Home O škole Sportovní den pro žáky budoucích 6. tříd
Sportovní den pro žáky budoucích 6. tříd PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová   
Čtvrtek, 13 Červen 2019 09:19

Dne 11. 6. 2019 se na naší škole uskutečnil sportovní den pro budoucí šesťáky.

Sešli se zde žáci z Rudy nad Moravou, Hrabenova, Olšan a Bohdíkova.

Hned po příchodu na fotbalové hřiště za školou byli rozděleni do týmů podle tříd, do níž budou příští rok chodit.  Poté už jen stačilo rozdělit tým na dívky a chlapce a mohlo se začít.

Každý tým měli na starost tři deváťáci, kteří je vodili po různých stanovištích. Skupiny chodily po jednotlivých stanovištích.

Nejdřív se v areálu fotbalového hřiště utkali dívky ve hře zvané branball, což je hra podobná baseballu. Tam proti sobě bojovaly v jedné hře vždy jenom dvě skupiny, ta třetí mezitím skákala do dálky z místa.

Naopak dvě skupiny chlapců si v prostorách koupaliště zahrály přehazovanou, to je hra podobná volejbalu. Ta zbylá, třetí skupina, házela do dálky.

Dále následovala krátká svačina a poté program pokračoval dál. Tentokrát se skupiny vyměnily. Dívky šly do areálu koupaliště a chlapci zamířili na fotbalové hřiště.

Asi kolem jedenácté všichni skončili a šli se napít. Učitelky si zapsaly získané body a deváťáci nachystali věci pro další aktivitu. Tou byla štafeta. Jednotlivé skupiny byly za sebou v řadě a členové běhali z jednoho bodu do druhého a přenášeli určité slovo, které poslední člen v řadě zapisoval. Tato disciplína byla na čas.

Za všechny aktivity získávaly skupiny dívek i chlapců body a ty se poté podle týmů sčítaly.

Podle toho, co jsme za celý den vypozorovala, musím soudit, že boj mezi týmy byl velmi vyrovnaný. Každé skupině šla jiná aktivita a některé skupiny v ní značně vynikaly. A i přes to musí mít tato soutěž svého vítěze i poraženého. Na třetím místě skončila budoucí 6. C, na druhém místě 6. B a na prvním 6. A.

Veronika Havlíčková, 9. A

Další fotografie.

Aktualizováno Úterý, 18 Červen 2019 13:05