Home Školní klub Basketball Přehazovaná - 2. místo v kraji
Přehazovaná - 2. místo v kraji PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pavel Polák   
Čtvrtek, 21 Březen 2019 13:57

Náš smíšený tým páťáků po vítězství v okrese se 5. března v Šumperku na Hlucháku představil v krajském kole, jehož vítěz postoupí přímo na republikové kolo, které se koná ve dnech 28. a 29. března v Liberci. Kromě našeho týmu se turnaje zúčastnily družstva ZŠ Jana železnéhoo Prostějov, ZŠ Žulová a pořádající III. ZŠ Sumperk.

V prvním utkání jsme si poměrně hladce po setech 15:8 a 15:8 poradili se Žulovou, Prostějov si podobně poradil s Hluchákem.

Ve druhém utkání jsme po setech 15:12 a 15:9 porazili Hluchák. I Prostějov si podobným způsobem poradil se Žulovou. Žulová pak následně porazila Hluchák.

Poslední utkání turnaje tak vlastně bylo i finalovým zápasem. První set po většinu doby probíhal v naší režii a drželi jsme si 2 až 3 bodový náskok. Prostějov však v závěru srovnal na 13:13. Další bod jsme ale získali my a podávali na vítězství v setu. Bohužel jsme zkazili podání a Prostějov šel po svém podání do vedení 15:14. On narozdíl od nás setbolem nepohrdl a první set dotáhl do vítězství v poměru 16:14. To nejhorší se však stalo v hlavách našich hráčů. "Máme to prohrané", "To už můžeme zabalit" a pod. Marně jsme jim vysvětloval, že se utkání hraje na dva vítězné sety a že prohra v prvním setu ještě nic neznamená. Bohužel jim tato nálada v hlavách vydržela i do druhého setu a ačkoli se jim nedá upřít snaha, tahali od začátku za kratší konec a druhý set prohráli 12:15.

V turnaji jsme tedy obsadili druhé místo a mohli závidět Prostějovu výlet do Liberce. Přesto je nutné naše hráče a hráčky pochválit, poblahopřát jim ke krásnému druhému místu v kraji a poděkovat za příkladnou reprezentaci školy.

Aktualizováno Pátek, 22 Březen 2019 06:13