Home
Exkurze žáků z 8.B na pilu v Rudě nad Moravou PDF Print E-mail
Written by Milan Mazák   
Thursday, 17 October 2019 09:38
There are no translations available.

V pondělí 7. 10. 2019 se žáci z 8.B v rámci předmětu praktické činnosti zúčastnili odborné exkurze, která proběhla na pile pana Kouřila v Rudě nad Moravou. V rámci exkurze žáci viděli zpracování dřeva, od kulatiny, která se přiveze z lesů, až po výrobu různých druhů řeziv. V provozu byla nová pásová pila, na které si žáci prohlédli podélné rozřezávání kulatiny na trámy, trámky, fošny a prkna. V další výrobní hale shlédli  výrobu desek z tvrdých dřevin na podlahy, rozřezávání kulatiny rámovou pilou, krácení desek, ořezávání oblých krajů a impregnování dřeva před škůdci. Během praktických ukázek majitel pily pan Kouřil vysvětloval žákům jednotlivé postupy a operace s materiálem. Žáky zaujalo, že kamiony odvážely kulatinu z pily v Rudě nad Moravou až do vzdálené Číny.

Milan Mazák

Last Updated on Monday, 21 October 2019 12:17