Home Školní klub Basketball Vybíjená dívek 6. tříd - 2. místo
Vybíjená dívek 6. tříd - 2. místo PDF Print E-mail
Written by Pavel Polák   
Wednesday, 24 April 2019 14:34
There are no translations available.

Ve středu 24. dubna se do tělocvičny na Hlucháku sjelo 10 týmů z celého okresu, aby se utkaly o titul přeborníka okresu ve vybíjené dívek 6. tříd. Nenechte se zmást, že v našem týmu bylo 5 páťaček. To byl krok z nouze, protože mezi šesťaškami nebyl o vybíjenou zájem. Proto byl tým doplněn našimi úspěšnými páťačkami, které 21. května čeká v Prostějově společně s jejich spoluhráči z řad kluků krajské kolo otevřené II. kategorie. A postup do republikového kola není nereálným cílem!

Turnaje se kromě nás a pořádající 3. ZŠ Sumperk (Hluchák) zúčastnily ještě družstva základních škol VI. Šumperk (Šumavská), Bludov, Libina, Zábřeh B. Němcové, Zábřeh Školská, Mohelnice Vodní, Úsov a Dubicko, které byly rozlosovány do dvou pětičlenných skupin. Z obou skupin postupovaly 4 družstva do závěrečného play-off. Našemu týmu přiřkl los do skupiny Hluchák, Šumavskou, Úsov a Bludov.

Přestože se naše dívky nevyvarovaly při hře chyb, podařilo se nám všechna utkání ve skupině vyhrát a obsadit v pořadí skupiny 1. místo. Což byl dobrý vstup do play-off, protože druhou skupinu vyhrála Libina, náš obávaný soupeř, loňský účastník republikového finále, a díky hracímu systému jsme na Libinu mohli narazit až ve finále.

Ve čtvrtfinále nás čekal 4. tým z druhé skupiny, ZŠ Školská Zábřeh. V utkání jsme jasně zvítězili, i když náš výkon byl katastrofální, plný chyb. Ale soupeř byl naštěstí katastrofálnější. V semifinále nás potom čekal znovu Hluchák, který jsme ve skupině porazili poměrně jasně 13:5. Ale každý den není posvícení. Po prohraném prvním poločase se nám ve druhém poločase podařilo srovnat skóre a utkání muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém naše dívky již neponechaly nic náhodě.

A tak jsme se mohli těšit na našeho finálového soupeře. Ale ouha! Není to Libina, ale náš soupeř ze skupiny - Bludov, který Libinu porazil v semifinále. A hned od začátku si vyšlápl i na nás. Ani jsme se nestačili rozkoukat a prohrávali jsme 1:5. Naštěstí dívky, které zbyly v poli, podaly velmi statečný výkon a do poločasové přestávky jsme šli za stavu 4:5. Ve druhé půli jsme srovnali skóre a v poslední minutě jsme dokonce šli do vedení. To jsme bohužel neudrželi, a tak nás i ve finále čekalo po remíze prodloužení. A v tom byl o jeden zásah úspěšnější náš soupeř!

Ačkoli tato porážka děvčata hodně mrzela, zvláště když si uvědomily fakt, že soupeře pustily do trháku vlastními chybami, je tento výsledek v konkurenci 10 družstev nádherný a naše dívky si za předvedený výkon zaslouží velkou pochvalu.

Konečné pořadí turnaje:

1. Bludov
2. Ruda nad Moravou
3.-4. Libina
Šumperk Hluchák
5.-8. Úsov
Mohelnice Vodní
Zábřeh B. Němcové
Zábřeh Školská
9.-10. Šumperk Šumavská
Dubicko
Last Updated on Wednesday, 24 April 2019 18:09