Home Soutěže a olympiády Robotický den s průmyslovkou
Robotický den s průmyslovkou PDF Tisk Email


Dne 12. 2. 2019 se žáci ZŠ Rudy nad Moravou zúčastnili soutěže v programování Lego robotů a robotů Mikroprocesorrů arduino. Jakmile byla soutěž zahájena, tak jsme se, s podporou našeho pana učitele Havlíčka, pustili do stavění robotů, které jsme pak naprogramovali, aby jeli po černé čáře a projeli ostré zatáčky. I ti kteří v této soutěži nebyli tak zběhlí, našli pomoc u žáků SPŠ Šumperk organizující soutěž. Konec byl velmi napínavý a nikdo netušil, kdo vyhraje. A když vyhlásili vítěze, zjistili jsme, že to byl tým naší školy Rudy nad Moravou Matěj Höhl a Ondřej Langer a obdrželi cenné výhry. V soutěži s arduinem si také vedli velmi dobře a nejlepší umístění z našich žáků obsadil Jan Zajíc za 3. místo.

Julie Nováková 9.B

Fotogalerie

Aktualizováno Sobota, 23 Únor 2019 12:33