Home O škole VITAMÍNOVÝ DEN
VITAMÍNOVÝ DEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Jaroslava Špačková
Pondělí, 01 Říjen 2018 07:41

Dne 20. 9. 2018 proběhl na naší škole doprovodný program k projektu „Ovoce do škol“.

Firma MK Fruit měla pro žáky I. stupně skvěle připravený program, který nenechal v klidu chuťové pohárky žáků a taktéž procvičil mozkové závity. Žáci měli možnost ochutnat čerstvě vyrobené šťávy z různých druhů ovoce a zeleniny a měli poznat, z čeho je šťáva vyrobena.

Nejvíce dětem chutnala šťáva „maminkovská“ tedy z mrkvičky a jablíčka. U dalšího stanoviště zase na žáky čekal Libor s mixerem  a z něho připravené smootie  z 5 ingrediencí ( banán, kiwi, jablko, med a voda).

Pracovníci firmy si pro žáky připravili minikvíz a za každou správnou odpověď se dávala odměna.

Překvapením bylo i to, že žáci měli poznat po čichu druhy koření. Bez problémů poznali pepř, skořici, kmín, ale největší problém byl badyán. Žákům připomínal bombony, ale jak se přesně jmenoval věděla jen jedna žákyně.

Zkrátka nepřišli ani žáci II. stupně. Pro zpestření výuky a hlavně dodání vitamínů dostali žáci na ochutnání v každé třídě jablečný mošt a ovocné pyré.

Celé dopoledne rychle uteklo a budeme se zase těšit příště.