Home Soutěže a olympiády Dopravní soutěž mladých cyklistů, okresní kolo, Mohelnice 21.5.2019
Dopravní soutěž mladých cyklistů, okresní kolo, Mohelnice 21.5.2019 PDF Print E-mail
Written by Ondřej Vykydal   
Saturday, 08 June 2019 11:56

Po úspěšném absolvování školního kola dopravní soutěže se naši žáci zúčastnili okresního kola "Dopravní soutěže mladých cyklistů". To se konalo v úterý 21. 5. 2019 v Mohelnici. Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích - vždy dvě dívky a dva chlapci.

Úkolem soutěžících bylo získat co nejméně trestných bodů v disciplínách jízda zručnosti, pravidla silničního provozu, první pomoc a jízda na dopravním hřišti. Cílem jízdy na dopravním hřišti bylo v limitu pěti minut zastavit na vyznačených stanovištích ve správném pořadí (každý žák si pořadí vylosoval). Plnění tohoto úkolu muselo však probíhat v souladu s pravidly silničního provozu. V opačném případě byly opět přičítány trestné body. Celkové pořadí družstva se určovalo na základě součtu trestných bodů všech jeho členů.

V kategorii 1 (10 – 12 let) obsadila naše škola 10. místo.

V kategorii 2 (13 – 16 let) obsadila naše škola 10. místo.

Zvláště bych chtěl ocenit výkon Kateřiny KOTRAŠOVÉ (6.A), která za všechny disciplíny získala pouze 49 trestných bodů, což je 10. nejlepší výsledek v kategorii starších.

Soutěže se účastnili tito žáci:
kategorie 1: VLČKOVÁ Marta (5.A), GRONYCHOVÁ Simona (6.A), HORNÍČEK Tomáš (5.A), PLEYER Václav (5.A)
kategorie 2: PODHORNÁ Daniela (6.B),  KOTRAŠOVÁ Kateřina (6.A), KONYARIK Matěj (9.B), VÁCLAVEK Michal (9.B)

Děkuji všem za účast a nasazení při plnění jednotlivých disciplín. Věřím, že pokaždé jakmile sednete na kolo, vzpomenete si, co jste se zde naučili.

Ondřej Vykydal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Last Updated on Saturday, 08 June 2019 12:24