Home
Co nového ve škole
Recitační soutěž
There are no translations available.

Na naší škole se jako každý rok pořádala recitační soutěž. Tentokrát zpříjemnila čtvrteční odpoledne 7. 2. 2019. Žáci si připravili neuvěřitelně rozmanitý výběr básní, ať už od známých či neznámých autorů, ale objevila se zde i vlastní tvorba. Celé odpoledne probíhalo v dobré náladě a příjemném duchu.
Při některých básních se porotě zatajil dech,  a nebo se jim naopak zjevil úsměv na tváři.

Všichni zúčastnění si zaslouží velikou poklonu a dva nejlepší z každé kategorie, budou obhajovat naši školu na okrskovém kole, které se koná 20 .3. 2019 v Šumperku.

Markéta Roudenská 9.A

Recitační soutěž – výsledková listina – 7. 2. 2019

 

Kategorie I.

  1. Tříska Alexandr, 6. A

Kašparová Klára, Gronychová Simona, 6. A

2. Nováková Michaela, 6. A

3. Maxová Johana, 6. B

Vénos Vojtěch, 7. A

 

Kategorie II.

  1. Kamlarová Zuzana, Kamlarová Tereza, 8. B

Makáňová Eliška, 9. A

2. Diviš Ondřej, 9. A

Havlíčková Veronika, 9. A

3. Březinová Michaela, 8. B

 

Ostatní soutěžící se umístili na 4. místě.

Děkujeme a gratulujeme všem zúčastněným.

 

 

 

 

 

 

 
Filmové představení pro 1. stupeň
There are no translations available.

Ve čtvrtek 31. 1. 2019 navštívili žáci 1. stupně kino Retro v Zábřehu. Filmem Coco v 3D projekci byly děti odměněny za jejich půlroční práci ve škole.

Napínavý příběh, plný zajímavých zvratů, humoru, ale i dojemných situací, děti velmi zaujal. Zážitek umocnila i 3D projekce, která děti vtáhla ještě více do děje. Nadšení z filmu bylo zjevné. Děti o něm ještě ve škole diskutovaly a zpívaly písně, které v něm zazněly.

Po návratu z kina dostali všichni žáci svá vysvědčení a teď už je čeká zasloužený den odpočinku - pololetní prázdniny.

Učitelé 1. stupně

 
Okresní kolo v basketbalu dívek
There are no translations available.

V úterý 29. ledna 2019 se v tělocvičně Základní školy v Libině uskutečnilo okresní kolo přeborů základních škol v basketbalu dívek kategorií III. (6. a 7. třída) a IV. (8. a 9. třída).

Naše mladší dívky měly za soupeře hráčky I. ZŠ Šumperk a domácí Libiny. Oběma těmto týmům nabitým hráčkami Šumperka naše dívky podlehly a v konečném účtování na ně zbylo 3. místo.

Starší dívky vykročily do turnaje nešťastně, když v úvodním utkání podlehly Libině. Utkání bylo vyrovnané, ale naše hráčky zhořely na tragické střelbě. Ve druhém zápase pohodlně přehrály 1. ZŠ Šumperk a v posledním utkání nás čekaly pozdější vítězky, hráčky ZŠ Vodní Mohelnice. Po vyrovnaném a napínavém utkání jsme soupeřkám podlehly o jediný bod a v konečném účtování na nás zbyla 3. příčka.

 
Kyberšikaně NE
There are no translations available.

Dne 22. 1. 2019 nás navštívili tiskoví mluvčí Policie ČR por. Mgr. J. Vybíhalová a por. Mgr. Bc. P. Piňos.  Nachytali si pro žáky 9. ročníků přednášku na téma „Kyberšikana.“  Žáky přednáška zaujala nejen tématem, ale i pravdivými příběhy a krátkými filmy.
Přednášející byli velmi příjemní, nebáli se odpovídat na jakékoliv dotazy, které zvládali s humorem.  My jsme velmi rádi, že si pro nás našli čas.
Žáci odcházeli poučeni a plni nových informací ze světa internetu.

