Home O škole Pasování prvňáčků
Pasování prvňáčků PDF Print E-mail
Written by Marie Baslerová   
Thursday, 13 June 2019 09:24
There are no translations available.

V pondělních ranních hodinách 3. 6. 2019 se v první třídě rozlehl klid a děti trpělivě vyčkávaly příchod učitele. Co se mělo dít? Právě v tento den měly být pasováni na čtenáře.

Děti se dočkaly příchodu paní učitelky, která jim rozdala svačinky. Stále s úsměvem, svačinkami v rukou a několika slabikáři, se vydaly do místní knihovny, kde je uvítal Hop, Karkulka, Maková panenka a Pipi dlouhá punčocha. Všichni jim nešťastně oznámili, že musí splnit pár úkolů, aby vysvobodily krále Hynka.

Děti byly odvážné a úkoly přijaly s otevřenou náručí. A tak musely hádat jména pohádkových postav, odpovídat na hádanky, počítat různé druhy těstovin, jmenovat pohádkové dvojice a složit obrázek Makové panenky a jejího kamaráda Emanuela.

Po splnění úkolů děti čekala přestávka. Když se vrátily, radostně zjistily, že krále Hynka z

Hynčic již osvobodily. Král si tedy každého, včetně paní učitelky, předvolal, aby je mohl pasovat na čtenáře. Děti musely slíbit, že budou opravdu pilně číst. Jako vzpomínka a zároveň poděkování od krále děti dostaly knihu pohádek, šerpu, záložku do knihy a duhovou tužku.

Děti svou věrnost knihám zpečetily tím, že přečetly úryvek z jejich slabikářů. Pak už jen zbývalo rozloučit se a spolu s paní učitelkou se vrátit do školy. Děti byly nadšené a plné dojmů. Těšily se stejně jako my, až si přečtou kousek ze své nové knihy.

A my jim přejeme ve čtení hodně štěstí.

V. Kozáková, M. Roudenská,  9. A

Další fotky

Last Updated on Tuesday, 18 June 2019 12:49