Home
Projekty:

 
VYÚČTOVÁNÍ TĚLOCVIČNY

Žádám všechny nájemce tělocvičen, aby provedli vyúčtování užívání tělocvičen za 1. pololetí roku 2019 do 27. 6. 2019 v pokladně školy.K vyúčtování je nutné předložit rozpis užívání, na základě kterého bude vystavena faktura na platbu v hotovosti nebo platbu platebním příkazem.  Je možné i platit hotově.Rovněž je nutné vrátit vypůjčený klíč od vchodu.
Pracovní doba pokladny:     denně od 7:00 do 13:30 hodin (po domluvě i jindy).
Domluvy a dotazy na tel. 583 236 330

 
Co nového ve škole
Výlet 9.A

9.A se vypravila 14.6.2011 na dlouho očekávaný výlet. Vlakem jsme dojeli na Ramzovou. Odtud nás čekala pěší túra na Šerák. Zde jsme si odpočinuli a nabrali novou energii. Cestou do Branné jsme byla jasná obloha a krásný výhled na vrcholky hor. Počasí přálo a nezmokli jsme. Celkem jsme ušli 18 kilometrů. Žáky nejvíce zaujala betonová opevnění z 2.sv. války.

 
Škola naruby

Poslední květnový týden se uskutečnil projekt Škola naruby. Žáci 9. ročníku si vyzkoušeli roli učitelů. Učitelky 1.stupně se individuálně věnovaly žákům a připravily je na výuku. Součástí byly náslechy žáků v jednotlivých hodinách. Žáci vyučovali matematiku, český jazyk, anglický jazyk, přírodovědu a vlastivědu. Projektu se zúčastnilo celkem 19 žáků. Hodiny byly zajímavé a dětem se líbily. Pro paní učitelky to byl jistě náročný týden, za který jim patří velké poděkování.

 
Otevírání Králického Sněžníku

Ve čtvrtek  26. 5. 2011 se žáci  6.A  rozloučili s letošním projektem Les ve škole, škola v lese vydařenou akcí. Využili jsme pozvání pořadatelů  Dne otevřených dveří na Králickém Sněžníku (LČR, Správa CHKO Jeseníky a Agentura ochrany přírody a krajiny Pardubického kraje) a za nádherného počasí jsme se vydali na vrchol. Během cesty jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o životě v rezervaci od lesníků, pracovníků horské služby, strážců přírody, zoologa, botanika, geologa, ornitologa a dalších odborníků. Odměnou za namáhavý výstup nám byl nádherný výhled do širokého okolí.

 

 

 

 
Okresní kolo Poháru rozhlasu

Dne 11. 5. 2011 se naše škola na Tyršově stadionu v Šumperku účastnila okresního přeboru v atletice. V konkurenci 14 škol z celého okresu se ve čtyřech kategoriích naši nejlepší atleti neztratili, nicméně výsledky družstev zapadly. V bodovacím systému družstev jsme tak do krajského finále nepostoupili.

Z žáků naší školy pozornost upoutali zejména skokani, a to ve skoku vysokém Kateřina Ondráčková (9. B) na děleném 2. - 4. místě výkonem 140 cm, Roman Jílek (9. A) 3. - 6. – 155 cm, Břetislav Kubíček (7. B) 5. - 10. – 140 cm, a skoku dalekém Daniel Kozák (9. B) 3. místo výkonem 5,30 m.

 

Kompletní výsledková listina je k nahlédnutí a ke stažení na: http://atletikasumperk.wz.cz/

 
Matematická soutěž pro 3. - 4. ročník

Ve středu 4. května 2011 proběhla soutěž matematických dovedností, které se zúčastnilo 81 žáků základních škol z Bušína, Bohdíkova a Rudy nad Mor. Děti soutěžily nejen v počítání, ale musely ukázat i logické uvažování a svůj důvtip. Dále se mohly nejen pobavit, ale i dozvědět spoustu zajímavostí o přírodě v dílnách, které uváděla děvčata a kluci z devátých tříd. Titul Mistr matematických dovedností získali Ondřej David ze 3.A a Hugo Staroveský ze 4.A z naší školy. Blahopřejeme.

