Home O škole Zeměpisná přednáška o Špicberkách
Zeměpisná přednáška o Špicberkách PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Pátek, 29 Březen 2019 11:23

 

Dne 29. 3. 2019 se konala ve školní jídelně přednáška o Špicberkách pro 2. stupeň (pro 6. a 7. třídu 1. a 2. hodinu, pro 8. a 9. třídu 3. a 4. hodinu).

Přednášela bývalá absolventka této školy Mgr. Lenka Ondráčková, která na Špicberkách dělala svůj vědecký průzkum řek. Lenka nás už navštívila v prosinci s přednáškou o Antarktidě.

Dnešní přednáška byla doprovázená prezentací s vlastními fotkami a videi. Povídala nám o hlavním městě, řekách, ledovcích, ukázala nám největší strom, který tam roste (je to vrba a má nějakých 30 cm). Taktéž nám ukázala i místní faunu. Popovídala o setkání se zvědavým ledním medvědem, který jim snědl sladkosti, zničil člun a dokonce ochutnal i mycí prostředky. Přednáška byla velmi zajímavá a zábavná. Těšíme se na další skvělou přednášku.

Klára Krumpová 7. A

Aktualizováno Pondělí, 01 Duben 2019 05:47