V. Kozáková a M. Roudenská

 
Proč je pohyb důležitý?
There are no translations available.

Ve čtvrtek 17. 1. 2019 proběhla ve třídě 3. A hodinová přednáška na téma: "Proč je pohyb důležitý?". Děti si nakreslily pyramidu zdraví, do které si zaznamenaly různé pohybové aktivity. A v závěru hodiny si i trochu zacvičily. Netradiční hodina se dětem velmi líbila.

 

 

 
Přírodovědná vycházka - 5.B
There are no translations available.

Ve středu 30. 1. 2019 se žáci z 5.B zúčastnili přírodovědné vycházky. Součástí vycházky bylo pozorování a odlévání stop lesní zvěře a poznávání  Rudy nad Moravou a jejího okolí z vyhlídky nad Rudou. Žáci byli rozděleni do 3 skupin a během vycházky zpracovávali pracovní listy. Celou vycházku provázelo krásné zimní počasí. V hodině praktických činností žáci porovnali odlité sádrové stopy zvěře a doplnili pracovní listy.

 
Robotix 2019
There are no translations available.

V úterý 22. 1. 2019 se zúčastnili žáci naší školy 2. ročníku robotické soutěže pořádané SPŠ Přerov. Soutěžilo se ve třech disciplínách a tří soutěžních kategoriích. Naši žáci soutěžili v kategorii Lego sledovač čáry pro základní školy a v mikroprocesor sledovač čáry pro základní školy. Původně měli kluci s mikroprocesorem soutěžit v kategorii pro základní školy, ale soutěžili by jen dva roboti, takže se rozhodli připojit ke kategorii středních škol. Ačkoliv proti nim stáli mnohem starší a zkušenější protivníci, Matouš Bartůšek skončil na druhém místě a Jan Zajíc na třetím. Velmi dobře se umístila i Jůlie Novákové a Veroniky Havlíčkové, které se umístily na třetím místě v kategorii lego sledovač čáry. Dále se v této kategorii zúčastnil i Martin Schmid a Petr Šaj, ti skončili na šestém místě. Na osmém místě se umístil Pavel Směšný a Tomáš Novotný s úplně stejnými časy.

Veronika Havlíčková

Fotoalbum

 
Okresní kolo Olympiády v českém jazyce
There are no translations available.

V pondělí 28. 1. 2019 se uskutečnilo okresní kolo Olympiády v českém jazyce kat. 1. Celkem se zúčastnilo 52 soutěžících. Tereza Elnerová se umístila na krásném 10.místě a na 11. – 15.  místě se umístila Martina Banková. Obě žákyně navštěvují 9.B. Blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

 
Exkurze zámečnictví Beran
There are no translations available.

V úterý 15. 1. 2019 se žáci 8. ročníků volitelného předmětu technická praktika zúčastnili odborné exkurze do zámečnictví pana Berana v Hrabenově. Majitel firmy pan Beran osobně provedl žáky celým areálem, kde je výroba zaměřena na zámečnickou práci. Při exkurzi všem ukázal a vysvětlil práci na jednotlivých strojích, které jsou ve většině případech řízeny počítačem  a probral s žáky výrobní postupy při vzniku různých výrobků. Žáci si mohli poté porovnat práci ve výrobních halách, kde byla tzv. špinavá práce, s halou na výrobu nábytku s novými programovatelnými stroji z minulé exkurze v SOU Rapotín.

 
Okresní kolo dějepisné olympiády
There are no translations available.

16.1.2019 reprezentovala žákyně 8.B, Jana Kašparová naši školu v dalším kole olympiády z dějepisu, a to v Šumperku. Vedla si velmi dobře a i přes velkou konkurenci z řad žáků gymnázií se umístila na skvělém čtvrtém místě.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 8 of 53
« < July 2019 > »
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4