Home O škole ZŠ Ruda má talent
ZŠ Ruda má talent PDF Print E-mail
Written by Marie Baslerová   
Sunday, 07 April 2019 16:58
There are no translations available.

 

Byl pátek 5. dubna ráno. Něco podivného se vznášelo ve vzduchu. Značně pobledlé tváře několika žáků potvrzovaly předtuchu, že se brzy něco stane. Atmosféra s ubíhajícími minutami postupně dále těžkla. Vyčkávání. Tušení. Nejistota.

A po velké přestávce to opravdu vypuklo! Nejprve silný náraz větru mocně zalomcoval okny školní budovy. Potom se skly prodraly sluneční paprsky a ozářily prostory oslepujícím svitem. Jako na povel se všichni žáci školy včetně učitelů shromáždili a usadili ve vyzdobené tělocvičně. Bylo to tu! Začala dlouho očekávaná soutěž ZŠ Ruda má talent.

Před obecenstvo předstoupily moderátorky Eliška Makáňová a Veronika Havlíčková. Nejprve přivítaly přítomné, naznačily celý program, představily porotu a poté s naprosto profesionálním přístupem uváděly jednotlivá vystoupení, zpovídaly soutěžící a pevnou rukou udržovaly soutěž ve svižném rytmu.

Jako první soutěžící se představila Daniela Podhorná z 6. B v roli mažoretky a byla skvělá. Druhý před publikum předstoupil Martin Kamlar z 2. A. Maličký, skromný, tichý – ovšem jen do té doby, než směle a krásně vystřihl svou klavírní skladbu. Následovali kouzelníci, gymnasté, zpěváci, recitátoři, tanečníci, hudebníci a divadelní umělci. Někomu se vystoupení vydařilo na 100 %, jinému se vše úplně nepovedlo – zde je třeba ocenit obecenstvo, které nejenže nepodlehlo tomu, aby účinkujícího v nesnázích vystavilo posměchu, naopak, povzbuzovalo neochvějně všechny účastníky a odměňovalo jejich odvahu neutuchajícím potleskem. Čísla byla plná sportovního i uměleckého umu a též nabitá humorem. Publikum se dobře bavilo předváděnou soutěžní show. Například učitel Bližňák byl zcela šokován „neuvěřitelným“ kouzelnickým kouskem s brýlemi, který předvedl Petr Kozák z 3. A.

Porota (Mgr. Marie Baslerová, Mgr. Alena Raková, Mgr. Luboš Bližňák) měla těžkou úlohu při určování vítězů. Nakonec se o první až třetí místo podělili vždy dva účastníci. Bylo vyhlášeno toto pořadí:

1. místo: Aerobik – Reichlová, Z. Kamlarová, T. Kamlarová, E. Kašparová, K. Kašparová, Skoumalová, Janků, Šupová, Průchová (6. A, 6. B, 8. A, 8. B).

1. místo: Hra na akordeon – Marta Vlčková (5. A)

2. místo: Hra na klavír – Martin Kamlar (2. A)

2. místo: Zpěv – Veronika Vařeková (4. A)

3. místo: Hra na kytaru – Martina Talianová (3. A)

3. místo: Hra na klavír – Barbora Talianová (5. A)

Je zapotřebí také vysoce ocenit výkon obou moderátorek z 9. A, skvělou organizaci a technické zajištění, které bezchybně provedl tým 9. A. Ozvučení a hudbu výborně kočíroval Mgr. Martin Havlíček. Celou akci v pozadí jistou rukou řídila Mgr. Marie Baslerová.

V pondělí vítězové oficiálně převzali diplomy. V prostorách školy byla zřízena stálá výstava, kde velké fotografie upomínají na povedený první ročník soutěže ZŠ Ruda má talent.

 

Last Updated on Tuesday, 09 April 2019 21:52