Home Archiv Exkurze Brno, 7.B, 15.11.2017
Exkurze Brno, 7.B, 15.11.2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ondřej Vykydal   
Pátek, 01 Prosinec 2017 19:24

Dne 15. listopadu jsme jeli na exkurzi do Brna. Odjížděli jsme okolo 6. hodiny z Rudy nad Moravou. Byla ještě velká tma.

Cesta trvala zhruba 2 a půl hodiny. V autobuse jsem poslouchala písničky a byla tam vážně sranda. Po

cestě jsme se stavili na benzínce, abychom šli na záchod, nebo si něco koupili. Po příjezdu do Brna byli všichni nedočkaví.

Když jsme dojeli k Vida centru, všichni vystoupili z autobusu a už venku jsem poznala, že to tam bude super. Uvnitř to bylo úžasně obrovský. Hned na začátku tam byly kamery, ve kterých jsme se mohli vidět. Potom se nás ujala jedna slečna, která nás prováděla celým naším programem „Chytřejší než Holmes“. Když jsme to tak procházeli, zaujala mě jedna věc. Myslím, že to však zaujalo úplně všechny. Byl to obří tobogán. Strašně mě lákalo podívat se blíže. Slečna nám řekla, že na to budeme mít ještě čas. Rozdělili jsme se do skupinek po třech, dostali desky s papírem, mapou a úkoly a mohli jsme jít hledat odpovědi na různá stanoviště. Měli jsme na to 50 minut. I přes velkou náročnost to každý úspěšně zvládl. Následovalo vyhlášení vítězů. Všechny týmy měly svou truhličku, která obsahovala pro každého překvapení v podobě balónků a čokoládových mincí. Potom nám paní učitelka řekla, že máme 20 minut na projití těch všech atrakcí. Bylo tam toho mnoho. Například také obrovský klavír. Strašně se mi tam líbilo.

Nastoupili jsme do autobusu a jeli do planetária. Hned na začátku mě zaujaly prolézačky. Uvnitř to vypadalo jako v kině. Bylo to tam hezké. Ujal se nás jeden pán, který nám vykládal o vesmíru. Ukazoval různá souhvězdí, hvězdy a planety. Potom nám pustil dokument o vesmíru, ale docela mě z toho bolely oči, jelikož se promítalo i nad námi. Po skončení dokumentu jsme se ještě mohli fotit. Rozloučili jsme se a jeli domů.

Následovala ještě krátká zastávka na občerstvení. Zastavili jsme se u McDonald’ s a  KFC. Poté, co jsme dojedli, byl čas pokračovat v cestě. Zpáteční cesta se mi zdála strašně dlouhá. Po příjezdu do Rudy jsme se rozloučili a šli domů.

Za kolektiv 7.B, Monika Bertóková

Aktualizováno Sobota, 09 Prosinec 2017 13:14