Home
Exkurze pila Ruda nad Moravou - 8.B PDF Print E-mail
Written by Milan Mazák   
Tuesday, 23 April 2019 19:14
There are no translations available.

V pondělí 15. 4. 2019 se žáci 8.B v rámci předmětu praktické činnosti zúčastnili odborné exkurze, která proběhla na pile pana Kouřila v Rudě nad Moravou. V rámci exkurze žáci viděli v provozu různé stroje na zpracování dřeva, jak kulatiny, tak různých druhů řeziv. Na rámové pile si žáci prohlédli řezání stromů na trámy a desky, dále výrobu desek z tvrdých materiálů na podlahy, rozřezávání kulatiny pásovou pilou, krácení desek, ořezávání oblých krajů u desek, sušení nařezaných částí stromů a zpracování odpadů vzniklých při řezání dřeva. Během praktických ukázek dílenský mistr vysvětloval žákům jednotlivé postupy a operace s materiálem. Žáky zavedl i do brusírny řezných nástrojů. Na závěr exkurze si žáci prohlédli sklad výrobků připravených k expedici.

Last Updated on Tuesday, 23 April 2019 19:15