Home O škole Vyhodnocení literární soutěže
Vyhodnocení literární soutěže PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová
Středa, 19 Prosinec 2018 18:09

Ve středu 19. prosince v 9.50 hod. proběhlo ve vestibulu školy slavnostní vyhlášení výsledků literární soutěže za hojné účasti žáků i učitelů.

V úvodním projevu ředitelka školy ocenila množství přihlášených účastníků soutěže a vyzdvihla vysokou úroveň literárních prací.

Vyhlašování vítězů jednotlivých kategorií bylo provázeno hlasitým potleskem a mladí spisovatelé si hrdě přebírali své diplomy.

Dnešní doba je ve znamení ústupu mladé generace od čtení knih a od perfektní znalosti rodného jazyka. V rudské škole to ale neplatí! Učitelům se podařilo žáky zaktivizovat a ti nadšeně zahrnuli literární komisi svými příspěvky prózy i poezie. Přetlak mladých talentů byl zejména v osmých a devátých třídách, ale zúčastnily se všechny ročníky včetně prvního stupně.

Soutěžící odvážně poodkryli svá nitra, přinesli hluboké úvahy, ukázali přemíru lidskosti a naznačili sílu a čistotu svým formujících se osobností, nebáli se experimentovat s krásným českým jazykem, projevili humor i nadhled.

Ano, je opravdu možné, že se po chodbách rudské školy prochází nový Karel Čapek, mladá Božena Němcová a ve školních lavicích se rodí básně budoucích Jaroslavů Seifertů či Ivanů Blatných.

Soutěžní příspěvky budou postupně zveřejňovány ve školním časopise a vítězové jednotlivých kategorií pojedou za odměnu začátkem příštího roku na zájezd. V květnu proběhne další kolo literární soutěže.

Vyhodnocení 1. místa

2. a 3. ročník