Home
Odborná exkurze žáků 9.A a 9.B - Dukovany a Dalešice PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák   
Středa, 20 Březen 2019 21:02

V úterý 19. března 2019 se žáci devátých ročníků zúčastnili odborné exkurze v elektrárnách Dalešice a Dukovany. Jako první jsme navštívili vodní přečerpávací elektrárnu v Dalešicích. Zde si žáci prošli venkovní část elektrárny, kde si prohlédli vyřazenou turbínu, transformátory a spodní nádrž elektrárny. Uvnitř elektrárny v informačním centru shlédli film o historii a provozu elektrárny a z ochozu vnitřní haly si prohlédli vybavení a stroje k opravě a výměně turbín a generátorů. Z Dalešic jsme přejeli do jaderné elektrárny Dukovany. V informačním centru jsme opět shlédli film o funkci a provozu jaderné elektrárny a výrobě elektrické energie. Potom nás informačním centrem provedly dvě průvodkyně, které na jednotlivých stanovištích na zmenšených maketách a modelech elektrárny vysvětlily žákům princip jaderné elektrárny. V další části informačního centra si žáci mohli prakticky vyzkoušet různé fyzikální pokusy při výrobě a přenosu elektrické energie. Žáci daných získaných vědomostí využijí ve fyzice při probírání kapitoly jaderná energie.

Aktualizováno Čtvrtek, 11 Duben 2019 13:47