 
KPPP

Zajištění informovanosti žáků o problematice sociálně patologických jevů proběhlo během školního roku prostřednictvím Komplexního primárního preventivního projektu, který zajišťoval MěÚ Šumperk. Na programu se podílel MěÚ Šumperk - odbor sociálních věcí, Poradna pro ženy a dívky Zábřeh, Policie ČR, Rachot - nízkoprahový klub pro děti a mládež a PPP. Odborníci z těchto organizací byli prostředníky diskuzí a besed v 5., 7. a 9. ročníku. Na tento program bylo navázáno v rámci předmětu výchova ke zdraví a výchova k občanství. Takto byla zajištěna propojenost s běžným životem dětí a došlo ke zpětné vazbě. Škola nadále rozvíjí dobrou atmosféru vzájemné důvěry mezi žáky a pracovníky školy. Důležitá je samozřejmě dobrá spolupráce s rodiči žáků. Hlavní cíl primární prevence je především v těchto oblastech - drogová závislost, alkoholismus a kouření, kriminalita a delikvence, záškoláctví, šikana, xenofobie a rasismus.

 
Čtení pomáhá

Čtení pomáhá

Také žáci naší školy z 1. a 2. stupně se zapojili do charitativního projektu Čtení pomáhá. Jak pomáhají? Tím, že čtou knihy zveřejněné na webových stránkách projektu. Zde po přečtení určité knihy zodpoví pár otázek vztahujících se k dané knize. Odpoví-li správně, získají virtuálních padesát korun, které věnují vybranému charitativnímu projektu.

Více informací na www.ctenipomaha.cz

 
Velikonoční výstavy v Olšanech

Dny před Velikonocemi zpestřila letos opět některým třídám návštěva tradičních výstav. V Olšanech jsme si prohlédli nápadité výtvory žáků základní školy a v domově Paprsek jsme mnozí neodolali a zakoupili si drobnost na památku. Jarním procházkám navíc přálo i počasí, proto jsme cestou mohli pozorovat probouzející se přírodu. Děkujeme všem, kteří se na přípravách výstav podíleli, za pozvání a příjemné naladění na svátky jara.

 
Týden dopravní výchovy a jízda zručnosti na asfaltovém hřišti

Ve dnech od 26.4.2011 do 4.5.2011 proběhl na naší škole pro žáky pátých až devátých ročníků projekt „Týden dopravní výchovy“. V jednotlivých předmětech si žáci osvojovali a opakovali vědomosti a informace týkající se různých oblastí dopravní výchovy. Procvičovaly se dopravní předpisy, křižovatky, dopravní značky, první pomoc při úrazech, vybavení a oprava kola. V pátek 29.4.2011 se uskutečnila jízda zručnosti na asfaltovém hřišti za školou. Zde měli žáci za úkol projet připravenou trať s různými překážkami v co nejlepším čase  a pokud možno bez trestných bodů. Jízda zručnosti se vyhodnotila společně s testem, který psali všichni žáci. Celkem se jízdy zručnosti zúčastnilo 62 závodníků, tedy více než v předešlém roce. Z každé kategorie postoupili 4 žáci do oblastního kola, kde reprezentovali naši školu. Z kategorie I.(5. a 6. třída) postoupili : Kašpar Marek(6.B), Kotraš Antonín(6.A), Rulíšková Renata(5.A) a Horníčková Veronika(5.A). Z kategorie II. (7. až 9. třída) postoupili : Hrubá Veronika (7.B), Rýznarová Libuše(9.A), Brokeš Rostislav(9.B) a Kozák Daniel(9.B).

V oblastním kole v Mohelnici jsme v obou kategoriích obsadili třetí místa. Na skvělém druhém místě se celkově v II. kategorii umístil Daniel Kozák.

Milan Mazák

 
Mc Donald Cup 2011

Dne 28. dubna 2011 se fotbalové družstvo žáků z 1. až 3. třídy naší školy zúčastnilo okrskového kola fotbalového turnaje Mc Donald Cup, které se hrálo v Bludově. Naše družstvo ve složení Pavlů Tomáš, Václavek Michal, Mazák Jan, Káčerek Kristián, Ruprich Jan, Ševčík Daniel, Vaněk Radim, Kamlar Jan, Ton Daniel, Jílovec Patrik, Pavlů Dominik, Cendelín Jan, Maixner Samuel, David Ondřej a Smrčka Marek postupně porazili hráče z Postřelmova 2:0 a hráče z Bludova 1:0. Tím si zajistili postup do okresního kola, které se hrálo 4.5.2011 v Šumperku. Turnaje se zúčastnilo 7 postupujících družstev z okrskových kol. Naše nejpočetnější družstvo malých fotbalistů pod vedením trenéra Martina Ševčíka a pedagoga Milana Mazáka podalo vynikající výkon a obsadilo celkově krásné 3. místo za družstvem z Mohelnice a ze Zábřehu. Výsledky jednotlivých utkání: Ruda – Mohelnice 0:2, Ruda – Malín 2:1, Ruda – Šumperk III. 0:0, Ruda – Šumperk I. 1:0, Ruda – Zábřeh III 0:0, Ruda – St. Město 0:0.

 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
« < Červen 2019 > »
P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30