Home Soutěže a olympiády Recitační soutěž na 2. stupni
Recitační soutěž na 2. stupni PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Úterý, 23 Leden 2018 12:41

V pondělí 22. 1. 2018 se v odpoledních hodinách uskutečnilo školní kolo  recitační soutěže na 2. stupni. Soutěže se zúčastnilo celkem 15 žáků, nejlepších recitátorů z jednotlivých tříd.  Soutěžilo se ve dvou kategoriích – mladší a starší žáci.

Úroveň vystoupení žáků byla na vysoké úrovni, v kategorii 6. a 7. tříd byly předvedeny velmi vyrovnané výkony. Někteří žáci se snažili i o zdramatizování textu, pozoruhodný byl také rozsah naučeného textu. Porota měla dost těžké rozhodování, protože každý se snažil zarecitovat svou básničku co nejlépe. Chlapci a děvčata si do soutěže vybrali  různé texty. Převažovala  vhodně zvolená poezie, ale soutěžící se nebránili ani prozaickým textům.  Zazněly však také Erbenovy balady. Je ale zřejmé, že obliba Erbena je už na ústupu. Volba  textů daleko více odpovídala pocitům, myšlení, zálibám dnešní mládeže. Dokázali, že úroveň této soutěže má stoupající tendenci.

V kategorii 6. a 7. tříd se na 1. místě umístil Vojtěch Vénos (6.A), 2. místo získala Klára Krumpová (6.A) a 3. místo obhájila Anežka Gronychová (6.A) a Samuel Strýček (6.B).

V kategorii 8. a 9. tříd 1. místo obsadila děvčata z 8.A Eliška Makáňová, Veronika Kozáková a Markéta Roudenská. 2. místo získala Jana Divišová (9.B),  Martin Karger (9.B) a Veronika Havlíčková (8.A).

Všem zúčastněným žákům děkujeme a vítězům gratulujeme.

Aktualizováno Neděle, 28 Leden 2018 21:27