik (2.roč.)

Utkání:

Postřelmov  - Bludov 10 : 1,  Ruda – Postřelmov 0 : 3, Ruda – Bludov 5 : 0

 

Nejlepším  střelcem ZŠ Ruda nad Moravou byl Jakub Směšný (4 góly)

Nejlepším nahrávačem ZŠ Ruda nad Moravou byl Matěj  Mlček (1 gól a 4 přihrávky)

New layer...
 
Osmáci se učili společně se třeťáky

V prvním květnovém týdnu navštívila třídu 8.A v hodině „češtiny“ vzácná návštěva: Božena Němcová a Karel Jaromír Erben se svými pohádkami v podání žáků 3.A. Úkolem osmáků bylo podle nápovědy vždy poznat pohádku a přiřadit ji ke správnému sběrateli lidové slovesnosti. Na závěr si „Boženka“ s „Kájou“ svoje pohádky svolali a žáci 8.A měli možnost si překontrolovat, kterak se v pohádkách orientují.

 
Okresní Pythagoriáda

Pythagoriáda je matematická soutěž určená pro žáky 6. a 7. tříd a odpovídajících ročníků nižších gymnázií. Okresní kolo se konalo 5. května 2010 v Šumperku a naši školu v něm reprezentovali 4 šesťáci a 2 sedmáci. Úspěšnější byli naši soutěžící v kategorii P7, oba se stali úspěšnými řešiteli, Tomáš Jurásek ( 7. B ) obsadil 3. místo ( předstihli ho pouze studenti nižšího gymnázia ) a Vlasta Ohlídalová ( 7. B ) místo 4. Z šesťáků se nejlépe dařilo Danielovi Bertókovi ( 6. A ), který skončil mezi 110 soutěžícími na 15. místě, Lucie Cendelínová ( 6. A ) a Jakub Kozák ( 6. B ) obsadili místo 31. - 48., Michal Kašpar ( 6. A ) 64.

 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
« < Únor 2019 > »
P Ú S Č P S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3