Home
Projekty:
There are no translations available.

Modernizace a rozvoj technické výchovy Gramotnosti inovativně
Šablony II ZŠ Ruda n.M OPVVV (MŠMT) IKAP
Školní mléko Ovoce do škol
Bezbariérovost v ZŠ Ruda n.M. MMR Podpora výuky plavání
Sportuj ve škole

Sdělení ke změně vzdělávání
-
Zadání domácí práce pro žáky je umístěno v záložkách jednotlivých tříd a je denně aktualizováno.

Co nového ve škole
Záchranná stanice v Rudě nad Moravou
There are no translations available.

V úterý 21. května žáci školní družiny navštívili Záchrannou stanici v Rudě nad Moravou, která je součástí Národní sítě záchranných stanic.

Každoročně se do rukou lidí dostává velké množství zraněných, nemocných nebo jinak handicapovaných volně žijících živočichů. O to, aby mohli být vyléčeni a vráceni do volné přírody, se starají tyto záchranné stanice.

Paní Maixnerová provázela žáky krásnou zahradou a u každé voliéry jim vyprávěla příběh zachráněného zvířete. Žáci zvířátkům donesli drobnosti na přilepšenou.

Všem se zajímavé odpoledne líbilo.

 

 
Exkurze pila Ruda nad Moravou - 8.A
There are no translations available.

V pondělí 20. 5. 2019 se žáci 8.A v rámci předmětu praktické činnosti zúčastnili odborné exkurze, která proběhla na pile pana Kouřila v Rudě nad Moravou. V rámci exkurze žáci viděli v provozu různé stroje na zpracování dřeva, jak kulatiny, tak různých druhů řeziv. V provozu byla nová pásová pila, na které si žáci prohlédli rozřezávání kulatiny na trámy a desky. V další výrobní hale shlédli  výrobu desek z tvrdých materiálů na podlahy, rozřezávání kulatiny rámovou pilou, krácení desek, ořezávání oblých krajů u desek, výrobu dřevěných briket a impregnování dřeva. Během praktických ukázek majitel pily pan Kouřil vysvětloval žákům jednotlivé postupy a operace s materiálem. Na závěr exkurze žáky zavedl i do brusírny řezných nástrojů.

 
Robotická soutěž JedoBot 2019
There are no translations available.

V  pátek 10. května se žáci naší školy zúčastnili robotické soutěže JedoBot pořádané SPŠ Jedovnice. Soutěž měla vysokou organizační i technickou úroveň. Na dráze i v ringu se potkalo na 50 robotů týmů z 15 základních a středních škol. Přes počáteční dopravní komplikace, se nám podařilo v krásné sportovní hale rozkoukat a roboti začaly jezdit podle našich představ. Největším sítem v pořadí bylo druhé kolo z překážkou. Nakonec si robot "Pomeranč" Julie Novákové 9.B a Veroniky Havlíčkové 9.A dojel pro 3. místo. Předběhli je jen kluci z Přerova. Naše dvojice Matouš Bartůšek a Jan Zajíc 8.A s robotem "Buldozer" opět soutěžili v kategorii středních škol. Přes technické problémy nakonec zvítězili.

Chystáme se na mezinárodní soutěž do Prahy, tak nám držte palce.  Další fotky ze soutěže.

 
LITERÁRNÍ EXKURZE DO PŘEROVA
There are no translations available.

Ocitli jsme se v 17. století, v době Jana Ámose Komenského. Seděli jsme ve starých třídách, pozorně naslouchali výkladu a někteří z nás si vyzkoušeli třeba klečení na hrachu.

3. 5. 2019 jel 7. ročník na literární exkurzi do Přerova. Vyjeli jsme v 8 hodin ráno od zámku a měli namířeno do Muzea Jana Ámose Komenského.

Prošli jsme 3 třídy z různých období. Poté jsme si prohlédli výstavu Máj s Karlem Hynkem Máchou. A do třetice jsme se vydali za první manželkou Jana Ámose Komenského, která nás seznámila s životem svého muže.

Po cestě zpátky jsme se stavili v Glóbusu, kam jsme se všichni moc těšili. Odpoledne jsme se vrátili zpátky k zámku, a tímto naše exkurze bohužel končí.

