Robotix 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Sobota, 03 Únor 2018 21:23

Ve středu 31. ledna se náš školní tým ve složení: Veronika Havlíčková 8.A, Julie Nováková 8.B, Marek Ceh 9. A, Jan Ruprich a David Víšek z 9.B zúčastnil prvního ročníku robotické soutěže pořádané SPŠ Přerov. V příjemném prostředí nové tělocvičny průmyslové školy se sešlo v kategorii základní škol, 15 soutěžních týmů. Místní pravidla pro průjezd trati  ale potrápila  hlavu nejednoho účastníka. Přímý průjezd křižovatkou a následné pravoúhlé zabočení vyžadovalo úplně nový přístup k řešení problému jízdy robota po vytyčené trati. Druhé kolo bylo doplněno překážkou. Každý chybný průjezd křižovatkou byl penalizován posunem ve startovacím poli. Až do poslední cílové rovinky posledního účastníka ,tak nebyl jasný celkový výsledek. Nastavit tři parametry v programu, aby robot zvládl požadovaný kompromis mezi přesností a rychlostí byl i pro nás oříšek. Julii ve finálovém kole začali docházet baterie v robotu. Te za zoufalého výstražného blikání projel cílem na osmém místě. Klukům se dařilo lépe, jen to chtělo víc času na vyladění programu. I tak si Marek přivezl šesté místo a Honza s Davidem hezké čtvrté místo. Nejlépe si vedl robot Veroniky Havlíčkové, který si dojel pro třetí místo. Za čtrnáct dnů nás čeká robotiáda v Brně. Tak nám držte palce.

Fotoalbum

Aktualizováno Úterý, 19 Červen 2018 12:41