Home O škole Setkání partnerských škol v Holicích
Setkání partnerských škol v Holicích PDF Print E-mail
Written by Marie Baslerová   
Thursday, 24 October 2019 08:55
There are no translations available.

Naše škola Ruda nad Moravou je součástí projektu „Gramotnosti inovativně“. Mezi další školy zapojené do projektu patří také SŠ automobilní Holice, SŠ Trivis Třebechovice pod Orevem a SŠ Dobruška. Tento projekt podporuje téměř všechny oblasti života školy. Uplatňuje například nové inovativní metody vzdělávání a finančně podporuje různé zájmové aktivity. Hradí vstupy do divadel, dopravu, permanentky na lyžařský výcvik, exkurze apod.

Žáci, kteří se podílí na tvorbě školního časopisu, byli vybráni k účasti partnerského setkání, které se pro tentokrát uskutečnilo na střední škole automobilní v Holicích 16. 10. 2019.

První shromáždění proběhlo v jídelně, kde jsme dostali malé občerstvení v podobě obložené housky a následně obdrželi papír s ještě nevyplněnými políčky. Bylo nám řečeno, že nás čekají různé soutěže a úkoly, za které budeme sbírat body.  Obešli jsme celkem pět stanovišť, při kterých jsme se snažili předvést všechny naše manuální i logické dovednosti za vidinou dosáhnout co nejvyššího počtu bodů.

První stanoviště bylo zaměřeno na robotiku a skládání různých kostičkových obvodů za pomoci návodu. Na druhém stanovišti jsme zase zkoumali motory aut a jejich funkci. U třetího stanoviště jsme pro změnu vyráběli stojánky na tužky. To byla pro nás asi ta nejzábavnější aktivita, protože jsme si užili velkou srandu s žáky, kteří tam studují. Pak už následovalo jen stanoviště zaměřené na simulátor řízení auta a opětovné skládání kostičkových obvodů. Nakonec i poslední stanoviště, kde jsme si vyzkoušeli soutěž, kdo dříve odšroubuje matice.

Naše škola celkově získala 44 bodů z 50, díky kterým jsme vyhráli chutný dort, který jsme další den ve škole snědli. Mňam!

Eliška Kašparová, 9. A