Home
Co nového ve škole
Projekt Příklady dobré praxe

Projekt Příklady dobré praxe

V rámci projektu Inkluzivní vzdělávání pro Olomoucký kraj (IVOK) se na naší škole skutečnilo natáčení videa Příklady dobré praxe. Záštitou byl tajemník ústavu PhDr. René Szotkowski, Phd.D. z PdF UP Olomouc. Natáčení s hlavními aktéry se uskutečnilo v úterý 31. 10. 2017 ve 4.A. Kameramani zachytili vyučovací hodinu matematiky. Ve výuce se zaměřili na integraci žáků se specifickými poruchami a podpůrnými opatřeními .  Profesionální práce třídní učitelky p. Meluzínové a asistentky pedagoga p. Kučerové se zhodnotila příjemnou atmosférou a nadšenými dětmi, které týmově spolupracovaly. Skupinová práce se prolínala celou vyučovací hodinou. Každé dítě mělo šanci ukázat své znalosti a vědomosti.

Toto video bude v praxi nápomocno budoucím pedagogům při výuce na PdF UP.

 
Exkurze Škoda Mladá Boleslav a letecké muzeum

Dne 28. listopadu 2017 se konala pro žáky devátých tříd exkurze do Mladé Boleslavi.

Vyrazili jsme v ranních hodinách od zámku v Rudě nad Moravou a exkurze mohla začít. Cesta rychle ubíhala a za tři hodiny jsme byli na místě.

Jako první jsme navštívili firemní muzeum značky Škoda, kde jsme měli možnost vidět různá vozidla různého stáří a provedení. Měli jsme velké štěstí, jelikož zde byla i hvězda českého motorsportu, Jan Kopecký.

Po individuální prohlídce následovala komentovaná prohlídka a po ní samotná prohlídka výroby. Zde jsme měli možnost vidět výrobu jednotlivých dílů a součástek a jejich následnou montáž do karoserie automobilu.

Poslední zastávkou bylo letecké muzeum Metodějě Vlacha, k vidění byly repliky historických letadel, ale také originály. Dokonce si žáci mohli vyzkoušet letecký simulátor. Po ukončení prohlídky jsme se posilnili na cestu domů v letecké kantýně.

 
EXKURZE- ZOO LEŠNÁ

Dne 21. června 2017 se konala exkurze pro žáky z přírodovědného klubu a z projektu Příběhy našich sousedů.

Celý výlet začal v 7:20 před hlavním vchodem ZŠ Ruda nad Moravou. Celou cestu autobusem nás provázelo krásné slunečné počasí a cesta rychle utíkala, po necelých dvou hodinách jsme už byli na místě.

Postupně jsme procházeli jednotlivé výběhy a pavilony a u některých jsme i dokonce slyšeli nějakou zajímavost, nebo komentář. Žáky zaujala všechna zvířata a celá zoo se jim moc líbila.


Jelikož nám pořádně vyhládlo, dali jsme si v tamějších bufetech jídlo, nabídka byla pestrá, u žáků vyhrála pizza, nebo řízek od maminky.

Pak jsme si už jen nakoupili suvenýry na památku a jeli spokojení a utahaní domů.

 
Florbal kat. IV, Mohelnice 14.11.2017, okresní kolo, 4. místo

V úterý 14.11.2017 se výběr naší školy účastnil okresního kola soutěže florbal – kategorie starší žáci.

Do turnaje tým nastoupil v opravdu dobré kondici a naši reprezentanti byli zase o poznání sehranější. Tomu nasvědčoval i fakt, že základní skupinou prošli pouze s jednou porážkou a to v utkání s týmem Gymnázia Šumperk.

Ocitli jsme se tak v samotném semifinále, kde jsme narazili na pozdějšího vítěze celého tohoto turnaje – ZŠ Dr. E. Beneše, Šumperk. Zde jsme bohužel utrpěli porážku 3:1. Následoval tak boj o 3. místo, kde jsme se opět potkali s Gymnáziem Šumperk. Naši reprezentanti se rozhodně nevzdávali a poměrně dlouhou dobu jsme s Gymnáziem drželi krok. Dokonce to vypadalo, i na ukončení samostatnými nájezdy. V pozdější fázi tohoto zápasu jsme však inkasovali rozhodující branku, která náš boj o 3. místo ukončila.

Nakonec jsme tedy skončili na 4. místě z 10 týmů.

I přes zklamání některých našich hráčů si však myslím, že náš celek podal vynikající výkon, za který jim právem náleží má pochvala.

