Home
Soutěž "Vůně dřeva" PDF Print E-mail
Written by Milan Mazák   
Sunday, 08 December 2019 17:40
There are no translations available.

V pátek 6. 12. 2019 se na odloučeném pracovišti SŠŽT Šumperk v Rapotíně uskutečnila praktická soutěž pro žáky základních škol ve výrobě dřevěného výrobku. Výrobkem byla dřevěná bedýnka na ovoce. Soutěže se zúčastnili žáci osmých ročníků navštěvující volitelný předmět technická praktika. Každý žák měl při výrobě k dispozici potřebné nářadí, materiál a výrobní výkres. Za dohledu dílenského mistra měli žáci za úkol vyrobit co nejhezčí bedýnku na ovoce. Na konečném výrobku se hodnotil vzhled, přesnost, praktičnost a celkové opracování. Odborná porota poté vybrala 3 nejhezčí výrobky žáků, kteří postoupili do druhého kola, které se uskuteční v únoru 2020. Na 1. místě se umístil Jaroslav Janků z 8.A, na 2. místě se umístila Romana Zvárová z 8.A  a na 3. místě se umístila Alena Vlková z 8.B. Žáci byli oceněni dárkovými taškami od firmy Fortex.                           Milan Mazák