Home
Co nového ve škole
Návštěva předškoláků
There are no translations available.

Dne 20. 3. 2019 navštívily naši školu děti z místní školky, které brzy půjdou do první třídy. Paní učitelky z první a druhé třídy si s dětmi povídaly a motivovaly je, aby se do první třídy těšily. Děti si vyzkoušely psaní  na tabuli fixou a  křídou. S dopomocí vyučujících  si pomocí obrázkových cvičení vyzkoušely naše nové interaktivní tabule. Příjemná a klidná atmosféra se odrazila na zájmu dětí o výuku. Našim milým paním učitelkám  se podařilo děti zabavit a díky nim jsou předškoláci připraveni a natěšeni do první třídy

 

Veronika Kozáková, Markéta Roudenská

 
Veselé zoubky
There are no translations available.

Veselé zoubky

Celý týden se děti v první třídě seznamovaly s péčí o své zoubky. Pomocí pracovních listů objevovaly pravidla týkající se právě zoubků. Zjistily, co by měly jíst, aby měly zdravé zuby. Vybíraly, jaký kartáček je nejlepší a dostaly samolepky, které jim prozradí celý postup čištění zubů. Jako bonus děti dostaly balíčky s pomůckami pro dentální hygienu- zubní kartáček, pastu a přesýpací hodiny. Za celý týden děti vyrobily spoustu plakátů, které vyvěsily ve škole. Namalovaly, jak si představují červíky, kteří jim způsobují zubní kaz a namalovaly i samotné zoubky. Prvňáčci si týden užili a odnesli si mnoho nových a užitečných informací.

 
Soutěž Mladý truhlář - Rapotín
There are no translations available.

Ve středu 27. 2. 2019 se uskutečnilo druhé kolo soutěže Mladý truhlář na SŠŽT v Rapotíně, kterého se zúčastnili 3 nejlepší žáci ze zúčastněných škol. Naši školu reprezentovali Jana Babková a Jan Zajíc z 8.A a Sára Hajtmarová z 8.B. Úkolem druhého kola soutěže byla výroba misky z lipového dřeva řezbářskými dláty. Čas na zhotovení byl stanoven na 5 hodin. Na konečném výrobku se hodnotil vzhled, praktičnost, originalita a celkové opracování. Z patnácti vyrobených misek se hodnotily 3 nejlepší a 1 nejoriginálnější. Z našich žáků obsadil Jan Zajíc krásné 3. místo a získal hodnotnou cenu od sponzorů soutěže.

 
Návštěva knihovny
There are no translations available.

V pondělí 18. 2. 2019 jsme s žáky ze  3. A navštívili místní knihovnu. Paní knihovnice si pro žáky připravila pěkný program. Povídali si společně o Krtečkovi, zasoutěžili si v kompletování známých pohádkových dvojic a také se dozvěděli něco více o půjčování knih a o jejich řazení v policích. Dětem se návštěva líbila a určitě ji ještě někdy zopakujeme. Děkujeme paní knihovnici za pěkný program.

 
Robotický den s průmyslovkou
There are no translations available.


Dne 12. 2. 2019 se žáci ZŠ Rudy nad Moravou zúčastnili soutěže v programování Lego robotů a robotů Mikroprocesorrů arduino. Jakmile byla soutěž zahájena, tak jsme se, s podporou našeho pana učitele Havlíčka, pustili do stavění robotů, které jsme pak naprogramovali, aby jeli po černé čáře a projeli ostré zatáčky. I ti kteří v této soutěži nebyli tak zběhlí, našli pomoc u žáků SPŠ Šumperk organizující soutěž. Konec byl velmi napínavý a nikdo netušil, kdo vyhraje. A když vyhlásili vítěze, zjistili jsme, že to byl tým naší školy Rudy nad Moravou Matěj Höhl a Ondřej Langer a obdrželi cenné výhry. V soutěži s arduinem si také vedli velmi dobře a nejlepší umístění z našich žáků obsadil Jan Zajíc za 3. místo.

Julie Nováková 9.B

Fotogalerie

 
Odborná exkurze žáků 9.A a 9.B - Dukovany a Dalešice
There are no translations available.

V úterý 19. března 2019 se žáci devátých ročníků zúčastnili odborné exkurze v elektrárnách Dalešice a Dukovany. Jako první jsme navštívili vodní přečerpávací elektrárnu v Dalešicích. Zde si žáci prošli venkovní část elektrárny, kde si prohlédli vyřazenou turbínu, transformátory a spodní nádrž elektrárny. Uvnitř elektrárny v informačním centru shlédli film o historii a provozu elektrárny a z ochozu vnitřní haly si prohlédli vybavení a stroje k opravě a výměně turbín a generátorů. Z Dalešic jsme přejeli do jaderné elektrárny Dukovany. V informačním centru jsme opět shlédli film o funkci a provozu jaderné elektrárny a výrobě elektrické energie. Potom nás informačním centrem provedly dvě průvodkyně, které na jednotlivých stanovištích na zmenšených maketách a modelech elektrárny vysvětlily žákům princip jaderné elektrárny. V další části informačního centra si žáci mohli prakticky vyzkoušet různé fyzikální pokusy při výrobě a přenosu elektrické energie. Žáci daných získaných vědomostí využijí ve fyzice při probírání kapitoly jaderná energie.

 
Přehazovaná - 1. místo v okrese
There are no translations available.

