Home Školní klub Basketball Přehazovaná - 1. místo v okrese
Přehazovaná - 1. místo v okrese PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pavel Polák
Neděle, 03 Březen 2019 16:59

Před vánočními prázdninami byla vyhlášena nová sportovní soutěž pro II. kategorii, tj. pro žáky 4. a 5. tříd - PŘEHAZOVANÁ. Je to hra založená na principu a pravidlech volejbalu a má plnit průpravnou roli právě pro volejbal. Podmínkou je smíšená sestava, kdy musí na hřišti být neustále minimálně dvě dívky.

Ihned po prázdninách jsme začali s páťáky trénovat a v únoru nás již čekaly první turnaje.

Nejdříve jsme ve středu 20. února zavítali do Zábřeha, kde jsme na Základní škole Boženy Němcové odehráli okrskové kole, ze kterého nejlepší dva týmy postupovaly do okresního kola. Našimi soupeři byly tým pořádající školy, dále týmy ZŠ Štíty, ZŠ Hoštejn a ZŠ Vikýřovice. Naši hráči a hráčky si poradili se všemi soupeři a zaslouženě v turnaji zvítězili. Do okresního kola nás po zásluze doprovodil tým Štítů, který našemu týmu dokázal nejvíce vzdorovat.

Ve středu 27. února se v Šumperku na Hlucháku konalo okresní kolo. Náš tým a Štíty doplnily na pětici týmy pořádající školy, ZŠ Šumavská a ZŠ Sluneční, aby se popraly o postup do krajského kola.

Před prvním utkáním byly z našich hráčů cítit nervozita a obavy, že to nemohou vyhrát. Ale utkání se ZŠ Sumavská, které jsme po setech 15:6 a 15:6 vyhráli 2:0, včechny chmury zahnalo a dostavila se zpět sebedůvěra, která náš tým zdobila před týdnem v Zábřehu. Ta ještě vzrostla po druhém utkání, ve kterém jsme porazili po setech 15:7 a 15:6 domácí Hluchák. Ve třetím utkání jsme si pak poradili v poklidném tempu i s týmem Štítů.

A tak v posledním utkání celého turnaje nastoupily proti sobě do té doby neporažené týmy ZŠ Ruda a ZŠ Sluneční. Po vyrovnaném začátku prvního setu se našim hráčům přece jen podařilo utrhnout a zvítězit v něm 15:9. Ve druhém setu jsme se snažili uhlídat podání, které nám v prvním setu dělalo největší problémy. A po vítězství 15:11 jsme se mohli radovat z vítězství nejen v zápase, alei v celém turnaji a z postupu do krajského kola, které se uskuteční opět na Hlucháku v úterý 5. března.

Vítěz tohoto turnaje má zajištěn postup do republikového finále. Tak nám držte palce!