Home
Co nového ve škole
Slavnostní předávání Slabikáře
There are no translations available.

Dne 15. 11. 2018 proběhla dlouho očekávaná akce – slavnostní předávání Slabikářů v 1. třídě za přítomnosti paní ředitelky a zákonných zástupců.


 
Koncert filmové hudby
There are no translations available.

Žáci šestých, sedmých a osmých ročníků se 12.12. stali diváky a posluchači na kulturní akci pořádané ZUŠ Zábřeh n.Mor. Jednalo se o tematické hudební představení orchestru a zpěváků ZUŠ s doprovodnou filmovou projekcí v pozadí. Celé vystoupení bylo zaměřeno na známé filmy jako Harry Potter, James Bond, Star Wars, Sedm statečných, Jurský park apod.

Žáky i pedagogický doprovod takto pojaté představení velmi nadchlo a stalo se skvělým kulturním zážitkem.

 
Exkurze stolárna p. Ungermann
There are no translations available.

V úterý 11. 12. 2018 se žáci 8. ročníků volitelného předmětu technická praktika zúčastnili odborné exkurze do stolárny pana Ungermanna v Rudě nad Moravou. Pan Ungermann všem ukázal práci na jednotlivých strojích, sklady řeziva, uložení řeziva a materiály potřebné k další úpravě dřeva. Během praktických ukázek a prohlídky ostatních prostor dílny vysvětloval žákům jednotlivé postupy. Žáci si mohli poté porovnat malou soukromou stolářskou dílnu se staršími stroji, kterou viděli dnes a velkou halu s novými programovatelnými stroji z minulé exkurze v SOU Rapotín.

 
Olympiáda z jazyka českého
There are no translations available.

Dne 30. 11. 2018 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnilo 24 žáků z 8. a 9. tříd. Nejúspěšnější  řešitelkou se stala žákyně 9. B Tereza Elnerová s počtem 49 bodů z 50 možných. Na druhém místě se  umístila Martina Banková z 9.B. Třetí místo obsadila  Julie Nováková z  9.B a Denisa Niklová z 9.A Do okresního kola, které proběhne v lednu 2019 v Šumperku, postupuje Tereza Elnerová a Martina Banková. Děkujeme všem za účast a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

 

 
Exkurze na SŠŽT a služeb Šumperk
There are no translations available.

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 se vybraní žáci z 9.A a 9.B zúčastnili Dne otevřených dveří na SŠŽT a služeb v Šumperku. V areálu školy byly rozmístěny různé stanoviště, na kterých škola představovala své obory. Naši žáci si postupně všechny stanoviště prošli. Na některých si mohli některé práce související s daným oborem vyzkoušet.

 
Vánoční turnaj ve stolním tenise
There are no translations available.

V pondělí 17. prosince 2018 se uskutečnil vánoční turnaj ve stolním tenise pro žáky 5. a 6. tříd. Do turnaje se přihlásilo celkem 10 hochů a 1 dívka. Žáci byli rozděleni do dvou výkonnostních skupin. Ve skupině začátečníků si postupně 4 hráči zahráli vzájemně proti sobě. Skupina byla velmi vyrovnaná a o vítězi rozhodl až poměr počtu získaných míčků. Na 1. místě skončil Miloslav Vařeka, na 2. místě Petr Lysák a na 3. místě Jana Trávníčková. Ve skupině pokročilých se hráči vylosovali do pavouka a postupně vyřazovacím způsobem došli až do finále. Zvláště semifinálové a finálové zápasy měli velmi dobrou úroveň. Na 1. místě se umístil Petr Diviš, na 2. místě Otto Bednář a na 3. místě Dominik Klimeš.

 
Ruční řemesla
There are no translations available.

– výroba vánočního stromku a anděla. Vánoční tradice a zvyky.

Dne 11. 12. 2018 byly pozvány aktivní důchodkyně ze Spolku ručních řemesel v Mohelnici.

Připravily si pro žáky ze čtvrté třídy a z pátých tříd výrobu andělíčků a vánočních stromečků. Při lepení a malování byli žáci seznámeni s různými starodávnými zvyky a tradicemi Vánoc. Společně pak diskutovali, jak se liší nynější tradice od těch dřívějších. Výsledkem bylo dokonalé navození vánoční atmosféry a přenesení pozitivního ducha Vánoc na všechny zúčastněné.

 
Vánoční dílna ve třídě 5.B
There are no translations available.

V úterý 11. prosince 2018 proběhla v hodině výtvarné výchovy návštěva Spolku ručních řemesel. Žáci pod odborným dohledem instruktorek vyráběli vánoční ozdobu – anděla. Při výrobě použili různé druhy materiálů, které spojovaly různými způsoby (stříháním, lepením, tavnou pistolí). Šikovnější žáci ještě stihli vyrábět vánoční stromek z papíru nebo vymalovávat vánoční postavy.

 
Mikulášský turnaj v basketbalu dívek
There are no translations available.

Ve středu 5. prosince se naše dívčí basketbalové týmy zúčastnily Mikulášského turnaje v Šumvaldu. Kromě našich týmů mladších a straších dívek a domácího týmu doplnil počet účastníků na čtveřici nováček ze sousedních Troubelic.

Hned první dvě utkání rozhodla o konečném pořadí turnaje. Los rozhodl, že v zahajovacím utkání proti sobě nastoupily dva nejsilnější týmy. Domácí Šumvald a naše starší dívky. Domácím hráčkám patřil úvod, když se trojkou ujaly vedení, které se jim dařilo držet téměř celý první poločas. Postupně však převzaly iniciativu naše hráčky a ve druhé půli už jasně dominovaly a zápas dovedly do vítězného konce.

V druhém utkání nastoupily naše mladší dívky proti Troubelicím a dlouho musely dotahovat náskok soupeře. Ale i ony nakonec ve druhém poločasu převzaly otěže utkání a zvítězily.

Ve zbylých utkáních k žádnému překvapení nedošlo, týmy starších dívek Rudy a domácího Šumvaldu ve svých zápasech zvítězily a tak pořadí turnaje bylo dáno již úvodními zápasy.

Pořadí turnaje:

1. Ruda starší 6 b.
2. Šumvald 5 b.
3. Ruda mladší 4 b.
4. Troubelice 3 b.

 
Přednáška pro 6. roč. - historie Rudy nad Moravou
There are no translations available.

V pátek 7. 12. 2018 se ve škole pro šesté ročníky uskutečnila přednáška pana Rupricha o historii obce Ruda nad Moravou. Byla zaměřena na první osídlení obce, název obce, řeku Moravu, počátky těžby železné rudy, panovníky rudského panství a zámek v Rudě nad Moravou. Tato přednáška byla doplněna promítáním historických map a fotografií. Pan Ruprich žákům odpřednášel část z dějin Rudy nad Moravou a z regionu, ve kterém žijí.

Děkujeme za  přednášku.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 7 of 50
« < May 2019 > »
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2