Home O škole KOLUMBIE - přednáška
KOLUMBIE - přednáška PDF Print E-mail
Written by Marie Baslerová   
Wednesday, 23 October 2019 12:06
There are no translations available.

Ve středu 25. 9. se jely podívat 7.a 8. třídy do Šumperka do kina Oko na dokumentární film o Kolumbii.

Filmem nás provázel cestovatel Adam Lelek, který se po světě vozí na své motorce. Kvůli špatným pověstem, které se o Kolumbii říkaly, si myslel, že bude nebezpečná, ale jelikož se o nich chtěl přesvědčit sám, tak se tam vydal.

Povídal o tom, jak prokličkoval dynamickým centrem Bogoty plným , a hned za hlavním městem začal odhalovat kolumbijskou pravou tvář.  Poznal, že Kolumbii oplývá nepopsatelně okouzlující příroda, vášnivá kultura a vstřícní  srdeční lidé.

Adam Lelek si natrhal kávové boby, z nichž si pak udělal vlastní kávu, také se nořil do hlubokých oceánů a plaval se žraloky a nebezpečnými tvory, kličkoval mezi stromy hluboko v nitru nespoutaných pralesů plných velmi jedovatých hadů, linul se horkým vzduchem nad rozpálenou zemí, vanul nad vrcholky majestátních hor, pozoroval duhovou řeku, kolibříky, a také si zkusil žít mezi domorodci a zjišťoval, jak žijí. Od doby, co umřel vládce jejich rodu, se musí víceméně podřizovat státu, a že na ně dopadá elektrická technika a moderní doba, se kterou nesouhlasí. Taky chvíli pobyl ve městě, kde to kovboji jenom žije, zkoušel tam zahánět divokého býka, jezdil na koních a pásl stáda krav.

Kolumbie se zdá jako skoro bezchybná země, co? Ale není…

Velké množství krádeží, drog a návykových látek by se mělo také zmínit. Stát se ale snaží tomuhle všemu zabránit, dělá velké pokroky a dělá vše pro to, aby se těch špatných řečí zbavili.

Klára Kašparová, 7. A