Home Soutěže a olympiády Soutěž malých robotů Robotrip Uničov
Soutěž malých robotů Robotrip Uničov PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Čtvrtek, 14 Prosinec 2017 21:13

Dne 7. prosince 2017 se školní robotickým tým ve složení: Jan Zajíc 7. A, Julie Nováková 8.B, Marek Ceh 9. A, Marie Matýsová, Jan Ruprich a David Víšek, všichni z 9.B zúčastnili letošní první robotické soutěže na SPŠ Uničov. Letos se soutěžilo v kategoriích: Sledovač čáry LEGO a mikroprocesor, Sumo LEGO a LEGO konstruktér. Zůstali jsme věrní své kategorii sledovačů čáry pro základní školy. Soutěž probíhala na třech tratích. První trať byla spíše na rychlost. Druhá trať by technicky velmi náročná, plná křižovatek. Musela se absolvovat do 10 minut. Třetí trať nebyla tvarově náročná, ale obsahovala tři překážky.

Smolařkami soutěže se stal náš dívčí tým. Přetrénovaný robot sice vzorně projel všechny křižovatky, ale nestihl absolvovat  druhou trať v požadovaném limitu. Opravné kolo jel příliš rychle a předposlední křižovatku jaksi přehlédl. Davida s Honzou potrápil robot na třetí trati, kdy si okrajový mantinel spletl s překážkou a vyjel z dráhy. Naštěstí vynikající časy z prvních dvou kol jim zajistily čtvrté místo. Překvapení nám nachystali naši nováčci. Marek vsadil na jistotu a robot mu dopajdal pro třetí místo. V kategorii s mikroprocesorem Arduino se o překvapení postaral programátorský zelenáč Jan Zajíc s robotem sestavený ze starého Lega Technic vybavený vlastnoručně vyrobeným optickým čidlem. Poloslepý robot jedoucí na dvě čidla vylepšoval každou jízdou svoje časy. Absolvoval sice jen dvě trati, ale nakonec se prodral mezi závodní speciály a vybojoval třetí místo.

Byl to pěkný začátek sezóny. I tak máme co vylepšovat. V lednu nás čeká další soutěž. Tentokrát v Přerově.

Fotoalbum a výsledková listina.

Aktualizováno Čtvrtek, 14 Prosinec 2017 22:31