Home
Školní výlet 5.B PDF Print E-mail
Written by Milan Mazák   
Friday, 28 June 2019 05:49
There are no translations available.

Výlet třídy 5. B – Hanušovice, Nový hrad

Většina třídy 5.B se zúčastnila výletu na Nový hrad. Výlet začal srazem 7:30 na nádraží tady v Rudě. Odsud jsme se přepravili spěšným vlakem do Hanušovic. Hned po výstupu z vlaku jsme dostali první úkol – najít první rozcestník, který uvidíme. Jeden byl naproti nádraží, a tak se všichni vydali právě tam. Následoval další úkol – vyhledat na rozcestníku šipku Nový hrad. Vydali jsme se po šipce. Před lesem jsme si vytáhli repelenty, nastříkali se a mohla naše dlouhá procházka začít. Cestou jsme většinou sbírali hříbky, ale ty jsme museli nést v rukou. Nikoho by nenapadlo, že by si na ně měl vzít košík. Takhle jsme šli a šli 3,5 kilometrů. Na druhém lesním rozcestí se dokonce rozpoutala hádka, kudy se máme vydat. To asi bylo těmi Google mapami. Pak jsme ještě zkoušeli dojít poslední kus cesty. A byl tu další úkol: zapamatovat si z rozcestníku německý název Nového hradu. Všichni si začali dělat poznámky do mobilů. Cestou jsme si hledali klacky na opékání. A konečně – stará brána Nového hradu! Jen jsme prošli bránou, tak si všichni sedli únavou na zem. Po chvíli šli někteří sbírat dříví na oheň. Ostatní svačili a pili, nebo si se zájmem prohlíželi jednotlivé zbytky hradu. Zapálili jsme nejdříve malý ohýnek. Poté jsme tam začali strkat buřty, ale pár výjimek si nad plameny opékaly rohlíky se šunkou. Při opékání jsme dostávali různé hádanky. Potom jsme hledali další hříbky, ale nalezli jsme i sladké lesní jahody. Následovně se uhasil oheň, a šli jsme do jiné části zříceniny. Byla napůl dřevěná, a napůl kamenná. Na dřevěných plochách se nedaly přehlédnout podpisy těch, co tu byli ještě dříve. Podle uvedených dat se zjistilo, že se tu podepsali lidé před čtyřmi lety. Kousek hradu měl dvě patra a nalezly se tu věci, jako kousek katalogu Jena nábytek, role toaletního papíru a další podivnosti. V druhém patře jsme si udělali pěknou třídní fotografii. Následně jsme šli 3,5 kilometrů na vlak, který nás odvezl zpět do Rudy. Tím náš výlet skončil.

Barbora Talianová

Last Updated on Friday, 28 June 2019 07:11