Home O škole DOBRODRUŽSTVÍ NA MORAVĚ
DOBRODRUŽSTVÍ NA MORAVĚ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marie Baslerová
Čtvrtek, 13 Červen 2019 09:42

V pátek 24. května jsme vyrazili s některými spolužáky a učitelským doprovodem z Rudy vlakem do Postřelmova.

Po příjezdu už na nás u řeky Moravy čekali instruktoři z agentury Tydra s připravenými rafty. Dostali jsme záchrannou vestu, pádlo a potom, co nám vysvětlili, jak se máme chovat, jsme se nalodili na raft. Já jsem plula společně s Monikou, Pájou, Áďou a naším instruktorem Tomášem.

,,Holky zaberte!“ zavelel Tomáš a odrazili jsme se od břehu. Řeka Morava nás začala svým rychlým proudem unášet k našemu cíli. Když jsme podplouvali most, upozorňoval nás Tomáš :,,Teď musíme objet mělčinu, tak zaberte, jinak ztroskotáme.“ Zabrali jsme pádly ze všech sil a mělčině jsme se vyhnuli, ale bylo to jen o vlásek. Po tomto náročném manévru jsme bezpečně dorazili ke břehu. Z bezpečí pevniny jsme pozorovali, jak se korytem řeky řítí další raft. Vzhledem k jeho rychlosti nám bylo jasné, že ztroskotání je nevyhnutelné. ,,To nedá!“, vykřikl jeden ze spolužáků. A v sekundě se raft ocitl na kamenech. Všechny žáky okamžitě polil studený pot, protože na raftu, který ztroskotal, jely naše paní učitelky. Nakonec se však ukázalo, že jsme se strachovali zbytečně. Raft náraz vydržel, takže jsme si oddychli, že nás bude mít stále kdo učit.

Po krátkém odpočinku jsme se všichni znovu nalodili a bezpečně dopluli do cíle.

Výlet se mi moc líbil, nakonec vše dobře dopadlo a určitě bych si ho ráda zopakovala.

Simona Divišová, 6. A

Aktualizováno Pondělí, 17 Červen 2019 10:20