Home Soutěže RoBoJ 2017 - Festival robotiky
RoBoJ 2017 - Festival robotiky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Pondělí, 19 Červen 2017 00:00

Již podruhé, se zúčastnil náš školní Festivalu robotiky pořádaném v pátek 16. června 2017 Gymnáziem Jeseník. Vybrali jsme si disciplínu, o které už něco víme - sledovače čáry a šli okukovat další možné varianty robotických soutěží. K vidění byly: tanec robotů, Lego SUMO, sprint, nebo "Jesenická výzva". Nalezení konstrukčního a programového řešení pro konkrétní zadanou úlohu.

Soutěž sledovačů čáry probíhala dopolední kvalifikací, kdy robot musel bezchybně projed v co nejkratším čase vytyčenou dráhu. Základní změnou v pravidlech byl neomezený počet čidel a poměrně ostré zatáčky dráhy. Jen polovina z dvacetipěti robotů projela úspěšně dráhu. Robot Davida Víška a Jana Rupricha nebyl schopen projed bezchybně kvalifikační dráhu. Dívčí části týmu se dařilo lépe. Julie Nováková a Marie Matýsová vsadily u svého robota na jistotu pomalé jízdy, ale výsledný čas nestačil na postup do osmifinále. To se nakonec povedlo jen Veronice Havlíčkové, která získala pěkné sedmé místo.

V kategorii sledovačů čáry s mikroprocesorem, se nejlépe dařilo Petru Šajovi, kterému robot přivezl první místo.

Fotografie ze soutěže.