Před vánočními prázdninami byla vyhlášena nová sportovní soutěž pro II. kategorii, tj. pro žáky 4. a 5. tříd - PŘEHAZOVANÁ. Je to hra založená na principu a pravidlech volejbalu a má plnit průpravnou roli právě pro volejbal. Podmínkou je smíšená sestava, kdy musí na hřišti být neustále minimálně dvě dívky.

Ihned po prázdninách jsme začali s páťáky trénovat a v únoru nás již čekaly první turnaje.

Nejdříve jsme ve středu 20. února zavítali do Zábřeha, kde jsme na Základní škole Boženy Němcové odehráli okrskové kole, ze kterého nejlepší dva týmy postupovaly do okresního kola. Našimi soupeři byly tým pořádající školy, dále týmy ZŠ Štíty, ZŠ Hoštejn a ZŠ Vikýřovice. Naši hráči a hráčky si poradili se všemi soupeři a zaslouženě v turnaji zvítězili. Do okresního kola nás po zásluze doprovodil tým Štítů, který našemu týmu dokázal nejvíce vzdorovat.

Ve středu 27. února se v Šumperku na Hlucháku konalo okresní kolo. Náš tým a Štíty doplnily na pětici týmy pořádající školy, ZŠ Šumavská a ZŠ Sluneční, aby se popraly o postup do krajského kola.

Před prvním utkáním byly z našich hráčů cítit nervozita a obavy, že to nemohou vyhrát. Ale utkání se ZŠ Sumavská, které jsme po setech 15:6 a 15:6 vyhráli 2:0, včechny chmury zahnalo a dostavila se zpět sebedůvěra, která náš tým zdobila před týdnem v Zábřehu. Ta ještě vzrostla po druhém utkání, ve kterém jsme porazili po setech 15:7 a 15:6 domácí Hluchák. Ve třetím utkání jsme si pak poradili v poklidném tempu i s týmem Štítů.

A tak v posledním utkání celého turnaje nastoupily proti sobě do té doby neporažené týmy ZŠ Ruda a ZŠ Sluneční. Po vyrovnaném začátku prvního setu se našim hráčům přece jen podařilo utrhnout a zvítězit v něm 15:9. Ve druhém setu jsme se snažili uhlídat podání, které nám v prvním setu dělalo největší problémy. A po vítězství 15:11 jsme se mohli radovat z vítězství nejen v zápase, alei v celém turnaji a z postupu do krajského kola, které se uskuteční opět na Hlucháku v úterý 5. března.

Vítěz tohoto turnaje má zajištěn postup do republikového finále. Tak nám držte palce!

 
Exkurze pila Hostice - 8.B
There are no translations available.

V pondělí 18. 2. 2019 se žáci 8.B v rámci předmětu praktické činnosti zúčastnili odborné exkurze na pile pana Šimka v Hosticích. Pan Šimek nás provedl celým areálem pily. Všem ukázal práci na jednotlivých strojích, sklady řeziva, uložení řeziva, řezání stromů na různé druhy řeziv, sušení nařezaných částí stromů a materiály potřebné k další úpravě dřeva. Během praktických ukázek a prohlídky ostatních prostor dílny vysvětloval žákům jednotlivé postupy. Žáky zaujala zvláště výroba palet, kde pracovnice používaly pneumatické pistole na zarážení hřebíků.

 
Nalezenec
There are no translations available.

Ve čtvrtek 21. února k nám do školy přiletěl  modro šedý exotický papoušek mniší. Dostalo se mu ovoce i něčeho na zob. Je umístěn v dostatečně velké kleci v místnosti přírodovědného kroužku. Případný majitel může kontaktovat kancelář školy na čísle 583 236 330.

 
Karnevalový rej
There are no translations available.

V úterý 19. února v 7:30 hod. jsem jako obvykle vyšel na školní chodbu, abych dohlížel na přicházející žáky.  Jako první jsem spatřil dva hodně strašidelné čerty. Hrklo ve mně. Za nimi tančila ke třídě čarodějnice. Co se děje? Vždyť jsem včera nic nepil. Že bych si něco omylem vsypal do ranní kávy?

Na chodbě začal houstnout provoz. Kolem mě defilovali námořníci, kovbojové, indiáni, fotbalista Messi se zelenými koleny, řada nádherných princezen, dost zuřivý medvěd a spousta dalších postav a bytostí. Potom jsem byl vyzván k předložení osobních dokladů drsnou policistkou, kterou vůbec nezajímalo, že se kolem ní mihla podezřelá osoba ve vězeňské uniformě.

Tak začal den karnevalových kostýmů a masek pro děti prvních až čtvrtých tříd. Žáci i jejich rodiče pojali tuto událost velmi zodpovědně a počet masek i jejich různorodost byly opravdu obdivuhodné.

Při výuce potom docházelo k řadě humorných situací, například jeden nejmenovaný učitel byl proměněn v myš, když v hodině matematiky troufale vyvolal k tabuli dost naštvanou čarodějnici.

Třetí vyučovací hodinu vypukl karneval plnou silou ve velké tělocvičně.  Děti tančily, vířily, metaly kozelce, poletovaly a vznášely se prostorem za zvuků rychlé hudby. Šťastné obličeje a smích byly znamením, že se všichni dobře baví.

Karneval masek se prostě vydařil. Učitelé se ještě hodně zapotili při určování nejlepších masek, protože ustanovit vítěze v tak veliké konkurenci nebylo jednoduché.

Druhého dne se konalo slavnostní vyhodnocení a nositelé nejlepších masek obdrželi diplom a velký potlesk.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 9 of 55
« < November 2019 > »
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1