Home
Exkurze jeskyně Na Pomezí a Jeseník PDF Tisk Email
Napsal uživatel Milan Mazák   
Pondělí, 10 Červen 2019 20:24

Exkurze V.B „Za krásami Jeseníků“očima Anety Danielové, Anety Vlčkové, Michaely Vinklerové, Adély Gronychové

Akce se konala 6. června 2019. Sraz jsme měli o půl osmé na rudském vlakovém nádraží. Cestovali jsme až na zastávku Jeskyně Na pomezí. Udělali jsme si přestávku a pan učitel šel mezitím vyřídit lístky do jeskyně. Přišel si pro nás průvodce a ukázal nám jeskyni. Byla to krása. V podzemí bylo jen 7 stupňů Celsia. Pán nám řekl také spoustu zajímavostí. Bylo tam například srdce, kterého jste se mohli dotknout levou rukou a něco si přát. Do roka a do dne se prý přání vyplní. Víte, co je stalaktit, stalagmit nebo stalagnát? My už ano! Po prohlídce jsme si mohli zakoupit různé suvenýry nebo turistické známky. Kdo měl hlad, mohl se nabaštit Potom jsme vyrazili na tříkilometrovou trasu k Medvědímu kameni. Pokochali jsme se nádhernou vyhlídkou do okolí. A znovu na cestu – 5 km do lázní v Jeseníku. Viděli jsme postupně cestou sedm pramenů a také jednu užovku a tři žáby. V lázních jsme se ochladili v brouzdalištích, prozkoumali místní obchůdky, dali jsme si zmrzlinu a nakoupili lázeňské oplatky. Počkali jsme na autobus, který nás dovezl na vlakové nádraží. A odtud vláčkem zpátky do Rudy. Celkem jsme ušli 11 kilometrů. Byl to super výlet!

Aktualizováno Pondělí, 10 Červen 2019 20:27