Home Soutěže a olympiády Havraní pálka, 2. kolo, Šumperk 24.5.2019
Havraní pálka, 2. kolo, Šumperk 24.5.2019 PDF Print E-mail
Written by Ondřej Vykydal   
Saturday, 08 June 2019 12:23

V pátek 24. 5. 2019 se reprezentanti naší školy zúčastnili 2. kola baseballové soutěže "Havraní pálka".

V po úspěšném prvním kole jsme byli připraveni bojovat o 1. místo v obou kategoriích (dívky a chlapci).

Dívky se opět utkaly s týmy škol ZŠ Sluneční Šumperk, ZŠ Mohelnice Vodní a ZŠ Postřelmov. V tomto kole naše družstvo dívek opravdu excelovalo a podařilo se jim porazit všechny soupeře!  Tým ze ZŠ Sluneční porazily 8:0, Postřelmov 8:3 a Mohelnici 5:4. To jim zajistilo 1. místo v celkovém pořadí soutěže. Dívky si tak odvezly putovní trofej v podobě havrana.

Chlapci si z prvního kola přivezli těsnou výhru 20:19 nad Mohelnicí. Druhého kola se však navíc zúčastnil tým chlapců ze ZŠ Sluneční Šumperk, kteří nakonec rozhodli celý turnaj....
V utkání s Mohelnicí totiž opět došlo k těsné výhře. Tentokrát jsme to však nebyli my, ale Mohelnice, kdo vyhrál těsným skóre 7:6. Situace byla tedy opravdu zapeklitá. Porazili jsme Mohelnici a Mohelnice porazila nás. Skóre jsme měli také stejné. Co tedy může rozhodnout? Právě zápas se ZŠ Sluneční! Mohelnici i nám se podařilo ZŠ Sluneční porazit. Rozdíl byl ten, že Mohelnice vyhrála 20:0 a my 15:2. To je něco, co vás opravdu zamrzí. Takový je však sport. Chlapci tak celkově obsadili 2. místo.

Družstvo chlapců:

PECKO Filip (7.A), VŠETÍČEK Adam (7.A), PODHORNÝ Jan (7.B), POPRACH David (8.B), SEBERA Jiří (8.B), MÜLLER Otto Šimon (8.B), GERCIS Nicolas Blažej (9.A), HORNÍČEK Aleš (9.A), PODHORNÝ Jakub (9.B), ŠAJ Petr (9.B)

Družstvo dívek:
ZVÁROVÁ Romana (7.A), APLOVÁ Eliška (7.B), ŠEVČÍKOVÁ Adéla (7.B), VLKOVÁ Alena (7.B), ŠKRLOVÁ Natálie (8.A), KAMLAROVÁ Zuzana (8.B), REICHLOVÁ Josephina Karolina (8.B), ŠŤASTNÁ Anna (9.A), ELNEROVÁ Tereza (9.B), KVAPILÍKOVÁ Vendula (9.B), ZVÁROVÁ Ladislava (9.B)

Oba týmy si zaslouží velkou pochvalu. Poskytly totiž opravdu napínavé okamžiky a na jejich zápasy byla radost se dívat.

Ondřej Vykydal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Last Updated on Saturday, 08 June 2019 13:07