Průběh zápasů:
základní skupina:

ZŠ Ruda x ZŠ Postřelmov                       1:0
ZŠ Ruda x ZŠ Zábřeh Severovýchod        0:0
ZŠ Ruda x ZŠ Údolí Desné                      2:0
ZŠ Ruda x Gymnázium Šumperk             1:2

Semifinále:
ZŠ Ruda x ZŠ Dr. E. Beneše                   1:3
ZŠ Ruda x Gymnázium Šumperk             1:2

Za náš tým nastoupili:
žáci 8. ročníku
CÉKR Jaroslav (8.A)
DIVIŠ Ondřej (8.A)
GERCIS Nicolas Blažej (8.A)
JURENKA Aleš (8.A)
PAVLŮ Jaroslav (8.A)
ŠAJ Petr (8.B)

žáci 9. ročníku
KUBĚNKA David (9.A)
STANKE Jiří (9.A)
DITTRICH Jiří (9.B)
DIVIŠ Michal (9.B)
KÁČEREK Kristián (9.B)
TON Daniel (9.B)

 

 
Informace o exkurzi "Pevnosti poznání Olomouc

Sraz účastníků exkurze je v úterý 28.11.2017 v 7:15 hod. u zámku v Rudě nad Moravou.

Odjezd autobusu je v 7:30 hod.

Předpokládaný příjezd je ve 14:30-14:45 hod opět k zámku v Rudě nad Moravou.

Zde bude celá akce ukončena.

Obědy a svačinky prosím odhlaste.

 
Exkurze Střední Škola Dobruška - Podorlické vzdělávací centrum

Dne 1. prosince 2017 žáci: Martin Karger, Jana Divišová, David Víšek, Marie Matýsová a Jůlie Nováková jeli prezentovat a představit naši školu na Střední průmyslovou školu v Dobrušce, se kterou je naše škola ve vzdělávacím projektu.

Po příjezdu nás vřele uvítali, pohostili a následoval rozhovor o akcích a činností všech zúčastněných škol. Poté nás studentka provedla všemi objekty školy, například odbornými dílnami.

Hlavní naší činností bylo představení našeho Lego robota, kterého sestavil náš jediný dívčí tým, ukázalo se, že se mohli rovnat tamějším robotům.

Dokonce jsme měli možnost se pořádně najíst jídlem, které pro nás připravili sami studenti. Na výběr jsme měli ze čtyř jídel: palačinky, gyros, bramboráky a špekáčky. Naši kluci ochutnali vše a moc jim chutnalo.

Na závěr jsme na kameru mluvili o všech dojmech a nabídli nám zákusek. Pak jsme už jeli přejedení domů.

 
Exkurze Brno, 7.B, 15.11.2017

Dne 15. listopadu jsme jeli na exkurzi do Brna. Odjížděli jsme okolo 6. hodiny z Rudy nad Moravou. Byla ještě velká tma.

Cesta trvala zhruba 2 a půl hodiny. V autobuse jsem poslouchala písničky a byla tam vážně sranda. Po

cestě jsme se stavili na benzínce, abychom šli na záchod, nebo si něco koupili. Po příjezdu do Brna byli všichni nedočkaví.

Když jsme dojeli k Vida centru, všichni vystoupili z autobusu a už venku jsem poznala, že to tam bude super. Uvnitř to bylo úžasně obrovský. Hned na začátku tam byly kamery, ve kterých jsme se mohli vidět. Potom se nás ujala jedna slečna, která nás prováděla celým naším programem „Chytřejší než Holmes“. Když jsme to tak procházeli, zaujala mě jedna věc. Myslím, že to však zaujalo úplně všechny. Byl to obří tobogán. Strašně mě lákalo podívat se blíže. Slečna nám řekla, že na to budeme mít ještě čas. Rozdělili jsme se do skupinek po třech, dostali desky s papírem, mapou a úkoly a mohli jsme jít hledat odpovědi na různá stanoviště. Měli jsme na to 50 minut. I přes velkou náročnost to každý úspěšně zvládl. Následovalo vyhlášení vítězů. Všechny týmy měly svou truhličku, která obsahovala pro každého překvapení v podobě balónků a čokoládových mincí. Potom nám paní učitelka řekla, že máme 20 minut na projití těch všech atrakcí. Bylo tam toho mnoho. Například také obrovský klavír. Strašně se mi tam líbilo.

Nastoupili jsme do autobusu a jeli do planetária. Hned na začátku mě zaujaly prolézačky. Uvnitř to vypadalo jako v kině. Bylo to tam hezké. Ujal se nás jeden pán, který nám vykládal o vesmíru. Ukazoval různá souhvězdí, hvězdy a planety. Potom nám pustil dokument o vesmíru, ale docela mě z toho bolely oči, jelikož se promítalo i nad námi. Po skončení dokumentu jsme se ještě mohli fotit. Rozloučili jsme se a jeli domů.

Následovala ještě krátká zastávka na občerstvení. Zastavili jsme se u McDonald’ s a  KFC. Poté, co jsme dojedli, byl čas pokračovat v cestě. Zpáteční cesta se mi zdála strašně dlouhá. Po příjezdu do Rudy jsme se rozloučili a šli domů.

Za kolektiv 7.B, Monika Bertóková

 
EXKURZE - letiště Václava Havla a divadelní představení

Dne 27. září 2017 se konala exkurze pro žáky devátých tříd. V 6:50 ráno jsme se všichni sešli, posedali jsme si do autobusu a cesta na exkurzi mohla začít. Zdálo se, že cesta bude zdlouhavá a nudná, ale opak byl pravdou. Žáci si povídali, hráli různé hry, nebo jen odpočívali. Cesta rychle utíkala a my jsme zanedlouho měli první zastávku u McDonaldu v Hradci Králové, kde jsme nabrali energii na pokračování v cestě do Prahy.

 

Netrvalo dlouho a už náš autobus stál před samotným letištěm. Jako první nás seznámili s celým areálem letiště, prošli jsme kontrolou, nastoupili do autobusu a vyjeli jsme směr přistávací plocha. Na přistávací plochu jsme museli jet pouze po vyznačených trasách, abychom se nestřetli s letadlem. S velkým údivem jsme pozorovali, jak letadla přistávají a vzlétají, viděli jsme různé typy a velikosti letadel a ke každému jsme slyšeli zajímavý komentář a důležité informace o nich. Měli jsme to štěstí, že jsme viděli přistávat největší dopravní letadlo světa- Airbus A380.

Další zastávkou naší exkurze byla prohlídka hasičské zbrojnice. Zde jsme viděli a byli seznámeni s řadou různých typů aut, dále jsme se dozvěděli, jak je těžké se hasičem stát a také jim být. Tito hasiči se nestarají jen o areál letiště, ale jezdí i do okolí. Seznámili nás s výkonnostními testy, které musí každého půl roku zvládnout.

Po celé exkurzi na nás už čekal autobus, který nás zavezl přímo do centra Prahy. Oběd v Havelské Koruně nám dodal sílu na cestu do divadla Na Fidlovačce. Po cestě jsme pozorovali pražské památky, narazili na výbornou zmrzlinu, za několik minut jsme byli u cíle a divadelní představení začalo. Hra Mezi nebem a zemí, kde hrály i známé herečky, třeba Martina Randová a Sandra Pogodová nás zaujalo svým humorem, jediná chyba byla málo místa na nohy.

Po představení jsme už jeli unavení a vyčerpaní domů. Zpáteční cestou jsme si promítali celý den a těšili se domů, do postele.

 
Exkurze na zabezpečovací zařízení ŽDC

Ve středu 22. listopadu 2017 se deset žáků devátých tříd zúčastnilo exkurze na pracoviště zabezpečení železniční cesty a dispečink řízení vlakového provozu. Prohlídku jsme začali na nádraží v Rudě nad Moravou, kde v prostorách bývalé výpravny a čekárny je sál s nejmodernějším zabezpečovacím zařízením na Moravě. Prošli jsme jednotlivé sekce. Od záložních zdrojů napájení, přes měniče napětí, relé jednotlivých drážních prvků, převodníkové rozhranní a provozní počítače. Důraz je kladen na maximální bezpečnost. Vyhodnocování probíhá ve zdvojeném režimu. Jednotlivé traťové prvky komunikují po optickém kabelu. Tak dnes na trati mimo již známých prvků, jako jsou návěstidla a signalizace přejezdů, také kamerové systémy, nebo magnetická počítadla náprav. V Šumperku jsme měli možnost vidět starší mnohem objemnější zařízení, které prošlo modernizací. Na závěr nás na chvíli pustili na pracoviště dispečinku traťového provozu v úseku Bludov - Postřelmov - Bohdíkov. Odtud  jeden člověk řídí veškerý provoz a dozoruje bezpečnost. Dostali jsme nový nadhled na běžnou bezstarostnou jízdu vlakem. Je až s podivem co úkonů pro zajištění bezpečnosti probíhá na pozadí železničního provozu. Co znalostí z oblasti elektrotechniky a výpočetní techniky je třeba mít pro tuto práci.

Album z exkurze.

 
Výsledky voleb do školské rady

Základní škola Ruda nad Moravou, okres Šumperk
Sportovní 300, 789 63 Ruda nad  Moravou

 

Výsledky voleb do školské rady – zástupci rodičů


Zástupci rodičů zvolení do školské rady dne 21. 11. 2017

Martina Kučerová

Helena Šimková

Michael Vosika

 

Zástupci pedagogů zvolení do školské rady dne  16. 11. 2017.

Marie Gintherová

Martin Havlíček

Ivana Taliánová

V Rudě nad Moravou  20. 11. 2017

Zdeněk Klimeš, ředitel školy

 

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
« < Prosinec 2018 > »
P Ú S Č P S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6