Home Soutěže a olympiády Okresní kolo Atletického čtyřboje v Šumperku
Okresní kolo Atletického čtyřboje v Šumperku PDF Print E-mail
Written by Marie Baslerová   
Wednesday, 23 October 2019 12:07
There are no translations available.

24. září se naši žáci zúčastnili velmi silně obsazené atletické soutěže. Každý závodil ve 4 disciplínách: sprint, hod, skok a vytrvalostní běh.

Družstvo starších žáků se umístilo na 9. místě celkovým ziskem 6039 bodů. Starší žákyně byly 1O. (5992 b.), mladší žákyně 12. (3940 b.) a mladší žáci obsadili 14. místo (2702 b.).

V jednotlivých disciplínách se někteří naši závodníci dokázali probojovat mezi nejlepší. Ve vrhu koulí přehodila všechny soupeřky Natálie Škrlová z 9. A a výkonem 9,58 m zvítězila. V této disciplíně se dařilo i Josephině Reichlové a Míše Mazákové (obě z 9. B), které se rovněž probojovaly do 1. desítky. Velmi pěkného výsledku dosáhl Jirka Diviš ze 7. B, který skončil v kategorii mladších žáků na 3. místě v hodu míčkem. Ve stejné disciplíně stojí za zmínku i 8. místo Pavlíny Šilarové (7. A ) mezi mladšími žákyněmi a  9. místo Adama Ceha  (8. A) v kategorii starších žáků. Dlouhá a napínavá byla soutěž ve skoku vysokém. Zde Michaela Mazáková obsadila výkonem 135 cm krásné 5. místo.

Všichni naši žáci projevili příkladnou bojovnost, mnozí si v závodě vytvořili své osobní rekordy a celkově svým vystupováním příkladně reprezentovali školu.