Home Soutěže a olympiády Recitační soutěž - I. stupeň ZŠ
Recitační soutěž - I. stupeň ZŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel J. Nikl, Š. Daniel, B. Talianová, M. Šimková - 5. B   
Čtvrtek, 14 Únor 2019 13:42

Autoři článku: Jakub Nikl, Štěpán Daniel, Martinka Šimková, Barbora Talianová (5. B)

Před týdnem proběhlo školní kolo recitační soutěže pro druhý stupeň. Dne 13. 2. se v návaznosti uskutečnila stejná soutěž pro stupeň první. Zúčastnily se děti z prvních až pátých tříd. Děti měly bohatý výběr básniček a všechny byly moc pěkné. Zazněla poezie například od Jiřího Žáčka, Ljuby Štíplové, Karla Jaromíra Erbena a dalších. Někteří žáci se trošku styděli, byla znát jejich nervozita, protože recitovali poprvé. Děti vystupovaly před porotou složenou z učitelů prvního stupně a výchovné poradkyně. Pokud žák občas něco spletl, porota mu napověděla. Vystoupilo celkem 30 žáků a každý z nich byl po recitaci odměněn potleskem. Nejvíce byly zastoupeny děti z nižších tříd, nejméně jich bylo ze tříd pátých. Soutěžilo se ve dvou kategoriích (1. - 3. třída a 4. - 5. třída). Dva vítězové z každé skupiny postoupili do okrskového kola, které bude v Šumperku.

Třída 5. B vyslala do recitačního souboje největší kalibr, Báru Talianovou. Po její recitaci vypadly porotcům oči z důlků.

Děkujeme za příjemně strávené odpoledne. A vítězům přejeme hodně štěstí v okrskovém kole!

Celkové pořadí:

I. kategorie (1. - 3. třída):

1) Karolína Bednaříková (3. A), Martin Cendelín (2. A) - postupují do okrskového kola;

2) Sofie Krobotová (2. A), Viktorie Vávrová (3. A);

3) Veronika Pátková (3. A), Madison Vosiková (3. A).

II. kategorie (4. - 5. třída):

1) Barbora Talianová (5. B), Klára Verešová (5. A) - postupují do okrskového kola;

2) Tamara Danielová (4. A), Viktorie Káčerková (4. A);

3) Laura Markovičová (4. A), Václav Pleyer (5. A).

Všichni ostatní se umístili na krásném 4. místě. Děkujeme za účast.

Aktualizováno Neděle, 17 Únor 2019 19:02