Home Projekty Modernizace a rozvoj technické výchovy II. projektový den na SPŠ Šumperk
II. projektový den na SPŠ Šumperk PDF Tisk Email

Ve středu 18. prosince se 15 žáků devátých a osmých tříd zúčastnilo druhého projektového dne pro  podporu technického a přírodovědného vzdělávání v Olomouckém kraji. V elektrotechnické laboratoři navázali na předešlé poznatky Ohmova zákona a vyzkoušeli si návrh, výpočet a zapojení jednoduchého obvodu se svítivou diodou. Na kontaktním nepájivém poli provedli praktické měření napětí a proudu v obvodu svítivé diody. Po modifikaci zapojení si vyzkoušeli zapojení dvoubarevné svítivé diody. Na závěr si vyzkoušeli zapojení jednoduchého blikače. Tak si během dvou hodin prakticky ověřili vlastní znalosti uplatnění Ohmova zákona v zapojení s více rezistory.

Aktualizováno Úterý, 18 Březen 2014 19:12