Home Výchovná poradkyně Přednáška o volbě budoucího povolání na Úřadě práce v Šumperku
Přednáška o volbě budoucího povolání na Úřadě práce v Šumperku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová
Neděle, 03 Červen 2018 14:03

Přednáška o volbě budoucího povolání na Úřadě práce v Šumperku

Ve dnech 21. a 24. května 2018 se třídy 8. A a 8. B zúčastnily přednášky o volbě povolání na ÚP v Šumperku.

Přednáška proběhla v informačním poradenském středisku (IPS). V úvodu jsme se dozvěděli, jaké služby a akce IPS nabízí. Přednášku zajistila prostřednictvím prezentace PhDr. Vladimíra Kašparová. Dále jsme byli informování o volbě povolání, především o charakteristických znacích povolaní, jako jsou např. pracovní obsah – činnost, pracovní prostředí, pracovní prostředky a pracovní cíle dané profese apod.

Rozebírali jsme také charakteristické znaky osobnosti a pokoušeli se na příkladech uvést, do jakých profesí se hodí jaké typy osobností apod.

V neposlední řadě jsme se dozvěděli, kde všude získat informace o dalším vzdělání po ukončení základní školy a především kde hledat informace na internetu. Žáci seznámeni s přijímacím řízením na SŠ. Ukázka vyplňování formulářů a testů, které zajišťuje Cermat.

V závěru přednášky jsme si mohli v přehledných pořadačích prolistovat informace o středních školách a učilištích z Olomouckého kraje, jednotlivých výstupních profilů studentů   a uplatnění v následných profesích na trhu práce.

Přednáška pro žáky osmých ročníků, kteří se pomalu začínají rozhodovat o tom, na jakou školu po ukončení základního vzdělání půjdou studovat, byla jistě velkým přínosem. Žáci získali nové informace, které jim jistě alespoň nepatrně ulehčí výběr a rozhodování o tom, na jakou školu si mají přihlášku v 9. ročníku podat.