Home Třídy IV. A Dopravní hřiště Mohelnice
Dopravní hřiště Mohelnice PDF Tisk Email
Napsal uživatel Luboš Bližňák
Čtvrtek, 18 Říjen 2018 19:44

Žáci čtvrté třídy a jejich několik spolužáků z pátých tříd se v úterý 16. října v chladném ránu vydali vyhřátým autobusem na dopravní hřiště v Mohelnici. Na hřišti se seznámili se zkušenými lektory, kteří se jim plně věnovali. Potkali se zde také se žáky čtvrté třídy ze základní školy ve Zvoli. Společně se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina se odebrala do učebny, kde jí byla vysvětlována pravidla silničního provozu a dopravní značky. Žáci mohli shlédnout i velmi dobře natočená krátká videa, kde jim byly ukazovány konkrétní dopravní situace, jejich správná řešení a také, co se může stát, když se pravidla poruší. Děti se živě zapojovaly do diskuze a některé řečnily tak vášnivě, že byly rozehřáté stejně jako kamínka vzadu v místnosti.

Druhá skupina mezitím venku nasedla na kola a učila se, jak se správně rozjet, jak správně odbočit, jak projet křižovatku nebo jednosměrnou ulici a podobně. Děti byly maximálně soustředěné a snažily se seč mohly.

Později se obě skupiny vystřídaly. Z cyklistů se stali pozorní posluchači a zdatní diskutéři a teorií již posílení žáci odhodlaně naskočili na sedla jízdních kol.

Po skončení výuky bylo všem dětem umožněno, aby si řídily různé čtyřkolky, tříkolky nebo koloběžky. Dopravní hřiště rázem připomínalo pražské silnice v dopravní špičce. Děti se dostatečně vyřádily.

Poté už následovalo srdečné rozloučení s ochotným personálem dopravního hřiště a také rozloučení s novými kamarády ze školy ve Zvoli.

Na zpáteční cestě většina žáků vesele štěbetala a sdělovala si prožité dojmy. Několik jedinců, kteří na hřišti nechali všechnu energii, se posilovalo zaslouženým spánkem.

Domnívám se, že na své si později přišli také rodiče, když je doma jejich potomci zkoušeli z pravidel silničního provozu. :-)

Aktualizováno Čtvrtek, 18 Říjen 2018 19:56