Home O škole Přátelské setkání škol v Holicích
Napsal uživatel Marie Baslerová
Sobota, 12 Leden 2019 09:12

Přátelské setkání škol v Holicích

Dne 10. 1. 2019 se výherci literární soutěže zúčastnili zájezdu v doprovodu paní ředitelky a paní zástupkyně. Odjeli autobusem na Střední školu automobilní v Holicích.

Zde se nasvačili a rozdělili do skupin spolu s dalšími školami. Ve skupinkách plnili různé úkoly a soutěžili tak o drahocenné body. Mohli si tak vyzkoušet např. vyměnění kola na autě a cyklistickém kole nebo sestavení držáku na tužky. Poznávali značky aut a některé dopravní značky, projeli se v trenažerech a dozvěděli se něco málo o dělení aut. Se vším jim pomáhali zkušení učitelé a velmi milí a ochotní žáci zdejší školy.

Po splnění všech úkolů se všichni odebrali do jídelny, kde si zaslouženě pochutnali na obědě.

Poté se návštěvníci přesunuli do nedaleké základní umělecké školy, kde si vyslechli přednášku o závodech Dakar. Ke konci této velmi zajímavé přednášky obohacené o fotografie a videa, bylo oznámeno vyhodnocení předešlé soutěže. Byly rozdány odměny a nejen naši žáci se s úsměvy na rtech a novými přáteli vraceli domů.

A my se těšíme na naše další setkání, tentokrát na naší škole.

Veronika Kozáková, Markéta Roudenská 9.A