K. Krumpová, 7. A

 
MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA 2018/2019
There are no translations available.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA 2018/2019

Dne 9. 4. 2019 v 8:00 hod. se v Šumperku na „Komíně“ uskutečnilo okresní kolo matematické olympiády. Zúčastnili se jí žáci 6. a 7. ročníku. Úspěšným řešitelem se stal ten, který získal minimálně 9 bodů. Na postup do krajského kola museli účastníci ze 7. ročníku získat 18 bodů a z 6. ročníku 18-15 bodů. Všem děkujeme za účast.

6. ROČNÍK:

19. místo: Šilarová Pavlína, 6. A (6 bodů)

 

25. místo: Nováková Michaela, 6. A (3 body)

 

45. místo: Dvořák Martin, 6. B (0 bodů)

 

46. místo: Hejl Matěj, 6. B (0 bodů)

 

7. ROČNÍK:

10. místo: Krumpová Klára, 7. A (12 bodů, úspěšný řešitel)

 

14. místo: Homola Petr, 7. A (10 bodů, úspěšný řešitel)

 

26. místo: Gronychová Anežka, 7. A (4 body)

 

 

(Klára Krumpová 7. A)

 
Výlet do Velké Británie
There are no translations available.

Náš výlet do Velké Británie začal 11. 5. 2019 v pravé poledne. Všichni jsme se sešli u zámku v Rudě nad Moravou, kde na nás čekal autobus. Rozloučili jsme se s rodiči, naložili kufry, zkontrolovali pasy a vyjeli.

Cesta to byla dlouhá. Naštěstí jsme si trochu zkrátili čas třetím dílem filmu Harryho Pottera. Po celou dobu cesty jsme pravidelně dělali přestávky, abychom se alespoň trochu protáhli. Na jedné z nich jsme dokonce naložili našeho průvodce, to bylo ve Francii.

Na hranice s Francií a Anglií jsme dorazili brzy ráno, sotva začalo svítat. Právě tam nás čekala pasová kontrola, která většinou zahrnovala i několik otázek, na něž jsme museli odpovědět.

Z přístaviště jsme trajektem vyjeli při východu slunce. Voda kolem nás byla až pozoruhodně klidná. Už z dálky byly vidět břehy Anglie.

Asi po hodině plavby jsme se opět dostali na pevninu, kde nás uvítal ruch přístavu.
Autobus nás dovezl až k O2 aréně. Tam jsme nastoupili na autobus, ten se ale v mnohém lišil od těch "našich" autobusů. Byl červený a dvoupatrový. Většina z nás obsadila vyšší patro, a musíme uznat, že to byl velice zajímavý zážitek.

Na jedné ze zastávek jsme vystoupili a zamířili k prvním památkám z našeho seznamu. Tou byla například  Trafalgar Square, National Gallery a Westminster Abbey. Po krátkém rozchodu jsme pokračovali návštěvou Buekingham Palace, Leicester Square, Piccadily Circus a China Town. Kolem pozdního poledne jsme ještě navšítvili London Eye, z něhož byl krásný výhled po celém okolí. Večer nás čekalo první setkání s našimi rodinami.

Další den jsme vybaveni svačinou a obědem odjeli do méně rušného města-Windsor. Zde se nachází kromě Etonu i Windsorský hrad. Odpoledne jsme navštívili Warner Bros.Studia, míst, kde se natáčel Harry Potter. Vystaveny tam byly různé kostýmy i budovy. Ve večerních hodinách jsme se vrátili do rodin.

Čtrvtý den byl také poslední den v Londýně. Ráno jsme se s rodinami rozloučili a vydali se na návštěvu dalších památek. Prošli jsme Greenwich park, nultý poledník a National Maritime Museum. Poté nás loď přepravila k Tower of London. Tam pod přísným dozorem vystavují korunovační klenoty. Asi kolem druhé hodiny odpolední jsme vyrazili po břehu Temže k St. Paul Cathedral.

Při posledním rozchodu v Anglii jsme si nakoupili jídlo na cestu a vyrazili jsme zpět. Tentokrát náš autobus nebyl naložen na trajekt, ale do vlaku, který nás vezl pod celým kanálem La Manche. Při přejíždění hranic nás žádná pasová kontrola nečekala, a tak jsme mohli nerušeně a jen s krátkými zastávkami dojet zpět do České republiky.

