Home Školní klub Modelář
Modelářský kroužek

Modelářský kroužek má v naší škole již šestnáctiletou tradici. Jeho členy jsou žáci od  páté do deváté třídy. Jejich postupné tecnnické a technologické vzdělávání je spíše všeobecné, zaměřené na zpracování a lepení dřeva, plastů a kovu.

Konkrétmí zaměření členů kroužku je individuální. Všichni začínají stavbou házedla, s kterým se na závěr školního roku zúčastní školní soutěže. Jejich další modelářská cesta vede buď k RC větroni, či elektroletu, nebo autu.

Hozenou rukavicí, pro každého člena je každoroční celorepubliková soutěž solárních vozítek "Napájeni Slunce". V této soutěřži se nám daří úspěšně reprezentovat naši školu, právě díky modelářské zručnosti.

Scházíme se každý  čtvrtek od 13:30 hod do 15:30 hod v prosotrách školních dílen.

Konstakt: Mgr. Martin Havlíček Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScriptOdpolední polétání PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Květen 2010 09:17

Začala větroňářská sezóna. Okolní svahy a umožňují létání se všemi typy větroňů. Lokalitu vždy volíme podle směru větru. Tak nás můžete zahlédnout v Bartoňově na letišti, v Olšanech na Krajině, nebo na Kameníčku. Sejdeme po škole, každý se svým strojem, raději s více. C kdyby to některý nepřežil a jde se na kopec. Neohrabané starty a krkolomné pády chybou řízení, se vlivem zkušeností postupně mění v ladné kroužení a honění káňat po obloze. Dalších pár fotek najdete ve fotogalerii.

 
Memoriál Stanislava Žižky - školní letecký den PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Květen 2010 07:30

29. června proběhl již pátý školní letecký den, tentokrát jako vzpomínková akce na našeho nejstaršího modelářského rádce a pomocníka Stanislava Žižky. Svoje modely přinesli i zasloužilí modeláři z okolí. Za zmínku jistě  stojí Jiří Ruský - bývalý mistr republiky v A3 házedlech. Modeláři z našeho kroužku, soutěžili před porotou našich starších modelářských kolegů z Bartoňovského letiště, v kategorii házedel a RC letadel.

Počasí nám dopřálo příznivý vítr a občasné sluníčko. Užili jsme si spoustu legrace, zvláště při hromadných startech házedel.  Piloti RC letadel předli dostatek umu při předepsaných prvcích. Někteří byli káráni porotou,  za téměř kontaktní průlety kolem laviček. Naše dopolední létání ukončila teprve dešťová přeháňka.
Za sponzorské dary děkujeme Aleši Bidovskému z modelářské prodejny Satria v Olomouci a za čokoládové medaile, které donesla osobně, paní Elišce Žižkové.

 
Zajímavé video ze soutěže NS 2010 PDF Tisk Email

Hledejte v záznamu naše vozítka. Uvidíte, jak jsem si vedli.

 
Modelhobby 2009 PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Květen 2010 06:45

Ve čtvrtek 1.10 jsme z úspěšnými účastníky loňského modelářského dne navštívili Modelářský veletrh ''Modelhobby 2009''. Viděli jsme nejen modelářské novinky, ale i ukázky pilotního umění. Určitě ale všem doporučujeme návštěvu Leteckého muzea. Expozice je rozšířena o exponáty z I. světové války a meziválečného období. Od května příštího roku bude otevřena další expozice.


 
Napájeni Sluncem 2009/10 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Havlíček   
Neděle, 31 Leden 2010 22:02

Letos, v málo obvyklou dobu jsme se ctí zúčastnili celostátní soutěže solárních vozítek na VŠB v Ostravě.

Cesta začala nefungujícím topením ve vlaku, ale dobrá nálada nám nezamrzla. Ještě poslední dodělávky, nalepit loga sponzorů a vystupujeme v Ostravě. Ve sportovní se již vyznáme, tak honem nejdřív přezout, projít technickou kontrolou a doladit vozítka.

Letos je dráha o 22 cm delší, přesto se v soutěžním poli mezi středoškoláky a vysokoškoláky neztrácíme. Soutěžní časy na 2 m dlouhé dráze máme do 2,2 s. To je výborné. Jen Franta zvolil těžký převod a nemohl auto přinutit k pohybu.Technická úprava pomohla v druhém kole. Zato Jirka je po prvním kole lehce nervózní. Zatím nejlepší čas. A to nevyužil celou dráhu pro letmý start. Musí to nechat víc rozjed. Ještě poslední oprava. A ... lepidlo se dostalo do ložiska!! Namazat, rozhýbat. Čas je nakonec o 0,2 s horší. Pěkné třetí místo.

Ondra s Pepou se ještě účastní soutěže o nejlepší plakát na vodíkové auto Hydrogenix.

Nakonec získávají první místo.

A oficiální výsledky:

1. místo Gy. Brno           1,61 s
2. místo SPŠ Karviná       1,64 s
3. místo Cékr Jiří                  1,67s
5. místo Kozák Daniel        1,99 s
6. místo Basler Ondřej       2,11 s
8. místo Rýznar Jan             2,22 s
13. místo Josef Ptáček       2,6 s
32. místo    Joklík František 6,83

V dané kategorii 50 účastníků. Nejdelší čas 89 s, posledních 8 neodstartovalo.

Poděkování patří našim sponzorům: firma RPS, modelářská prodejna Satria, ZŠ Ruda nad Moravou a panu Matyjášovi z MEGAMOTORS - ty solární motorky nakonec dorazily včas.

 

Aktualizováno Pondělí, 22 Únor 2010 21:03
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL