Home
Co nového ve škole
Projekt Jaro ožívá
There are no translations available.

Třeťáci se zapojili do projektu Jaro ožívá a sledují přílety poslů jara. Pozorují stěhovavé ptáky a jednotlivá první pozorování čápa, vlaštovky , kukačky či rorýse zaznamenávají na internetové stránky tohoto mezinárodního projektu. Při těchto pozorováních se o tažných ptácích dozvědí mnoho zajímavých informací, které dále zpracují. Zapojte se také. Více informací naleznete na www.springalive.net.

 
Týden plný vody
There are no translations available.

Dne 22. 3. 2010 – Mezinárodní den vody -  odstartoval náš školní projektový týden zaměřený tímto směrem. Každý ročník se zaměřil svým způsobem na zdůraznění důležitosti vody v našem životě. Většinou jsme děti provedli pohádkou O kapce vody, ale zkusili jsme i různé praktické pokusy. Žáci ze 3. - 5. ročníků při nich už vycházeli především ze svých zkušeností. Spoustu činností vyvrcholilo výtvarným zpracováním koloběhu vody, života v rybníku, o pohádkových vodních bytostech apod.
Téma "VODA"nelze úplně uzavřít, prolíná se naším životem každý den a budeme se jím zabývat i nadále. Další možnosti nám přinášejí právě pracovní činnosti, kde se v tzv. zahrádkách našich tříd budeme prakticky setkávat s významem vody pro rostliny. Teplé jarní počasí nám bude jistě dobrým pomocníkem.

 

 

 

 
Jsem pohádková bytost ?
There are no translations available.

Třeťáci se v únoru začetli do pohádek. Především do těch od Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena. Hledali v nich nejen nadpřirozené bytosti, ale také ponaučení. Pohádky také výtvarně zpracovali, zazpívali si několik pohádkových písniček a vymysleli pohádkové slovní úlohy. Únor je dobou maškarních plesů, a proto si dokonce vyrobili škrabošku pro neexistující bytost. Tu se potom snažili popsat. Výsledkem celého pohádkového činění byla pohádková prezentace pro ostatní třídy.

 
Školní kolo Pythagoriáda
There are no translations available.

Školní kolo Pythagoriáda

 

Dne 12.2.2010 proběhlo na naší škole školní kolo matematické soutěže – Pythagoriáda.

Školního kola se zúčastnili všichni žáci 6. a 7.ročníků. Každý žák řešil celkem 15 příkladů. Maximální počet bodů byl 15, to znamená jeden bod za správně vyřešený příklad.

Žáci měli na řešení 60minut. Mezi nejlepší řešitele patří:

 

6.ročník :  Cendelínová Lucie (6.A)

Kozák Jakub (6.B)

Kašpar Michal (6.A)

Bartók Daniel (6.A)

 

7.ročník :  Jurásek Tomáš (7.B)

Ohlídalová Vlasta (7.B)

Všichni tito žáci budou naši školu reprezentovat v okresním kole Pythagoriády v květnu tohoto roku.

Přejeme mnoho úspěchů!!

Všem zúčastněným děkujeme za účast.

 
Zajímavé video ze soutěže NS 2010
There are no translations available.

Hledejte v záznamu naše vozítka. Uvidíte, jak jsem si vedli.

 
Velikonoční výstavy v Olšanech
There are no translations available.

Koncem března probíhaly v Olšanech na ZŠ i v domově Paprsek velikonoční výstavy. Byli jsme pozváni a rádi jsme se zúčastnili. Žáci 1. – 5. ročníku podnikli před velikonočními prázdninami nejen pěknou jarní vycházku, ale zároveň poznali, že i handicapovaní lidé dokáží vytvořit krásné výrobky. V ZŠ Olšany jsme mimo výtvarných prací žáků viděli i pěkné divadelní představení a taneční vystoupení dětí.

 

 

 
Zeměpisná olympiáda
There are no translations available.

V posledním únorovém týdnu proběhlo ve třídách druhého stupně školní kolo zeměpisné olympiády. Žáci soutěžili ve třech kategoriích, v kategorii A  určené pro 6. třídy a zaměřenéna Afriku a světový oceán zvítězil Michal kašpar z 6. A. V kategorii B si nejlépe vedl Tomáš Jurásek z e 7. B, otázky této kategorie se týkaly Atlantského oceánu, Afriky, Ameriky, Austrálie a Oceánie. V kategorii C,  v níž soutěží žáci 8. a 9. tříd, si s otázkami o České republice nejlépe poradil Jan Doležal z 9. B.

