Home Projekty Gramotnosti inovativně Exkurze osmáků do Brna
Exkurze osmáků do Brna PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pavel Polák
Pondělí, 11 Červen 2018 15:47

V pátek 1. června se 8. třídy naší školy vypravily v rámci projektu „Gramotnosti inovativně“ do Brna. Postupně jsme navštívili Planetárium, hrad Špilberk a Hudební scénu Městského divadla v Brně.

Návštěva Planetária zaujala všechny žáky díky videoprezentaci v sále Digitária. Při virtuální prohlídce byli přeneseni do míst, o kterých se jim pouze zdálo a do kterých se nikdy nedostanou. Před vstupem žáci využili venkovních atrakcí, které prověřily jejich získané znalosti z fyziky a matematiky.

Po občerstvení v brněnském centru jsme v dusnu překonali krátký výstup do kopce a ocitli se v areálu hradu Špilberk. Prohlídka místních kasemat doprovázená erudovaným výkladem mladého, ale zaníceného průvodce, který zaujal všechny přítomné, byla na vysoké úrovni.

Prostory hradu jsme následně využili k tomu, abychom zdokonalili svůj vzhled a přizpůsobili jej blížící se návštěvě divadla. Bouřka, která nás nečekaně přepadla při cestě do města, nás lehce zaskočila, ale neodradila od cíle. V těchto chvílích se naplno projevily dobré vztahy mezi žáky obou tříd, když se navzájem chránili před deštěm.

Muzikál „Horečka sobotní noci“ byl svým provedením jedinečný. Výtečné výkony herců a tanečníků nenechali nikoho chladným. Závěrečné patnáctiminutové „standing ovation“ potvrdilo nezapomenutelný zážitek.

Spokojené výrazy v obličejích účastníků zájezdu svědčili o jedinečnosti této akce. Návratu v pozdních večerních hodinách se nikdo nebránil.

Marie Baslerová, Pavel Polák

Ještě pár dalších fotografií.

Aktualizováno Středa, 13 Červen 2018 20:43