Home Projekty Modernizace a rozvoj technické výchovy III. projektový den na SPŠ Šumperk
III. projektový den na SPŠ Šumperk PDF Tisk Email

Ve středu 29. ledna 2014  se 16 žáků devátých a osmých tříd zúčastnilo třetího projektového dne pro  podporu technického a přírodovědného vzdělávání v Olomouckém kraji. V elektrotechnické laboratoři si ověřili  vznik a vlastnosti střídavého proudu. Na jednotlivých pracovištích měřili na osciloskopu parametry sinusového střídavého proudu. V jednoduchém obvodu transformátoru ověřovali jeho převodní charakteristiky. Pomocí pulzní regulace měnili výkon malého motorku a žárovky.

V druhé polovině dopoledne nám byla umožněna návštěva laboratoře s fyzikálními experimenty, kde si žáci ověřili logické uvažování svoje znalosti z mechaniky, elektřiny a magnetismu. Byla nám umožněna i krátká exkurze na prezentaci kateder Vysoké školy báňské z Ostravy, která probíhala v prostorách průmyslové školy.

 

 

Aktualizováno Úterý, 18 Březen 2014 20:30