Vítězové jednotlivých kategorií reprezentovali škou v okresním kole ZO, které se konalo v Šumperku ve středu 17. března. Utkali se v něm se soutěžícími ze základních škol i z nižších gymnázií. Školní i okresní kolo má dvě části, soutěžící musí v jedné z nich, pracovat s atlasem, ve druhé potom odpovídají na otázky bez použití atlasu, čerpají tedy jen ze znalostí, které si osvojili. Okresní kolo má ještě část praktickou, v  níž musí děti zvládnout práci s topografickou mapou a buzolou.

Z reprezentantů naší školy si v okresním kole nejlépe vedl Tomáš Jurásek ze 7. B, umístil se na 4. se ztrátou pouhých 2,5 bodu na místo 3. Michal Kašpar obsadil ve své kategorii místo 11.a Jan Doležal 16.

 
Návštěva knihovny
There are no translations available.

V březnu jsme se vydali na návštěvu do místní knihovny. Některé děti byly v knihovně poprvé, ty se zde dozvěděly základní informace o jejím provozu. Starší žáky si paní knihovnice zase vyzkoušely z toho, co si pamatují z předešlých návštěv. Pro třeťáky navíc připravily několik informací  o spisovateli Ondřeji Sekorovi, neboť žáci 3.A budou společně číst Knížku Ferdy Mravence. Prvňáčci využili návštěvu knihovny k zahájení třídního projektu Já a Večerníček a prohlíželi si především pohádkové knížky. Jsme rádi, že po naší společné návštěvě přibylo do knihovny několik nových čtenářů. Doufáme, že se stanou pravidelnými čtenáři.

 
Recitační soutěž
There are no translations available.

Během měsíce ledna proběhla na 1. stupni třídní kola v přednesu básní. Nejlepší recitátoři ze tříd se zúčastnili školního kola recitační soutěže dne 3. února. Následující den jsme se všichni společně sešli a vítězové nám přednesli své básničky. Posluchači recitátory odměnili potleskem a porota jim předala diplomy a drobné ceny. Pěknou atmosféru této akce podkreslila hra na varhany v podání Hany Schmidtové ze 3.A a Kristýny Kupczakové z 5.B. Do Šumperka nás jeli reprezentovat tyto žákyně: Barbora Pelclová z 1.A, Adéla Likavcová ze 3.A, Veronika Kamlarová ze 4.A a Anna Osladilová z 5.B.

 
Konverzační soutěže v anglickém jazyce
There are no translations available.

V úterý 26. ledna 2010 se sešlo 25 žáků 6. - 9. ročníku naší školy, aby změřili své síly ve školním kole konverzační soutěže v anglickém jazyce. Tvrdým oříškem byl především poslech anglického textu – soutěžící měli za úkol do připraveného textu podle poslechu doplnit chybějící někdy i méně známá slova. Také 2 minuty na popis obrázku se občas zdály být nekonečné. Jedinou částí soutěže, na kterou se mohli žáci předem připravit, bylo povídání na vylosované téma. Žákům 8. a 9. ročníku soutěž doplnil ještě text, ve kterém hledali odpovědi na otázky.

Hodnocení soutěže bylo velmi obtížné, protože soutěžící zvládli úkoly velmi dobře, a proto bodové rozdíly mezi nimi byly malé. V kategorii 6. - 7. ročníků zvítězil Tomáš Jurásek (7.B,Olšany),  2.místo patří Monice Pařenicové (7.B, Ruda n .Mor.), 3.místo Tomáši Brothánkovi (7.B, Bartoňov). V kategorii žáků 8. - 9. ročníků zvítězila Lucie Ondráčková (8.A,Olšany), za ní se umístila Žaneta Hrouzová (8.B, Hostice) a Klára Šimková (8.B, Ruda n.Mor.). Vítězové jednotlivých kategorií naši školu reprezentovali v okresním kole soutěže 11. února 2010 v Šumperku. Tomáš Jurásek vybojoval skvělé 3.místo. Gratulujeme.

Draha Hošková

 
<< Start < Prev 51 52 53 54 55 Next > End >>

Page 54 of 55
« < November 2019 > »
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1