Home Soutěže a olympiády Soutěž malých robotů JedoBot a exkurze do muzea železa
Soutěž malých robotů JedoBot a exkurze do muzea železa PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Čtvrtek, 17 Květen 2018 19:25

Dne 10. května 2018 se náš devítičlenný robotický tým zúčastnil již tradiční soutěže malých robotů pořádané v krásné sportovní hale SPŠ Jedovnice. Pro mnohé z našich začínajícíh programátorů, to bylo místo na severu Moravského krasu doposud neznámé. Pohodlnou cestu jsme měli zajištěny mikrobusem, a tak jsme již od osmé hodiny ladili formu našich strojů. Že jsou jiné světelné podmínky na zkušební a soutěžní dráze, mnozí zjistili až po nepovedeném prvním kole. Tím v týmu zavládlo horečnaté programátorské úsilí. Tady se ukazují předchozí zkušenosti a znalosti. Náš mikroprocesorový tým Jan Zajíc a Matouš Bartušek 7.A se snažili přemluvit vlastnoručně vyrobeného robota  který až do soutěže bezvadně fungoval k dostatečné poslušnosti, aby se konečně vydal na soutěžní dráhu. Všem se nakonec podařilo úspěšně projet. Kuriózní jízdu předvedl robot Petra Homoly 6.A, který projel dráhu 2 s před maximálním časovým limitem a tím se v celkovém pořadí dostal před 12 neúspěšných účastníků. I Honzův robot se nakonec pod hrozbou demontáže raději umoudřil a dojel si pro šesté místo.

Zbytek týmu se snažil se svými roboty objet překážku druhého soutěžního kola. Ale neúspěšně. Nakonec, přes zdánlivý neúspěch robot Veroniky Havlíčkové 8.A dojel pro šesté místo. Robot Jakuba Hájeka a Martina Roztomilého 7.A obsadil sedmé místo. Dívčí tým Jule Nováková 8.B a Marie Matýsová 9.B osmé místo. Robot Marka Ceha z 9.A jel nadějně pro medailové místo, ale při objíždění překážky si najel na uvolněný kabel a celkový čas stačil jen na jedenácté místo.

Cestou zpět nás čekala návštěva hutě Františka u Adamova. Exkurze v muzeu železa nás seznámila nejen s historií, ale i s technologií zpracování železa. Na mapě hutí jsme našli tři hamry z roku 1397 v Rudě nad Moravou. Prohlídku jsme ukončili v koruně zděné vysoké pece z počátku 8. století.


Celé fotoalbum.

Aktualizováno Čtvrtek, 17 Květen 2018 19:50