Home
Exkurze pila Hostice - 8.A PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák   
Úterý, 26 Březen 2019 10:33

V pondělí 25. 3. 2019 se žáci 8.A v rámci předmětu praktické činnosti zúčastnili odborné exkurze, která proběhla na pile pana Šimka v Hosticích. Pan Šimek nás provedl celým areálem a ukázal nám stroje na zpracování dřeva, sklady řeziva a uložení řeziva. Na rámové pile žáci viděli řezání stromů na různé druhy řeziv, dále sušení nařezaných částí stromů a materiály potřebné k další úpravě dřeva. Během praktických ukázek a prohlídky ostatních prostor dílny vysvětloval žákům jednotlivé postupy. Žáky zaujala zvláště výroba palet, kde pracovnice používaly pneumatické pistole na zarážení hřebíků. Jako poslední jsme si prohlédli velkou nádobu, do které se odvádějí piliny a která má objem 180 m3 a na závěr jsme si prohlédli velkou pásovou pilu.

Aktualizováno Čtvrtek, 11 Duben 2019 13:47