Eliška Makáňová, Veronika Havlíčková

 
Zájezd do Veké Británie
There are no translations available.

Další fotografie

 
Projekt IKAP
There are no translations available.

V polovině února 2019 se naše škola zapojila společně s SŠŽTS Šumperk do projektu IKAP, který je zaměřen na rovný přístup ke vzdělání s ohledem na lepší uplatnitelnost na trhu práce. Realizací projektu by mělo být dosaženo zvýšení zájmu žáků škol o polytechnické vzdělávání v Olomouckém kraji. Do projektu se zapojili žáci z osmých ročníků, ve volitelném předmětu technická praktika.  V průběhu druhého pololetí žáci pod vedením učitele a mistrů ze střední školy zhotovují výrobky z různých druhů materiálů a s některými novými nástroji, se kterými se doposud v dílně nesetkali. Prvním výrobkem bylo sluníčko z tvrdého dřeva. Žáci si podle šablony nakreslili sluníčko, vyřezali a povrchově upravili včetně nástřiku a domalování. Po dokončení svého výrobku žáci připravili dalších 25 sluníček pro žáčky, kteří nastoupí po prázdninách do 1. ročníku. Projekt pokračuje dalším výrobkem, kterým bude domek z plechu ve tvaru vajíčka.

 
VÝSLEDKY PYTHAGORIÁDY 2018/2019
There are no translations available.

V dubnu se uskutečnilo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda pro 5., 6., 7. a 8. ročník. Zde jsou vypsáni žáci, kteří zadané úkoly zvládli nejlépe. Všem děkujeme za účast.

 

5. ROČNÍK: (36 účastníků)

1. místo: Klimeš Dominik, 5. B (11 bodů)

 

2. místo: Bednář Otto, 5. B (9 bodů)

 

3. – 5. místo: Vlčková Marta, 5. A (6 bodů)

Gronychová Adéla, 5. B (6 bodů)

Kamlar Václav, 5. A (6 bodů)

 

6. ROČNÍK: (40 účastníků)

1. - 2. místo: Baslerová Veronika, 6. B (9 bodů)

Šilarová Pavlína, 6. A (9 bodů)

 

3. – 5. místo: Jílovcová Adéla, 6. A (7 bodů)

Nováková Michaela, 6. A (7 bodů)

Šupová Sára, 6. B (7 bodů)

 

6. – 8. místo: Dvořák Martin, 6. B (6 bodů)

Hejl Matěj, 6. B (6 bodů)

Tříska Alexandr, 6. A (6 bodů)

 

7. ROČNÍK: (33 účastníků)

1. místo: Homola Petr, 7. A (11 bodů)

 

2. – 4. místo: Ceh Adam, 7. A (7 bodů)

Maša Lukáš, 7. A (7 bodů)

Pecko Filip, 7. A (7 bodů)

 

5. – 7. místo: Gronychová Anežka, 7. A (6 bodů)

Smrčková Veronika, 7. A (6 bodů)

Vlková Alena, 7. B (6 bodů)

 

8. – 10. místo: Aplová Eliška, 7. B (5 bodů)

Víšek Jan, 7. B (5 bodů)

Všetíček Adam, 7. A (5 bodů)

 

8. ROČNÍK: (30 účastníků)

1.-2. místo: Šimek Miroslav, 8. A (9 bodů)

Vosiková Melánie, 8. B (9 bodů)

 

3. místo: Kamlarová Zuzana, 8. B (8 bodů)

 

4. místo: Sebera Jiří, 8. B (7 bodů)

 

(Klára Krumpová, 7. A)

 

 
Maxipes Fík
There are no translations available.

Dne 26. 4. 2019 měli žáci možnost shlédnout divadelní představení „Maxipes Fík“ v KD Zábřeh.

Maxipes Fík během hodinového představení zažil mnohá dobrodružství. Procestoval svět, stal se kapitánem na lodi, setkal se s Eskymákem i s domorodcem z Afriky. Po dlouhé cestě plné zážitků se vrátil domů za Ájou.

I my jsme se z divadla vrátili plni pozitivních dojmů.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 10 of 58
« < April 2020 > »
M T W T F S S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3