Home
Vybíjená - 1. místo v okrese PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pavel Polák   
Čtvrtek, 21 Březen 2019 14:45

Smíšený tým páťáků, který nás reprezentoval v přehazované měl, v únoru a březnu boj na dvou frontách. Průběžně se jim střídaly turnaje ve dvou sportech a ve škole si jich moc neužili. Vybíjená jim šla ale podobně jako přehazovaná.

25. února jsme jeli do Zábřeha na ZŠ Severovýchod k okrskovému kolu, ve kterém jsme se utkali postupně se třemi zábřežskými školami a se Štíty. Postupový klíč byl tvrdý - do okresního kola postupuje jen vítěz turnaje.

V prvním utkání jsme si se zábřežsjou Trojkou poradili poměrem 15:5 a v následujícím utkání se zábřežskou Dvojkou 15:6. Nad zábřežskou čtyřkou jsme díky zbytečným chybám vyhráli "jen" 12:6.

Poslední naše utkání se Štíty připomínalo vraždění neviňátek a soupeře jsme vyprovodili s výsledkem 19:1.

Vítězství v tomto turnaji nás posunulo do okresního kola, které se konalo 21. března na šumperské Pětce (ZŠ Vrchlického). Kromě vítězů čtyř okrskových kol, nás, Vikýřovic, Hlucháku a Mohelnice Vodní, doplnil sestavu na pětici tým pořádající školy.

Od prvních okamžiků bylo jasné, že o vítězi se rozhodne mezi naším a mohelnickým družstvem. Jejich souboje s ostatními týmy byly hrou kočky s myší. Domácímu týmu nadělily oba týmy "dvacítku", tzn. že oba poločasy, které trvají 7 minut, vyhráli před vypršením času vybitím všech soupeřových hráčů. My jsme zvítězili 20:3, Mohelnice dokonce 20:0.

Los tomu chtěl, že vzájemný zápas obou týmů byl zároveň zápasem posledním, takže opět tu bylo finálové vyvrcholení.

Všichni jsme měli ze soupeře obavu. Jeho tým byl plný "řízků" s velkou silou a neskutečnou ránou. Oproti nim náš tým vypadal jako králík proti kobře a z toho plynuly i zmiňované obavy. V utkání však rozhodla chytrost a takticky vedený boj. To co naši hráči a hráčky předvedli, zaslouží obdiv. Systematicky hned od úvodu sérií rychlých přihrávek "oddělovali od stáda" ty největší ranaře a brzy jsme vedli 4:0. Jenže soupeř přijal naši taktiku a postupně nás také začal eliminovat a poločas jsme vyhráli jen těsně 5:4. Druhou půli zahajoval soupeř. Nám se však podařilo získat míč a znovu jsme mohli uplatňovat naši chytrou hru. Druhý poločas jsme tak vyhráli 8:5 a celý zápas 13:9. Radost našich hráčů nebrala mezí.

Vítězství v turnaji nám zaručilo účast v krajském kole, které proběhne na přelomu dubna a května v Prostějově, a vzhledem k síle našeho týmu to nemusí být konečná stanice. Republika se koná v červnu v Pecce!

Aktualizováno Pátek, 22 Březen 2019 20:42